امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۱۵:۱۷:۵۳ - سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در تماس تلفنی نخست وزیر جدید انگلیس؛
روحانی: از گسترش همکاری های تهران – لندن استقبال می کنیم
رئیس جمهوری اسلامی کشورمان با بیان اینکه از گسترش همکاری های تهران – لندن استقبال می کنیم، اظهار داشت: همه تلاش ها باید بر تسریع در اجرای دقیق برجام متمرکز شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی این مطلب را در تماس تلفنی ترزا می نخست وزیر جدید بریتانیا با وی، بیان داشت.

نخست وزیر بریتانیا نیز در این تماس تلفنی گفت: لندن تمام تلاش خود را برای اجرای مفاد برجام بکار گرفته و به این روند شتاب خواهد داد.
ترزا می ادامه دادد: در تلاشیم تا بانکهای بریتانیایی و اروپایی را برای همکاری بیشتر با تهران ترغیب کنیم.
روحانی در این گفت و گوی تلفنی با تبریک مسوولیت جدید نخست وزیر، تحولات روابط تهران – لندن در فضای پسابرجام را مثبت خواند وبیان کردکه این روابط با تقویت همکاری های مالی و بانکی شتاب بیشتری می گیرد.
رییس جمهوری با اشاره به نقش بریتانیا در تحقق برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) عنوان کرد: همه تلاش ها باید بر تسریع در اجرای دقیق برجام متمرکز شود.
روحانی با اشاره به اهمیت گشایش های مالی ، بانکی و بیمه ای در دوره پسابرجام گفت: همه تلاش ها باید در مسیر اجرای دقیق مفاد برجام و تقویت پایه های آن متمرکز شود و بریتانیا همان گونه که در روند مذاکرات تاثیرگذار بود، در روند استحکام و سرعت بخشی به این توافق مهم تاریخی نیز اثرگذار شود.
رییس جمهوری در ادامه به بحث اهمیت مبارزه همگانی با تروریسم اشاره کرد و بیان داشت: تشدید تحرکات تروریستی در منطقه و جهان، همفکری، هماهنگی و همکاری کشورها در این مبارزه را ضروری می سازد و تهران از تقویت رایزنی و همفکری با لندن در این حوزه استقبال می کند.
روحانی همچنین تلاش برای حل و فصل معضلات و مشکلات منطقه از طریق مذاکره و گفت وگو را ضروری خواند.

ترزا می: تمام تلاش خود را برای اجرای مفاد برجام به کار می گیریم
‘ترزا می’ نخست وزیر بریتانیا نیز در این گفت و گو، با تاکید بر اینکه کشورش مصمم به توسعه و تعمیق همکاری ها با تهران در همه عرصه ها است، اظهار داشت: لندن تمام تلاش خود را برای اجرای مفاد برجام به کار گرفته و به این روند شتاب خواهد داد.
نخست وزیر بریتانیا با اشاره به روند رو به رشد روابط تهران – لندن در همه عرصه ها ، تصریح کرد: ما باید به تعهدات خود در اجرای دقیق و سریع مفاد برجام پایبند باشیم و بریتانیا نیز در این عرصه فعال است.
وی با اشاره به اهمیت تبادلات بانکی ، مالی و بیمه ای گفت: لندن نه تنها از گسترش همکاریهای بانکی و مالی با ایران حمایت می کند بلکه پیوسته در تلاش است تا بانکهای بریتانیایی و اروپایی را برای همکاری بیشتر با تهران ترغیب کند.
ترزا می همچنین به موضوع تروریسم و ضرورت همکاری همگانی در مبارزه با این پدیده اشاره کرد و گفت: در این مبارزه باید به ریشه های تروریسم توجه شود و لندن از همفکری با ایران در این عرصه استقبال می کند.
نخست وزیر بریتانیا در ادامه با اشاره به تلاش وزرای خارجه دو کشور برای ارتقاء سطح روابط فیمابین اظهارداشت:این روند گامی مهم در مسیر توسعه و تعمیق روابط دو کشور است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب