امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
۲۰:۴۸:۳۰ - چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خبر داد:
استقرار بیش از یک هزار پایگاه ثابت و سیار جمع آوری زکات فطره در استان اصفهان
مساجد و خیریه ها فقط در صورت داشتن مجوز از دبیرخانه زکات استان ، اجازه جمع آوری زکات فطره و کفاره را دارند. کمیته امداد به منظور جمع آوری زکات فطره تعداد یک هزار پایگاه ثابت و سیار در روز عید سعید فطر در استان مستقر می کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از  روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد ،عبدالرزاق میرزایی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه زکات به عنوان یکی از واجبات الهی است اظهار کرد: اگر همه مسلمانان زکات اموال خویش را به موقع و کامل بپردازند، هیچ فردى فقیر و محروم در سرتا سر کشور اسلامى باقى نخواهد ماند.
وی با اشاره به اینکه امسال هیچ مسجد و پایگاه خیریه حق دریافت فطریه را بدون دریافت مجوز ندارد عنوان کرد: سازمان های خیریه و مساجد در صورت ایجاد پایگاه باید از دبیرخانه ستاد زکات استان مجوز بگیرند و بعد فعالیت کنند.
میرزایی با بیان اینکه امسال صد درصد زکات فطره جمع آوری شده در عید سعید فطر برای نیازمندان استان هزینه خواهد شد، تصریح کرد: تمامی صندوقهای جمع آوری زکات فطریه با آرم شورای زکات هر شهرستان است به صورت پلمپ شده در پایگاه ها مستقر می شود ودر صورتی که مامور صندوق حکم شورای زکات منطقه را نداشته باشند ماموران نیروی انتظامی می‌توانند با وی برخورد کنند.
وی با اشاره به لزوم ارائه آموزش های لازم به نیروهای فعال در امر جمع آوری زکات فطره و کفاره عمد و غیر عمد ، افزود: بسیجیان، معتمدان محلی و رابطان و نیروهای افتخاری برای مشارکت جویی هر چه بیشتر و دعوت از نیکوکاران برای اهداء فطریه و کفاره ، آموزش های مرتبط در این زمینه را دیده اند..
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان تلاش برای تقویت باورهای دینی را مهم‌ترین رکن جهت ترویج پرداخت زکات در جامعه اعلام و تصریح کرد: با پرداخت به موقع زکات می‌توان حرکت‌های بسیار مهمی جهت رفع نیازهای افراد محروم جامعه برداشت و در همین زمینه مبلغان امر زکات می‌توانند با بهره‌گیری از روش‌های موثر تبلیغی و بیان زیبایی های زکات، احیاگر بیش از پیش این فریضه در مناطق مختلف استان باشند.
وی به افزایش تعداد پایگاه ها در عید فطر اشاره و مطرح کرد: امسال علاوه بر هزار پایگاه کمیته امداد ۲هزار پایگاه برای جمع آوری فطریه به بهزیستی اختصاص داده شده که مردم روزه دار می توانند با مراجعه به پایگاه های ثابت و سیار زکات فطره خود را پرداخت کنند .
میرزایی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۸۰۰ میلیون تومان زکات توسط کمیته امداد جمع آوری شد اظهار کرد: این نهاد کل زکات دریافتی را صرف کمک هزینه جهیزیه ، ساخت ، تعمیر و نگهداری مسکن و نیاز های اولیه مددجویان و محرومان کرده است.

گفتنی است امسال علاوه بر هزار پایگاه کمیته امداد ۲هزار پایگاه برای جمع آوری فطریه به سازمان بهزیستی و سایر خیریه های استان اختصاص داده شده که مردم روزه دار می توانند با مراجعه به پایگاه های ثابت و سیار زکات فطره خود را پرداخت کنند .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب