امروز یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
۱۲:۴۱:۵۸ - شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبرهای روز پلیسی استان اصفهان :
از ضبط ۱۶هزار پلاک دودزا تا کلاهبرداری رمال شیاد از بیماران خاص
پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران -جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به تشدید برخورد با خودروهای آلاینده و دارای نقص فنی از ضبط پلاک ۱۶ هزار خودروی دودزا خبر داد.مشروح این خبر و سایر اخبار پلیسی استان اصفهان را در ادامه بخوانید .

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس استان اصفهان ،سرهنگ” حسین حسین زاده”اظهار داشت: با توجه به اینکه همیشه در این ایام با موضوع آلودگی و وارونگی هوا روبرو هستیم به همین جهت فرماندهی انتظامی استان به شدت با خودروهای آلاینده و دارای نقص فنی برخورد می کند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در همین راستا ماموران پلیس راهور استان طی یک ماه گذشته نزدیک به ۱۶ هزار خودروی دودزا شامل خودروهای عمومی و شخصی و دستگاه های دولتی را شناسایی و پس از ضبط پلاک آنها را به تعمیرگاه معرفی کردند.

وی بیان داشت:  خودروهایی که پلاک آنها ضبط شده و پلاک موقت به آنها داده می شود تنها ۴۸ ساعت فرصت دارند تا نسبت به رفع نقص و معایب خودروی خود اقدام کنند و در غیر این صورت از تردد آنها در سطح شهر جلوگیری به عمل می آید.

سرهنگ حسین زاده با بیان اینکه در طرح نیروی انتظامی هیچ اغماضی برای برخورد با خودروهای دولتی وجود ندارد گفت: یکی از مشکلات استان ما وجود خودروهای دارای نقص فنی دستگاه های دولتی است که می بایست نسبت به رفع معایب خودروهای خود اقدام نمایند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: از شهروندان می خواهیم که اگر خودروی آنها دارای نقص فنی است برای رعایت حال دیگر شهروندان و کمک به کاهش آلودگی هوا حتماً آن را به یکی از تعمیرگاه های سطح شهر برده و نسبت به رفع نقص فنی  آن اقدام کنند.

توقیف یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اسباب بازی قاچاق 

 فرمانده انتظامی شهرستان “سمیرم” از توقیف یک محموله اسباب بازی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در ایستگاه شهید “رئیسان” خبر داد.

سرهنگ “غلامرضا براتی” گفت: ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید “رئیسان” شهرستان “سمیرم” حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده ولوو مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو ، یک هزار و ۱۰۰ کارتن اسباب بازی قاچاق فاقد هر گونه مدارک گمرکی کشف شد .

سرهنگ براتی ادامه داد: ارزش این محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعلام شده است .

فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم اظهار داشت: در این زمینه راننده خودرو دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد .

در پایان خاطر نشان کرد: قاچاق کالا ضربات جبران ناپذیری به بدنه اقتصادی کشور وارد می کند که نیروی انتظامی با این مفسدان اقتصادی برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد واجازه جولان به آنها نخواهد داد.

کلاهبردار ۱۲۰ میلیارد ریالی دستگیر شد

 فرد کلاهبرداری که با ایجاد یک موسسه آموزشی مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال از تعداد ۱۸۷ نفر از شهروندان اصفهانی کلاهبرداری و متواری شده بود توسط ماموران پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه “ستار خسروی ” گفت: در پی وصول شکایاتی متعدد از سرمایه گذاران یک موسسه آموزشی مبنی بر اینکه در یک موسسه آموزشی سرمایه گذاری کرده اند و بعداز مدتی متوجه شده اند موسسه تعطیل و مدیر عامل آن متواری شده بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی اصفهان قرار گرفت .

وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از هماهنگی با مقام قضائی تحقیقات تخصصی خود را آغاز کردند که مشخص شد مدیر عامل موسسه دفتری را در یکی از خیابان های مرفه نشین شهر “اصفهان” اجاره کرده و موسسه ای را تاسیس کرده است .

این مقام انتظامی بیان داشت: این فرد از طریق تبلیغ در صفحات نیازمندی روزنامه های شهری اصفهان و فضای مجازی مبالغ زیادی از مردم تحت عنوان سرمایه گذاری و سوددهی مناسب جذب کرده بود.

سرهنگ خسروی با اشاره به اینکه فرد کلاهبردار جهت کسب اطمینان مردم چندین بار اقدام به سوددهی کرده بود اظهار داشت:این فرد مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال از تعداد ۱۸۷ نفر دریافت کرده بود و به یکی از شهرهای شمالی کشور متواری شده بود.

کارآگاه خسروی افزود: ماموران در یک عملیات هوشمندانه و پس از نیابت قضائی به محل اختفای فرد کلاهبردار اعزام و او را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف تعداد ۱۶ کارت بانکی بانام های مختلف در محل اختفای این فرد گفت: متهم در بازجوئی بعمل آمده به کلاهبرداری ۱۲۰ میلیارد ریال  در شهر اصفهان و کلاهبرداری در یکی از شهرهای جنوبی کشور نیز اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی اصفهان در پایان با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: این فرد ابتدای کار، برای فریب افراد ،مقداری سود از وجوه خودشان پرداخت می کرده و از تبلیغات رسانه ای و فضای مجازی و عناوین مختلف جهت فریب مردم استفاده می کرده است

سرهنگ خسروی به تمام شهروندان توصیه نمود: جهت سرمایه گذاری و سپرده گذاری به موسسات پولی واعتباری و بانکی مجوز دار از بانک مرکزی مراجعه نمایند،به تبلیغات دروغین توجه نکنند ،زیرا این تبلیغات دلیل بر قانونی بودن این شرکت ها نیست، پرداخت سود های نامتعارف و داشتن دفاتر شیک و خودروی مدل بالا بعداً مشکلی را از قربانی کلاهبرداری حل نمی کند ،میزان برگشت وجوه کلا هبرداری بعد از دستگیری متهم بدلایل مختلف کاهش پیدا می کند و حتی ممکن است عودت نشود مراقب باشید در دام کلاهبردارن حرفه ای که شخصیت کاملاً ضد اجتماعی دارند گرفتار نشوید.

کلاهبرداری ۳۰۰میلیون ریالی رمال شیاد از بیماران خاص

 رمال شیادی که در ازای شفای بیماران خاص از آنان مبالغی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال دریافت می کرد توسط ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان برخوار دستگیر شد.

سرهنگ” علی صادقی”، فرمانده انتظامی شهرستان برخوار  استان اصفهان افزود:

 در پی شکایت دو نفر از کلاهبرداری فردی که در زمینه رمالی فعالیت می کند موضوع در دستور کار ویژه ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد این دو نفر که به بیماری خاص دچار هستند برای شفای بیماری خود به فرد مذکور مراجعه کرده و او نیز در طی جلسات متعدد از آنها مبلغ ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون ریال را دریافت کرده اما بیماری آنها نه تنها بهبود نیافته بلکه روز به روز نیز بدتر شده است.

وی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات و اطمینان از صحت موضوع در محل حاضر و در حالی که افراد زیادی برای مراجعه به وی در کنار منزلش صف کشیده بودند فرد مذکور را دستگیر کردند.

این مقام مسئول عنوان داشت: در بازرسی از منزل این شخص چندین جلد انواع کتاب های آشنایی با سحر و جادو، انواع طلسم، جمجمه ، مو، پوست  و مدفوع حیوانات و انواع سنگ های تزئینی کشف شد.

سرهنگ صادقی با بیان اینکه این رمال ۶۵ ساله دارای تحصیلات ابتدایی و سابقه دار است گفت: متهم  با تبلیغ در زمینه بخت گشایی، شفای بیماران خاص، باطل کردن طلسم و رفع هر گونه مشکل دیگر افراد گرفتار  را  به سمت خود جذب کرده و با نشان دادن تصاویر و نامه های تشکر آمیز افرادی که قبلاً به او مراجعه کرده بودند خود را حلال مشکلات وانمود کرده و از آنان به این طریق کلاهبرداری می کرده است.

وی افزود: این فرد در ابتدا برای جلب افراد از مراجعه کنندگان هیچگونه پولی دریافت نمی کرد اما در جلسات بعدی به مرور مبالغی از ۵۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان را دریافت می کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار گفت: در این زمینه پرونده تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است و کسانی که از این فرد شکایت دارند می توانند به پلیس آگاهی این فرماندهی مراجعه کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه رمالی ، فالگیری و بخت گشایی چیزی جز کلاهبرداری نیست اظهار داشت: توصیه ما به شهروندان این است که به تبلیغات دروغین این گونه افراد توجهی نکرده و مشکلات خود را از طریق مجاری قانونی و با مراجعه  به آموزه های دینی پییگیری کرده و سرمایه های زندگی خود را به پای این گونه افراد شیاد نریزند و در صورت هرگونه آگاهی از فعالیت آنان موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به اطلاع پلیس برسانند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب