امروز جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
10:39:19 - جمعه 3 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آمریکا از حضور در جام جهانی کشتی آزاد ایران محروم شد
سخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره به سیاست های اتخاذ شده از سوی دولت جدید آمریکا، ‌امروز (جمعه) از مخالفت ایران برای حضور تیم کشتی آمریکا در جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران از ایرنا ،بهرام قاسمی اظهار کرد: همانطور که قبلا اعلام کردم این موضوع به کمیته ویژه ای ارجاع شده بود و در این کمیته مورد بررسی قرار گرفت و که درنهایت با سفر تیم کشتی آمریکا در ایران مخالفت شد.

وی افزود: با توجه به سیاست های اتخاذ شده از سوی دولت جدید آمریکا وزارت امورخارجه ایران، به ناچار با سفر تیم کشتی آمریکا به ایران مخالفت کند.
به گزارش ایرنا به نقل ازفدراسیون کشتی، ‌به دنبال این تصمیم کمیته ویژه فدراسیون کشتی ایران با ارسال نامه ای به اتحادیه جهانی کشتی خواستارمعرفی تیم هشتم و جایگزین آمریکا برای حضور درجام جهانی تهران شد.
فدراسیون کشتی ایران درنامه به « نناد لالووویچ» رئیس اتحادیه جهانی آورده است: ‌همانطور که اطلاع دارید متاسفانه رییس جمهورجدید آمریکا، به تازگی در یک اقدام خارج از عرف دیپلماتیک، از ورود اتباع هفت کشور ازجمله، اتباع شریف ایرانی به این کشور، ممانعت کرده و طبیعی است در برابر این سیاست غیر اخلاقی و انسانی، براساس مواضع اصولی، متعارف و منطقی دولت ایران مبنی بر اقدام متقابل، « فدراسیون کشتی ایران» نمی تواند پذیرای تیم کشتی آمریکا در مسابقات جام جهانی آزاد باشد.
دربخش دیگری از این نامه با اشاره به اینکه رقابت‌های جام جهانی یکی ازمهمترین رویدادهای کشتی است که درسالهای اخیر با حضورهشت تیم برتر دنیا با جذابیت بسیار و درسطح بالایی برگزار شده است، آمده است:‌ بنابراین با توجه به زمان بسیار محدود باقی مانده تا رقابت های ‘جام جهانی کشتی آزاد’ و ضرورت برگزاری مسابقات مذکور با حضور هشت تیم بطور کامل، و خارج نشدن رقابت ها از حد نصاب قانونی مورد نظر ‘اتحادیه جهانی کشتی’، نسبت به معرفی کشور جایگزین آمریکا، جهت حضور در جام جهانی آزاد اقدام سریع انجام شود.
رقابت های جام جهانی کشتی آزاد روزهای ٢٨ و ٢٩ بهمن ماه برگزار می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب