امروز سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
۱۵:۵۱:۰۷ - یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگیری سارق طلافروشی پاساژ قائم تجریش
پلیس آگاهی تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری سارق طلافروشی پاساژقائم واقع در میدان تجریش خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، در ۱۵ اسفند سال گذشته وقوع یک فقره سرقت از مغازه طلافروشی واقع درمیدان تجریش – پاساژ قائم به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد؛ با حضورمأموران در محل مشخص شد که سارق به شیوه تخریب درب شیشه ای مغازه اقدام به سرقت چهار کیلو ۵۰۰ گرم طلا و جواهرات و مبلغ ۱۱ میلیون تومان وجه نقد کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مغازه و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
براساس این گزارش مشخص شد که طلافروشی فاقد هرگونه تجهیزات هشدار دهنده و همچنین شیشه های ضد ضربه است و با این وجود مالک آن نیز در زمان تعطیلی طلا و جواهرات را در داخل گاوصندوق مغازه نگذاشته است و صرفا پارچه ای بر روی ویترین مغازه می انداخت.
با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ی طلافروشی مشخص شد که سرقت توسط یک نفر و در ساعت ۰۵:۳۰ بامداد مورخه ۱۵/۱۲/۱۳۹۵ انجام شده است.
با توجه به شیوه و شگرد سرقت و بررسی چندین باره تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ، کارآگاهان با در نظر گرفتن دلایل ، شواهد و قرائن بدست آمده از محل سرقت اطمینان پیدا کردند که سرقت می بایست توسط یک آشنا به محل سرقت انجام شده باشد ؛ لذا در یک سلسله اقدامات گسترده پلیسی موفق به شناسایی فردی بنام ‘مجید . م’ ( ۲۵ ساله ) شدند که بنا بر اظهارات کسبه پاساژ به مدت یک سال به عنوان ‘ویترین ساز طلافروشی’ در پاساژ مشغول به فعالیت بوده است .
با شناسایی ‘مجید . م’ و در ادامه اظهارات مالک طلافروشی مبنی بر اینکه ویترین طلافروشی اش توسط همین شخص تهیه و به این واسطه اطلاعات دقیقی از محل سرقت داشته ، تحقیقات از ‘مجید . م’ در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .
با شناسایی محل سکونت ‘مجید . م’ در منطقه جیحون وی جهت انجام تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد ؛ مجید در جریان تحقیقات اولیه منکر ارتکاب سرقت شد اما درادامه تحقیقات و پس از رویارویی با شواهد و قرائن از سوی کارآگاهان به ناچار لب به اعتراف گشود وعنوان داشت : با توجه به اطلاعات دقیقی که از ورودی های مختلف پاساژ و همچنین وضعیت مغازه طلافروشی در خصوص نداشتن شیشه های ضد ضربه ، نداشتن سیستم هشدار دهنده و بویژه اطلاع دقیق از نحوه نگهداری طلاجات از سوی صاحب مغازه داشتم ، اقدام به طراحی سرقت از حدود چند ماه پیش کرده و نهایتا سرقت را در مورخ ۱۵/۱۲/۱۳۹۵ انجام دادم .
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : ‘با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب سرقت و در بازرسی دقیق از محل سکونت متهم ، بیش از ۴ کیلو و ۵۰۰ گرم از طلاجات مسروقه بهمراه ۱۱ میلیون تومان وجه نقد سرقت شده کشف ، ضبط و به مالباخته تحویل شد ؛ همچنین با حضور متهم در محل ارتکاب سرقت ، بازسازی نحوه ارتکاب سرقت نیز در حضور مالباخته انجام شد ‘ .
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان خبر گفت : ‘ متهم با صدور قرار تأمین از سوی مقام محترم قضایی به زندان معرفی و پرونده نیز تحویل مرجع قضایی شد ‘ .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب