امروز پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
۷:۲۶:۴۸ - سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبر درمان ام اس صحت ندارد
دبیر سیزدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران با بیان اینکه درمان ام اس صحت ندارد گفت:ام اس یک بیماری قابل کنترل است که با درمان های موجود فقط می توان موجب بهبود کیفیت زندگی بیماران شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از انجمن ام اس ایران، دکترعبدالرضا ناصر مقدسی در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر «درمان بیماری ام اس توسط محققان کانادایی»، گفت: رسانه ها به خصوص رسانه ملی کشور بدون دریافت تائید از سوی متخصصان، این خبر را منتشر و موجب ایجاد امید واهی در بیماران شده اند.
وی افزود: محققان کانادایی هیچ گونه ادعایی درباره درمان بیماری ام اس نکردند بلکه آنها تحقیقاتی انجام دادند که مبنی بر آن می توان از بروز علائم این بیماری پیشگیری کرد.
دبیر سیزدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران تصریح کرد: متاسفانه نشر این خبر کذب موجب امیدواری بیماران و افزایش تماس آنها با مراکز درمان و در نهایت ناامیدی شد.
این متخصص مغز و اعصاب در بخش دیگری از سخنانش درباره باور عمومی برخی افراد مبنی براینکه تمام بیماران مبتلا به ام اس در نهایت ناتوان و ویلچر نشین می شوند، اظهار کرد: این باور کاملا غلط است زیرا با روش های درمانی جدید این بیماران می توانند به زندگی خود ادامه دهند.
ناصر مقدسی اظهار کرد: اقدام در جهت کاهش مصرف مواد دخانی و قلیان در جوانان و زنان نیز می تواند از راه های مقابله با ام اس باشد.
وی از برگزاری سیزدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران از ۱۹ تا ۲۱ آبان خبر داد و گفت :مهلت ارسال مقاله علمی به این کنگره تا ۳۱ تیر ماه است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب