امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۱۸:۳۶:۵۵ - جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
براي اولين بار در كشورصورت پذیرفت ؛
به کارگیری یک میلیون و ۲۰۰ هزار پلیس افتخاری ترافیک در اصفهان
فرمانده انتظامی استان اصفهان از به کارگیری یک میلیون و ۲۰۰ هزار”پلیس افتخاری ترافیک” در مجموعه پلیس راهور استان تا پایان امسال برای اولین بار در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران ، سردار “عبدالرضاآقاخانی” در آیین آغاز به کار “پلیس افتخاری ترافیک” و طرح گذرگاه عابران پیاده ، یکی از پایه های اساسی جامعه متمدن را نظم و قانون عنوان کرد و گفت :  امروز توجه به قوانین و مقررات ترافیکی برای تمام آحاد جامعه الزامی است چرا که هر فرد خود به خود یک عنصر ترافیکی محسوب می شود.

وی افزود: مسلماً در شهری که رانندگان وسایل نقلیه خود را در پیاده رو ها پارک می کنند دیگر در آن شهر نظم و انضباط اجتماعی به چشم نمی خورد.

این مقام مسئول عنوان داشت: مطالعات صورت گرفته نشان می دهد مشکلات حمل و نقل و ترافیک شهرها علت های مختلفی دارد که یکی از آنها بی توجهی جامعه شهرنشین و رانندگان به قانون و اجرای مقررات و احترام به حقوق سایر شهروندان در رانندگی است و بنابر این لازم است تا فرهنگ رانندگی مردم را تغییر داد و اصلاح کرد و این امر میسر نمی شود مگر اینکه هر فرد خود پلیس خود باشد.

آقاخانی ، یکی از رویکرد های اصلی در نیروی انتظامی را استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی در توسعه امنیت پایدارعنوان کرد و اظهار داشت: ما معتقدیم هرچقدر میزان مشارکت عمومی در حوزه ترافیک افزایش یابد اجرای مقررات، انضباط ترافیکی، کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت، افزایش بهره وری و استفاده از حمل و نقل عمومی نیز افزایش می یابد و همه این موارد کمک می کند تا شعار پویش مردمی “من هوای اصفهان را دارم” تحقق یابد.

رئیس پلیس استان اصفهان گفت: به دنبال پویش مردمی “من هوای اصفهان را دارم” که توسط پلیس راهور و شهرداری اصفهان راه اندازی و با حضور فرمانده ناجا از نشان و شعاراین پویش پرده برداری گردید، قدم های بسیار خوبی در جهت ایجادهوای پاک و شهر سالم بر داشته شد که یکی از آنها اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو در خیابان چهارباغ اصفهان بود.

آقاخانی افزود: در این راستا امروز پلیس راهور با استفاده از همین پویش در مرحله اول ۵۰ نفر را تحت عنوان “پلیس افتخاری ترافیک” جذب کرد و انشاء الله تا پایان سال برای اولین بار در سطح کشور یک میلیون و ۲۰۰ هزار “پلیس افتخاری در مجموعه راهور استان به کارگیری خواهند شد که در نوع خود بی نظیر است و نشان می دهد که ،اصفهان همانطور که در همه عرصه ها پیش قدم بوده در توسعه فرهنگ ترافیک نیز می تواند به شهر خلاق و نمونه تبدیل شود.

وی بیان کرد: هم اکنون ۳۰۰ هزار نفر دانش آموز تحت عنوان همیار پلیس و ۳۰۰ بازرس نامحسوس به صورت افتخاری با مجموعه پلیس راهور استان همکاری می کنند که با این میزان بالای مشارکت مردمی می توانیم به ارتقای فرهنگ ترافیک شهرمان کمک کرده و الگویی برای سایر استان های کشور باشیم و فرهنگ رانندگی صحیح را حتی برای گردشگران خارجی نیز به نمایش بگذاریم.

این مقام انتظامی، هدف از تشکیل پلیس افتخاری ترافیک را بهره گیری از ظرفیت مردمی در راستای تذکر به رانندگان و عابران بی توجه به قوانین و مقررات، احیای روحیه امر به معروف و نهی از منکر درحوزه ترافیک، آموزش به شهروندان و کاربران ترافیک و در نهایت کاهش تصادفات در درون و برونشهر عنوان کرد.

وی در خصوص وظایف پلیس های افتخاری گفت: این افراد در کنار ماموران ما بیشتر در زمینه آموزش و تذکر به رانندگان و عابران پیاده و موتورسیکلت سواران فعالند و با روش های خاصی که به آنان آموزش داده شده از بروز هرگونه تخلف که منجر به یک حادثه یا بی نظمی در شهر شود ممانعت به عمل می آورند.

سردار آقاخانی با تقدیر از شهردار اصفهان و مجموعه دست اندرکاران برای شکل گیری پویش مردمی در حوزه ترافیک از تمام شهروندان خواست تا به این پویش بپیوندند و با انضباط ترافیکی به سالم سازی شهرخود کمک کنند. #

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب