امروز یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
۲۲:۳۷:۵۷ - چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبرهای پزشکی قانونی اصفهان
از کاهش آمار مراجعین به دلیل نزاع تاکاهش آمار پرونده های رسیدگی به قصور پزشکی
پایگاه خبری سرمایه گستران -در نه ماهه سال ۹۵ تعداد ۳۱ هزار و ۱۵۸ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان مراجعه کردند.این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل۱٫۲ درصد کاهش یافته است . این در حالی است مراجعین به دلیل نزاع ۲۶٫۷درصد از حجم مراجعین معاینات مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان را تشکیل می دهند.مشروح این خبر و سایر خبر های پزشکی قانونی استان اصفهان را در ادامه بخوانید .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان،از کل مراجعین نزاع تعداد ۱۰ هزار  و ۱۵۶ نفر زن و  ۲۱ هزار و ۲ نفر مرد بوده اند.

ضمنا در  مدت مشابه سال قبل  تعداد ۳۱ هزار و۵۲۳ نفر به دلیل نزاع  به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که ۱۰ هزار  و ۲۷۸ نفر  زن و  ۲۱ هزار و ۲۴۵ نفر مرد بوده اند.

درآذر ماه سال جاری نیز ۲ هزار و ۲۹۵ نفر (۸۱۲ زن و۱۴۸۳ مرد) به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه که نسبت به آذر ماه سال گذشته(۲۳۳۴ نفر شامل۸۷۷ زن و ۱۴۵۷ مرد) حدود ۱٫۷درصد کاهش داشته است.

** کاهش آمار غرق شدگی در نه ماهه سال ۱۳۹۵ در استان اصفهان  

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی  استان اصفهان، در نه ماهه سال ۱۳۹۵تعداد ۲۶ مورد فوتی (۲۵ مرد و ۱زن ) به دلیل برق گرفتگی به مراکز  پزشکی قانونی استان اصفهان ارجاع گردیده است.

 لازم به ذکراست مرگ ناشی از برق گرفتگی در نه ماهه سال ۱۳۹۵ نسبت به  مدت مشابه سال قبل  که ۲۹ نفر (۴ زن و ۲۵مرد) بوده کاهش داشته است.

 همچنین  در این مدت  آمار فوت شدگان   ناشی از غرق شدگی تعداد۴۳ مورد فوتی( ۳۹مرد و۴ زن) بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۴۹نفر (۵زن و ۴۴مرد) بوده کاهش داشته است.
درآذر ماه سال جاری ۱ نفر بدنبال غرق شدگی جان خود را ازدست داده است که نسبت به آذر ماه سال گذشته که ۳نفر بوده کاهش داشته است.
آمار تلفات غرق‌شدگی در طی نه ماهه امسال در کانال ها۵ ، دریاچه مصنوعی و سد ۳، دریاچه طبیعی ۴، استخر۲،چاه ۳ ، رودخانه ۱۲ و سایر مکانها ۱۴ نفر بوده است.

 ** کاهش آمار پرونده های رسیدگی به قصور پزشکی  در کمیسونهای پزشکی قانونی استان اصفهان درنه ماهه سال ۱۳۹۵

 به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی  استان اصفهان در نه ماهه سال ۱۳۹۵ تعداد پرونده های به نتیجه رسیده در کمیسیونهای پزشکی قانونی استان ۹۹۳مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل   (۹۲۸مورد) معادل۷درصد افزایش داشته است.

گفتنی است  از کل پرونده های به نتیجه رسیده دراین مدت ،۶۳۰ مورد مرتبط با رسیدگی به پرونده های  پزشکی قانونی  ،۲۴۱ مورد  پرونده های مرتبط باموضوعات روانپزشکی  قانونی بوده است. تعداد پرونده های رسیدگی به قصور پزشکی در نه ماهه امسال ۱۲۲ پرونده بوده است که در۹۵پرونده پزشک تبرئه و در ۲۷پرونده برای کادر درمان قصور تشخیص داده شده است.

 بیشترین پرونده های مطروحه در موضوعات قصور پزشکی به ترتیب در رشته های جراحی زنان زایمان و نازائی، جراحی عمومی و دندانپزشکی بوده است. لازم به ذکر است پرونده های مرتبط با قصور پزشکی درمقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل ۱۱درصد کاهش داشته است .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب