امروز پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
۸:۵۹:۴۶ - پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان مطرح شد؛
حضور کمرنگ فعالان سنگ ایران در نمایشگاه های بین المللی
مدیر اجرایی سایت تخصصی سنگ ( You stone) خواستار حضور پررنگ فعالان صنعت سنگ استان اصفهان در نمایشگاه های خارجی شد و گفت:نمایشگاه های بین المللی صنعت ساختمان فرصت بسیار مناسبی برای بازاریابی و شناخت سلیقه مشتریان است ولی  متاسفانه تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ ایران از این فرصت کمتر استفاده می کنند .

 

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان،«محمد رسا» در چهارمین جلسه کمیسیون معادن اتاق اصفهان تصریح کرد: ایران می تواند در بازار روسیه حضور دایمی داشته باشد زیرا هم روابط سیاسی و هم مسافت جغرافیایی این کشور  با ایران نزدیک است.

وی از نبود اطلاعات دقیق از تعداد معادن سنگ و ظرفیت های آن  در ایران خبر داد و گفت:در دسترس بودن این اطلاعات می تواند میزان تولید و صادرات  سنگ را به طور دقیق مشخص کند.

وی صنعت سنگ ایران پتانسیل  گسترده ایی برای صادرات به بازارهای خارجی برشمرد و گفت:صنعت سنگ ایران می تواند طی پنج سال  ۱۰ برابر ظرفیت موجود استخراج ، فرآوری و صادرات داشته باشد.

وی با اشاره به گردش مالی ۲۷ میلیارد دلاری سنگ در جهان سهم ایران را ۵۶۰ میلیون دلار برشمرد و گفت:صنعت سنگ ایران ظرفیت  صادرات ۵ میلیارد دلاری سنگ در جهان را دارد .

«احمد خوروش»رییس کمیسیون معدن اتاق اصفهان خواستار توجه ویژه صادرکنندگان و تولید کنندگان سنگ استان اصفهان به بازار روسیه  شد و گفت: صادرات سنگ به روسیه می تواند بخشی از مشکلات صنعت سنگ را مرتفع سازد.

وی توحجه به معادن را رویکرد اقتصاد ایران برشمرد و گفت:پس از نوسانات بازر نفت ،معادن بویژه  سن می تواند نقش مهمی در رشد تولید ناخالص ملی داشته باشد.

«دهشید»مسوول کمیته کانی های غیرفلزی کمیسیون در این جلسه گفت:نبود زیرساخت های حمل و نقل ،ضمانت های بیمه ،مشکلات بانکی ،بسته بندی نامناسب ،رقابت منفی صادرکننده ،سیستم ارزش گذاری در گمرک روسیه ،شعف در بازاریابی روسیه ،نوسان روبل در برابر دلار،بالا بودن عوارض مرزی  گمرک روسیه از جمله  مشکلات تجارت فعالان اقتصادی با روسیه است.

«حسام الدین فرهادی»عضو کمیسوین معادن در این جلسه به عملکرد کارگروه تدوین بانک اطلاعاتی یل کمیسیون  اشاره کرد و گفت:برای شناسایی ظرفیت های تولیدی و فرآوری  معادن استان نیاز به ایجاد بانک اطلاعاتی است که بر اساس پتانسیل های صادراتی معادن  بررسی شود.

«احمدرضا بصیری»عضو کمیسیون معادن دراین جلسه با ارایه گزارشی از عملکرد کمیته فرآوری کمیسیون گفت:وضع مالیات بر صادران سنگ خام (کوب)یکی از اقدامات موفق دولت در توجه به محصولات ساخته شده است .

وی فرآوری سنگ را نیاز به سرمایه گذاری سنگین دانست و گفت:تقویت تولید صنایع فرآوری معادن و حضور در بازارهای خارجی می تواند به این بخش کمک کند.

«شهریار شعبانی»دبیر کمیسیون و مسوول کمیته صنایع معدنی در این جلسه خواستار امضای تفاهم نامه همکاری اتاق با استانداری ،اداره کل استاندارد استان  در بخش صنایع معدنی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب