امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
۱۵:۰۵:۴۵ - دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شاخص کل بورس باردیگر کاهش یافت
شاخص کل بورس امروز (دوشنبه) با ۲۲ واحد کاهش به ۷۷ هزار و ۲۶۵ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران ، در معاملات امروز، یک میلیارد و ۳۸۷ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش سه هزار و ۱۴ میلیارد ریال در ۹۴ هزار و ۴۷۷ نوبت خرید و فروش شد.

در حالی که معاملات گروه خودرویی در فضایی مثبت انجام شده و نمادهای گروه خودرویی مانند خساپا (سایپا) و خودرو (ایران خودرو) تاثیر مثبت بر شاخص داشتند، اما نمادهای فولاد (فولاد مبارکه)، وانصار (بانک انصار)، کگل (معدنی و صنعتی گل گهر)، حکشتی (کشتیرانی)، فملی (صنایع ملی مس) سهم اصلی را در افت امروز شاخص داشتند.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز نشان می دهد که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) هفت واحد، شاخص کل (هم وزن) سه واحد، شاخص قیمت (هم وزن) دو واحد و شاخص بازار دوم ۳۴۱ واحد افت کرده است.
شاخص آزاد شناور نیز در معاملات امروز ۹۲ واحد و شاخص بازار دوم ۳۴ واحد بالا رفت.
بالاترین رشد قیمت در معاملات امروز متعلق به حق تقدم داروسازی فارابی، حق تقدم کشاورزی و دامپروری مگسال، حق تقدم سرمایه گذاری رنا، پتروشیمی مبین و سرمایه گذاری دارویی تامین تعلق داشت.
بیشترین کاهش قیمت نیز در اختیار حق تقدم بانک انصار، حق تقدم بانک خاورمیانه، ذغال سنگ نگین طبس و کارخانجات قند قزوین داشت.

ورود یک شرکت جدید به فرابورس
در بازار امروز فرابورس، سهام شرکت تولید برق ماهتاب کهنوج با نماد «بکهنوج» کشف قیمت شده و بدین ترتیب معاملات آن در بازار سرمایه آغاز شد.
بر این اساس، نیمی از ۳۱ میلیون و ۶۵۰ هزار سهم یازدهمین شرکت جدید و سومین شرکت برقی فرابورسی عرضه شد.
از ابتدای امسال تاکنون، ۱۰ شرکت فرابورسی کاغذ پارس، سرمایه مسکن الوند، حمل و نقل پارسیان، انرژی امید تابان هور، سرمایه گذاری توسعه گوهران امید، آتیه داده پرداز، دامداری تلیسه نمونه و کشت، دام گلدشت نمونه اصفهان و پگاه گلستان و شرکت بورسی واسپاری ملت عرضه اولیه شده اند و «بکهنوج» یازدهمین شرکت در سال جاری به شمار می رود که وارد فرابورس شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب