امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
10:48:41 - سه‌شنبه 4 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با تصویب مجلس و درصورت تایید شورای نگهبان؛
دوره چهارم شوراهای شهر و روستا ۱۳ مردادماه ۹۶ پایان می یابد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش سه ماهه زمان دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر روستا موافقت و مقرر کردند: دوره کنونی شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۱۳مردادماه ۱۳۹۶ خاتمه یابد و دوره پنجم این شوراها از ۱۴ مردادماه سال جاری آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، نمایندگان در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بندهایی از طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران اعاده شده از سوی شورای نگهبان را بررسی و اصلاح کردند.
نمایندگان مجلس ماده ۳ قانون موضوع ماده ۱ این قانون را به شرح زیر اصلاح کردند:
دوره فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا چهارسال است که از ۱۴ مردادماه شروع و در ۱۳ مردادماه چهارسال بعد خاتمه می یابد.
در تبصره این ماده نیز تصویب شد: دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۱۳ مردادماه ۱۳۹۶ خاتمه یافته و دوره پنجم این شوراها از ۱۴ مردادماه ۱۳۹۶ آغاز شود.
براساس قانون موجود، دوره فعالیت شوراهای شهر و روستا از تاریخ تشکیل چهار سال است ‌که از نهم اردیبهشت ماه، سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (‌ره) مبنی بر تشکیل ‌شوراها شروع و در هشتم اردیبهشت ماه چهار سال بعد خاتمه می‌یابد.
نمایندگان همچنین تبصره ۳ ماده ۱۶ این قانون که درباره رسیدگی به شکایات و روند رسیدگی به آن است را برای بررسی بیشتر به کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بازگرداندند.
نمایندگان مجلس همچنین تبصره ۸ ماده ۷۱ مکرر موضوع ماده ۱۹ را بدین شرح اصلاح کردند.
تبصره ۸- در صورت تخلف هریک از اعضای هیات تحقیق و تفحص با تایید جلسه مشترک اعضای هیات و هیات رییسه شورا فرد متخلف به هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای استان معرفی می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب