امروز پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
۲۲:۱۵:۲۶ - سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرداری اصفهان به دنبال مدیریت بخش آلی پسماندهای شهری/ کارخانه های هاضم ، پسماند را به برق و کود تبدیل می کند
شهردار اصفهان با اشاره به قابلیت های پروژه هاضم بی هوازی شهرداری اصفهان، گفت: شهرداری اصفهان به دنبال مدیریت بخش آلی پسماندهای شهری است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای مهدی جمالی ن‍ژاد ، اظهارکرد: استفاده از کارخانه های هاضم در حقیقت یکی از راههای مدیریت بخش آلی (ارگانیک) پسماندهای شهری است.
وی تصریح کرد: در این کارخانه طی یک فرایند بیولوژیک، پسماند جامد شهری به بیوگاز تبدیل می شود و خروجی این کارخانه کود مرغوب و برق خواهد بود.
شهردار اصفهان با بیان اینکه تکنولوژی مورد نظر برای تأسیس کارخانه بیوگاز شهر اصفهان از معتبرترین شرکت های المان به همراه دانش فنی انتقال داده خواهد شد، ادامه داد: گروه مپنا به عنوان مشارکت کننده ایرانی وظیفه انتقال دانش فنی، ساخت و اجرا را به عهده خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: این کارخانه در دو فاز با ظرفیت هریک ۲۵۰ تن در روز احداث خواهد شد و شرکت مپنا به عنوان سرمایه گذار و مشارکت کننده داخلی با دریافت هسته اصلی تکنولوژی از شرکت آلمانی و ساخت بخش های داخلی طی ۱۸ ماه از انعقاد قرارداد به بهره برداری خواهد رسید.
جمالی نژاد یادآور شد: هر فاز از این پروژه با سرمایه گذاری افزون بر ۶۰ میلیارد تومان اجرا می شود که حداقل ۳۰درصد آن توسط شهرداری اصفهان محقق خواهد شد.
وی گفت: به ازای خروجی هر فاز ۲۵۰ تنی، میزان ۴٫۴ مگاوات توان تولید برق و ۶۰ تن کود مرغوب به صورت روزانه وجود دارد و علاوه بر تولید محصولات مفید، این پروژه می تواند با کاهش دفن پسماند به میزان ۳۳ هزار تن در سال، کاهش مصرف گاز طبیعی به میزان ۲۳ میلیون متر مکعب و کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای به میزان ۲۰ هزارتن در سال به محیط زیست اصفهان کمک شایانی کند.
شهردار اصفهان با اشاره به اینکه قرارداد شهرداری اصفهان و مپنا به روش BOT می باشد و مپنا به مدت ۲۰ سال بهره برداری کامل خواهد داشت، افزود: هم اکنون علاوه بر امکان سنجی های فنی و اقتصادی طرح، طراحی پایه و جانمایی انجام شده و آماده شروع عملیات احداث است.
وی خاطرنشان کرد: این پروژه که در این مقیاس اولین پروژه در زمینه مدیریت پسماند کشور است، با همت مضاعف مپنا آمادگی لازم جهت کلنگ زنی توسط رئیس جمهور را دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب