امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
۲۳:۳۶:۵۲ - جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رویترزاعلام کرد:
اعضای اوپک برای کاهش تولید به توافق نرسیدند
پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران -خبرگزاری رویترز گزارش داد: سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست روز جمعه خود، به توافق برای کاهش تولید نفت دست نیافتند.  

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران و به نقل از رویترز، کارشناسان اوپک قرار است در تاریخ ۲۵ نوامبر(۵ آذر) پیش از آغاز نشست آتی وزیران این سازمان که در تاریخ ۳۰ نوامبر در وین برگزار خواهد شد، با یکدیگر دیدار کنند.

کارشناسان اوپک همچنین روز شنبه با نمایندگان کشورهای تولید کننده خارج اوپک که این سازمان خواستار مشارکت آنها برای کاهش تولیداست، تشکیل جسله خواهند داد.
یک منبع آگاه در اوپک با بیان اینکه روز شنبه نشست با تولیدکنندگان خارج اوپک را ادامه خواهیم داد گفت:با توجه به مخالفت ایران با تثبیت سطح تولید، امروز به توافق کامل در این باره دست نیافتیم.
وی ابراز امیدواری کرد که سهمیه هر یک از کشورهای تولید کننده نفت در نشست روز ۲۵ نوامبر مشخص شود.
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ماه گذشته در الجزایر توافق کردند که سقف تولید خود را به حدود ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه تا ۳۳ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این نخستین کاهش تولید اوپک از سال ۲۰۰۸ خواهد بود.
تصمیم اوپک برای تعیین سقف تولید، با چالش هایی مانند درخواست عراق برای استثنا شدن و تلاش لیبی و نیجریه برای بازگشت حجم تولید به دوران پیش از بحران های داخلی، رو به رو است.
با وجود این چالش ها، ‘محمد بارکیندو’ دبیرکل اوپک گفته که برای دستیابی به توافق نهایی خوش بین است.
نشست کارشناسان اوپک روز شنبه نیز ادامه خواهد داشت، اما تصمیم گیری نهایی در نشست وزیران کشورهای اوپک انجام خواهد شد که قرار است ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) در وین برگزار شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب