امروز پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
۱۸:۴۵:۵۷ - سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هدیه‌ای در آستانه سال نو به میراث دوستان کشور؛
مسیر جایگزین خط ۲ مترو اصفهان مشخص شد
با توجه به حساسیت مدیران شهری و استانی اصفهان نسبت به میراث فرهنگی و قول شهردار اصفهان مبنی بر این که توسعه شهر بدون توجه به میراث فرهنگی و هویت تاریخی ممکن نیست، با همکاری سازمان میراث فرهنگی کشور و شهرداری اصفهان، معرفی جایگزین عبور خط دو مترو اصفهان از زیر میدان امام (ره) تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، جلسه تصمیم‌گیری برای عبور خط دو قطار شهری اصفهان در دفتر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با حضور استاندار، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و تنی چند از مدیران و کارشناسان مربوطه در این زمینه برگزار شد.

در این جلسه قرار بر این شد تا خط دو متروی اصفهان به جای عبور از زیر میدان تاریخی امام خمینی (ره) به خیابان‌های پیرامونی این میدان بزرگ و تاریخی کشور که دومین میدان بزرگ و تاریخی جهان تلقی می‌شود، تغییر یابد.

بنا بر این گزارش، گزینه جایگزین معرفی شده از محور «دارک» آغاز و پس از عبور از خیابان‌های پیرامونی و میدان امام حسین (ع) در ادامه مسیر با خط مصوب قبلی منطبق می‌شود.

ادامه این گزارش می‌افزاید، مسیر یاد شده پس از ماه‌ها چشم‌انتظاری در این جلسه مورد تایید رئیس سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت و قرار شد با توجه به مطلوب بودن مسیر پیشنهادی، حمایت‌های لازم برای تصویب خط جدید در شورای عالی ترافیک کشور صورت پذیرد تا خط دو متروی اصفهان بتواند تا پایان سال ۱۴۰۰ با همکاری سازمان میراث فرهنگی تکمیل شود

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب