امروز چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۴:۵۷:۱۰ - یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون شرکت ملی نفت: افزایش ۹۰ هزار بشکه ای تولید نفت ایران طبق توافق اوپک در حال تحقق است
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور توسعه و مهندسی درباره افزایش روزانه۹۰ هزار بشکه ای تولید نفت کشور بر اساس نشست ۱۷۱ اوپک، گفت: در حال افزایش تولید هستیم و به طور قطعی، تولید تعیین شده محقق خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران،غلامرضا منوچهری درباره اخبار مبنی بر افزایش تولید نفت ایران به بیش از ۳٫۹ میلیون بشکه که فراتر از میزان تعیین شده در توافق اوپک است، گفت: بین آمار ایران و آماری که اوپک اعلام کرده، تفاوت هایی است.

وی افزود: بر این اساس، هنوز جا برای افزایش تولیدی که در نشست ۱۷۱ اوپک تعیین شده، وجود دارد.
معاون مدیرعامل در توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران یادآورشد: بر اساس توافق اوپک، باید میانگین ۶ ماهه تولید نفت کشور، میزان تعیین شده باشد.
به گزارش ایرنا، یکصد و هفتاد و یکمین نشست عادی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دهم آذرماه در وین برگزار شد که دستور کار مهم آن بررسی طرح تثبیت تولید (فریز نفتی) بود.
در این نشست قرار شد بیشتر اعضا، میزان تولید خود را در مجموع به میزان ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش دهند که البته ۲ کشور لیبی و نیجریه بدلیل ناامنی و بی ثباتی سیاسی، از اجرای این طرح معاف شدند.
در این میان، برای ایران تصمیم ویژه ای اتخاد شد؛ با وجودی که عربستان و متحدانش در ابتدا تلاش داشتند ایران را وادار به پذیرش فریز نفتی و کاهش تولید کنند، در نتیجه رایزنی و دیپلماسی موفق نفتی، نه تنها کاهش تولید برای ایران لحاظ نشد، بلکه اعضا با افزایش روزانه ۹۰ هزار بشکه ای تولید نفتی ایران در نیمه نخست ۲۰۱۷ موافقت کردند.
بر این اساس، قرار شد عربستان تولید نفت خود را روزانه ۴٨۶ هزار بشکه کاهش دهد، اما ایران که براساس گزارش منابع ثانویه (غیر رسمی) سه میلیون و ٧٠٧ هزار بشکه در روز تولید می کند، ۹۰ هزار بشکه دیگر به تولید خود بیفزاید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب