امروز پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
۲۱:۳۴:۰۱ - پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان در همايش اهميت مهارت آموزي:
ایجاد توانایی در دست ها و فعال نمودن ذهن موجب برقراری ارتباط قلبی بین فرد و شغل می گردد
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان در همایش اهمیت مهارت آموزی در خانواده و جامعه بر ایجاد توانایی در دست ها و فعال نمودن ذهن جهت برقراری ارتباط قلبی بین فرد و شغل تأکید نمود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، در راستای اجرای طرح “دانش آموز ماهر” با هدف استعدادیابی، رغبت سنجی و مشاوره آموزشی دانش آموزان،همایش اهمیت مهارت آموزی در خانواده و جامعه با حضور ابوطالب جلالی مدیر کل استان،احمدرضا منتظری رییس مراکز شهید رجایی و هتلداری و گردشگری اصفهان، توانگر نماینده مدرسه امام حسین (ع)، مسئولین اداره کل و بیش از ۳۰۰ نفر از خانواده ها و دانش آموزان مدرسه امام حسین (ع) در محل سالن سنجش و مهارت این اداره کل برگزار گردید.

در ابتدا مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان ضمن خیرمقدم به مسئولین، خانواده ها و فرزندان هدف از برگزاری این همایش را بحث پیرامون پدیده شوم بیکاریکه یکی از دغدغه ها و دل نگرانی هایمهم مسئولین و خانواده ها برای آینده و سرنوشت فرزندانشان در رسیدن به شغل ایجاد شده است، عنوان کرد و اظهار داشت: با داشتن قوانین مترقی دینی و الهی و انسان ساز، در کنار مزیت ها و قابلیت ها و فرصت های ارزشمند در کشور بایستی این خلاء و مشکل را رفع نمود.

جلالی بیان داشت: ایجاد توانایی در دست ها و فعال نمودن ذهن می تواند ارتباط قلبی بین فرد و شغل فراهم می نماید که در این راستا بایستی فرهنگ مهارت آموزی را برای فرزندان تعریف تا در کنار آموزشهای رسمی، توان انجام وظیفه شغلی در جامعه را داشته باشند.

در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در زمینه کارآفرینی و ایجاد فرصت های شغلی مناسب، همراهی خانواده ها در کمک به فرزندانشان در امر مهارت آموزی، راه اندازی تور مجازی به آدرس http://vr.etvto.irجهت آشنایی فرزندان با حرفه های آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای  مطالبی را مطرح نمود.

توانگر نماینده مدرسه امام حسین (ع) نیز در زمینه اهمیت مهارت آموزی در خانواده ها، آشنایی دانش آموزان با مراکز و کارگاه های آموزشی، حضور خانواده ها در تور مهارت آموزی و بازدید از کارگاه های آموزشی مباحثی را بیان نمود.

در پایان منتظری ضمن اشاره به طرح پارک مهارت گفت:هدف از راه اندازی این طرح مشاوره تخصصی، استعدادیابی، رغبت سنجی و برنامه ریزی آموزشی برای دانش آموزان ۵ تا ۱۲ سال و علاقمند به مهارت آموزی و هدایت آنها به کارگاه های آموزشی بر اساس توانایی عمومی و انگیزشی، ایجاد بانک اطلاعات دانش آموز ماهر، شناسایی دانش آموزانی که در حوزه خوداشتغالی می توانند فعالیت نموده و کارآفرین باشند، بهبود قابلیت شغلی در دانش آموزان در آینده نزدیک و همچنین فرهنگ سازی و متقاعد کردن دانش آموزان به کسب مهارت و ایجاد فرصت های شغلی بازار کار می باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب