امروز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
9:36:32 - جمعه 27 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در جلسه مشترک مدیرکل محیط‌زیست و کمیسیون کشاورزی ،آب و محیط‌زیست اتاق بازرگانی اصفهان؛
سامانه ساترای محیط‌زیست در اصفهان به‌صورت پایلوت راه‌اندازی می‌شود/دفتر ستاد نجات زاینده‌رود در اتاق بازرگانی اصفهان راه‌اندازی می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران -مدیرکل محیط‌زیست استان اصفهان گفت: ساترا(سامانه ارزیابی توسعه ورصدآمایش) در اصفهان به‌صورت پایلوت در بخش محیط‌زیست راه اندازی می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،حمید ظهرابی در دیدار با  ریس و اعضای کمیسیون کشاورزی ،آب و محیط‌زیست استان اصفهان تصریح کرد:در این سامانه مدیریت پسماند واحدهای تولیدی از مرحله تولید پسماند  تا حمل‌ونقل و شیوه‌های دفن آن  قالب رصد و پایش است .

ظهرابی به نقش موثر اتاق بازرگانی به‌عنوان نماینده بخش خصوصی در انعکاس دیدگاه‌های این بخش اشاره کرد و گفت:آمادگی همکاری با اتاق بازرگانی و دانشگاه‌ها برای حل مسایل زیست‌محیطی استان داریم .

وی تصریح کرد:دانشگاه‌هامی‌توانند با ارایه صورت مساله  از سوی اداره کل،راهکاری برای حل مسایل زیست‌محیطی واحدهای تولیدی پیدا کنند.

وی از تدوین برنامه مدیریت زیست بومی استان اصفهان خبر داد و گفت:بررسی مسایل آب استان و نقش ان در محیط‌زیست بخشی از این برنامه است که با استان چهارمحال و بختیاری به‌صورت مشترک در دست مطالعه است.

ظهرابی پسماندهای شیمیایی برخی از واحدهای تولیدی را یکی از مسایل زیست‌محیطی برشمرد.

حمیدرضا قلمکاری رییس کمیسیون کشاورزی ،آب و محیط‌زیست اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار اجرای طرح مای مشترک بین اداره کل حفاظت از محیط‌زیست  اتاق بازرگانی شد و گفت:اجرایی شدن طرح مای مطالعاتی که توسط دو بخش دولتی و خصوصی درزمینهٔمای مختلف زیست‌محیطیانجام‌شده ،می‌تواند یکی از محورهای مشترک فعالیت باشد.

قلمکاری از راه اندازی دفتر ستاد نجات زاینده‌رود در اتاق بازرگانی اصفهان خبر داد و گفت:این دفتر باهدف ایجاد ستاد ملی احیای زاینده‌رود و برگزاری نشست‌ها و جلسات  تخصصی  راه اندازی می‌شود.

وی خواستار همکاری تنگاتنگ‌تر بین اداره کل محیط‌زیست و اتاق بازرگانی در قالب کمیته محیط‌زیست شد و گفت:توجه به مسایل زیست‌محیطی  و سهولت در فرایند تولید واحدهای تولیدی می‌تواندازجمله فعالیت مای مشترک بین دو بخش دولتی و خصوصی استان باشد.

قلمکاری خاطرنشان کرد:آموزش و فرهنگ سازی در بخش محیط‌زیستمی‌تواند  یکی دیگر از محورهای همکاری اداره کل و اتاق بازرگانی است .

مجتبی بزرگیمسئول کمیته محیط‌زیست کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت:فعالیت تشکل‌های غیردولتی در کنار اداره کل محیط‌زیستمی‌تواند به رفع مسایل زیست‌محیطی کمک کند.

هاشمی عضو کمیته محیط‌زیست اتاق بازرگانی خواستار توجیه مسوولین کشوری در مورد چالش مای زیست‌محیطی استان شد و گفت:اطلاعات درستی به مسوولین در مورد چالش مای استان ازجمله رودخانه زاینده‌رود ارایه نمی‌شود.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب