امروز جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
22:09:30 - یکشنبه 16 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه مدیریت جامع حوضه ی آبریز تالاب بین المللی گاوخونی به تصویب رسید
استاندار اصفهان اظهارداشت: کلیات طرح جامع احیای تالاب بین المللی گاوخونی به تصویب رسید و مقرر شد ظرف ده روز آینده دستگاههای اجرایی ذیربط و ذینفعان نقطه نظرات خود را جهت تصویب نهایی در مرکز اعلام نمایند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان،دکتر رسول زرگرپور در سومین جلسه ستاد احیای تالاب بین المللی گاوخونی اظهارداشت:کمبود آب و خشکسالی، تغییر اقلیم و معضلات زیست محیطی مطالبه ی اصلی مردم است و از فعالیت های اولویت دار مدیریت استان نیز بشمار می رود و در مسائل مربوط به استان اولویت اصلی مباحث زیست محیطی است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه از سال ۷۸ تالاب بین المللی گاوخونی خشک شده، افزود: چگونه در استانی که از لحاظ مدیریتی ظرفیت ها و جایگاه بالایی دارد تاکنون مسئله ی تالاب مورد توجه قرار نگرفته است و تالاب گاوخونی دهمین تالاب است که برای آن طرح تدوین شده است.
وی با انتقاد از اینکه در دوره های گذشته به این موضوع توجه نشده است، تصریح کرد: در ابتدای بروز این مشکل راحت تر می شد با این معضل برخورد کرد ولی سال ها اقدامی برای جلوگیری از خشکلی تالاب گاوخونی صورت نگرفت و بعد از ۱۸ سال اولین مطالعه در این خصوص صورت گرفته است که این موضوع تاسف آور است.
رسول زرگرپور با بیان اینکه باید زودتر برای رفع این مشکل زیست محیطی اقدام می شد، اظهارداشت: علی رغم این ها باید تلاش شود که مسائل و مشکلات تالاب گاوخونی برطرف شود چرا که احیای پیکره ی حوضه آبریز زاینده رود بدون احیای تالاب گاوخونی معنا و مفهومی نخواهد داشت.
استاندار اصفهان به طرح ” تدوین برنامه مدیریت جامع حوضه ی آبریز تالاب بین المللی گاوخونی” اشاره کرد و افزود: دستیابی به مدیریت پایدار منابع آب و خاک، ارتقای سطح آگاهی، مشارکت و معیشت ذینفعان، احیا و حفظ تنوع زیستی حوضه ی گاوخونی و مدیریت جامع و زیست بومی حوضه آبخیز گاوخونی در جهت ارتقای سطح حفاظت و بهره برداری پایدار از منابع آب، خاک و تنوع زیستی، همراه با مشارکت جوامع محلی و سایر ذینفعان از اهداف راهبری این برنامه بشمار می رود.
زرگرپور تصریح کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان برای تدوین این برنامه در گام اول تحلیل ذینفعان، مطالعات پایه، اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی و برنامه ظرفیت سازی ذینفعان را در نظر گرفت و در گام دوم تدوین برنامه جامع مدیریتی تالاب ها در یک فرایند مشارکتی از طریق برگزاری کارگاه ها و جلسات را به انجام رساند.
رسول زرگرپور با بیان اینکه در چشم انداز ۲۰ ساله تالاب بین المللی گاوخونی به عنوان میراث ملی و امانتی فرانسلی بشمار می رود، افزود: ریاست ستاد ملی احیای تالاب بین المللی گاوخونی و رودخانه زاینده رود معاون اول رئیس جمهور و دبیری رئیس سازمان محیط زیست کشور است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه کلیات طرح جامع احیای تالاب بین المللی گاوخونی به تصویب رسید، گفت: باید ظرف ده روز آینده دستگاههای اجرایی ذیربط و ذینفعان نقطه نظرات خود را جهت تصویب نهایی در مرکز اعلام نمایند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب