امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
۱۲:۳۶:۴۸ - یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رییس مرکز آمار ایران:
۷۶,۵ درصد خانوارهای کشور سرشماری شدند
رییس مرکز آمار ایران می گوید، تاکنون ۱۸ میلیون و ۴۰۰هزار خانوار سرشماری شده اند که ۷۶,۵ درصد خانوارهای کشور را تشکیل می دهند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران،’امیدعلی پارسا’ گفت: مرحله دوم سرشماری که به صورت حضوری اجرا می‌شود از ۲۸ مهر آغاز شده و تا ۲۸ آبان ادامه دارد.

وی بیان داشت: در این مرحله ماموران سرشماری به تمام خانوارهای کشور مراجعه می‌کنند. از خانوارهایی که در سرشماری اینترنتی شرکت کرده‌اند، کد آماری را دریافت و وارد تبلت می‌کنند. اگر خانوار در سرشماری اینترنتی شرکت نکرده باشد، اطلاعات خانوار از طریق مصاحبه دریافت و وارد تبلت می‌شود.
به گفته، پارسا خانوارهایی که هنگام مراجعه مامور در منزل حضور ندارند، خانوار غایب نامیده می‌شوند. برای این خانوارها توسط مامور اطلاعیه خانوار غایب انداخته می‌شود. در این اطلاعیه به هر خانوار غایب یک کد اختصاص می‌یابد که کد خانوار غایب نامیده می‌شود.
ویادامه داد: خانوارهای غایب به دو دسته تقسیم می‌شوند. خانوارهایی که در سرشماری اینترنتی شرکت کرده‌اند که باید کد خانوار غایب را از طریق شماره تلفن‌های روی اطلاعیه خانوار غایب در اختیار ستادهای سرشماری قرار دهند. یا با ورود به وب‌گاه‌ سرشماری، کد خانوار غایب خود را به کد آماری سرشماری اینترنتی متصل کنند.
رییس مرکز آمار ایران بیان داشت: خانوارهایی که موفق به شرکت در سرشماری اینترنتی نشده‌اند، باید به وب‌گاه سرشماری مراجعه و با کد خانوار غایب ثبت‌نام کنند یا با ستادهای سرشماری تماس بگیرند و به صورت تلفنی سرشماری شوند.
پارسا گفت: ماموران سرشماری که اکثراً دارای تحصیلات دانشگاهی هستند بدون حمایت مردم موفق به انجام کار نخواهند شد. برای حمایت از این ماموران باید با خوش‌رویی با آن‌ها برخورد کرد.
رییس مرکز آمار ایران تاکید کرد: خانواده ها از قبل، شماره ملی اعضای خانوار، تاریخ تولد آن‌ها، کد پستی، مساحت واحد محل سکونت و نوع اسکلت واحد مسکونی را با مشورت عضو مطلع خانوار یادداشت کنند و در صورت دریافت اطلاعیه خانوار غایب، بلافاصله برای ثبت‌ اطلاعات به صورت اینترنتی اقدام کنند.
پارسا گفت: مردم می توانند در شبکه‌های مجازی حمایت خود را از ماموران سرشماری اعلام و در انتشار اخبار سرشماری و اطلاع رسانی به دیگران مشارکت کنند.
وی درباره قرعه کشی گفت: مرحله آخر قرعه‌کشی جوایز که شامل خانوارهای غایبی که اطلاعات خود را به صورت اینترنتی ثبت کرده‌اند نیز می‌شود، در پایان سرشماری با اهدای ۴۰۰ جایزه ۱۰ میلیون ریالی انجام خواهد شد.:

م:ایرنا

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب