امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۹:۴۰:۰۰ - جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حضرت آیت الله ناصری:
تهذیب زیر بنای گام برداشتن در راه خدا
 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان بانوان فعال عرصه قرآنی مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه اصفهان ضمن دیدار با آیت الله ناصری از بیانات و نصایح ایشان برخوردار شدند. در این دیدار آیت الله ناصری گفت: حق الله و حق النبی […]

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان بانوان فعال عرصه قرآنی مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه اصفهان ضمن دیدار با آیت الله ناصری از بیانات و نصایح ایشان برخوردار شدند.

در این دیدار آیت الله ناصری گفت: حق الله و حق النبی و رعایت حقوق حضرت احدیت راهی برای رسیدن به مقامات عالیه است که در گفتار، رفتار و اعمال تجلی پیدا می کند .

وی با بیان اینکه ما هنوز قرآن را نفهمیده ایم و درک نکرده ایم و تنها اهل بیت هستند که قرآن را می فهمند گفت: هر حرف از حروف قرآن ۷۰ بطن دارد ما حتی نمی دانیم که علت حروف مقطعه در ابتدای سُور چیست و حتی اینکه چرا در بعضی سورها یک حرف مقطعه، یک آیه محسوب می شود در حالیکه در سوره ای دیگر ۵ حرف، یک آیه محسوب می شود.

  آیت الله ناصری در ادامه طلاب و مبلغین را به انس با قرآن و عمل به فرامین آن توصیه نمود و گفت: هر طلبه مبلغ، مبشر و هادی برای جامعه است.

وی طبق آیه ۲ سوره مبارکه جمعه زیربنای مبشر و هادی بودن را تهذیب نفس دانست و گفت: دل انسان پر از رجس و ناخالصی است، حب دنیا، حب جاه و مقام، ریا و کبر… اینها را باید از دل بیرون ریخت .

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان گفت: هدف از تحصیل، نباید دنیا و متعلقات دنیا باشد و هر طلبه باید دوره اخلاق ببیند.

وی صفات رذیله را برای انسان حجاب دانست و گفت: حجاب مثل سلول آهنی دور انسان را می گیرد و تنها با دل بستن به خدا و اهل بیت می توان از این راه پر خطر گذر کرد.

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان استغاثه و توسل به امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف را برای طی کردن مسیر و رسیدن به اهداف معنوی و برطرف شدن مشکلات مادی، ضروری دانست و گفت: در حد توان ارتباط مستمرتان را با امام زمان حفظ کنید.

وی طلاب را به خواندن دو رکعت نماز برای حفظ آبرو در نیمه ی شب و آشتی با خدا، توبه از اعمال گذشته و تصمیم برای ترک گناه، التزام به نماز اول وقت، احترام به والدین، کنترل چشم از نامحرم، تلاوت قرآن، رعایت کُنه حجاب توصیه نمود..

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب