امروز جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
۱۲:۵۲:۰۵ - یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پروتیین سازنده رگ های خونی جایگزینی برای جراحی بای پس قلب
جراحی بای پس قلب می تواند خطر حمله قلبی را در بیماران مبتلا به بیماری شدید عروق کرونر کاهش داده و در مجموع موجب بهبود کیفیت زندگی آنها شود اما محققان از احتمال دستیابی به روش درمانی جدیدی خبر می دهند که بدون نیاز به جراحی، احتمالا حتی مفیدتر نیز واقع می شود.  

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران   از پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی، بیماری عروق کرونر زمانی بروز می کند که در عروق کرونر به اصطلاح پلاک ساخته می شود و تا حدودی و یا به طور کلی مانع رسیدن جریان خون پراکسیژن به قلب می شود. این انسداد باعث ابتلا به حمله قلبی، آنژین – درد شدید قفسه سینه و در طول زمان نارسایی قلب می شود.
با وجود نقش تغییر شیوه زندگی مانند پیروی از یک رژیم غذایی سالم و یا فعالیت فیزیکی منظم در بهبود این بیماری، اما برخی بیماران برای ازسرگرفته شدن جریان خون به قلب، به جراحی بای پس نیاز دارند.
با این همه، جراحی بای پس قلب نیز مانند تمام جراحی ها، خطراتی را به دنبال دارد که شامل عفونت زخم قفسه سینه، خونریزی، سکته مغزی، حمله قلبی و نارسایی کلیه و یا ریه می شود.
مطالعه جدید محققان دانشگاه علم و فناوری هوزهونگ چین و کلینیک کلیولند در اوهایو که در مجله PLOS Biology منتشر شد، نشان می دهد که در موش ها، پروتیینی به نام AGGF1 موجب رشد و فعالیت رگ های جدید خونی می شود. به علاوه این روش درمانی بدون نیاز به جراحی انجام می شود.
رویه ای که در طی آن رگ های خونی جدید ساخته می شود، رگ زایی نامیده می شود و هر چند نقش پروتیین AGGF1 در پیشرفت این فعالیت محرز است، اما هنوز نحوه عملکرد پروتیین مشخص نیست.
محققان بر این باورند که کشف مکانیسم های عملکرد پروتیین AGGF1 در رویه رگ زایی، می تواند به درمان جدیدی برای بیماری عروق کرونر، حمله قلبی و سایر بیماری های ایسکمیک شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب