امروز یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
7:53:02 - پنج‌شنبه 27 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماينده ولي فقيه دراستان وامام جمعه اصفهان:
برنامه ریزی آموزش های مهارتی بر اساس تقاضای جامعه باشد
سرمایه گستران -در پنجمین روز از هفته مهارت مدیر کل و مسئولین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، درراستای گرامیداشت هفته مهارت ابوطالب جلالی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان بهمراه معاونین، مدیر حراست،  و روسای ادارات ستادی و مراکز با آیت اله طباطبائی نژاد نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه اصفهان دیدارکردند. دراین دیدار ابتدا جلالی ضمن تشکر از بذل توجه امام جمعه محترم به آموزش های فنی وحرفه ای و تشریح فعالیتهای مراکز آموزش فنی و حرفه ای بویژه همراستا نمودن مهارت آموزی با تقاضای کارجویان، کارفرمایان و مطالبات محیط های کسب و کار به صورت تفصیلی اهداف، چگونگی اجرا و پیش بینی از نتایج دو طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی را طرح و وظیفه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را در فرآیند اجرا بسیار با اهمیت و خطیر دانست.

جلالی افزود:‌ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با تدوین سند مهارت بر اساس مزیت های منطقه ای در حوزه صنعت و کشاورزی، توریست و گردشگری، انرژی های نو، ‌آکواترونیک، فناوری های راهبردی و نوین با مشارکت بخش غیردولتی توانسته است زمینه توانمندسازی جوانان به مشاغل مورد دلخواهشان را فراهم آورده تا بتوانند سریعتر به اشتغال برسند.

وی بصورت اجمالی گزارشی از اقدامات این اداره کل درزمینه آموزش زندانیان و بازگشت افراد آسیب دیده به محیط های اجتماعی، اجرای آموزش در روستاها، راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی در اصفهان و کاشان، مسابقات ملی مهارت، تجهیز و راه اندازی کارگاه ها با جهت گیری به سمت آموزش های راهبردی و نوین از جمله  نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی، صنایع گیاهان دارویی و انرژی های نو، سنگ های قیمتی و مصنوعات سنگ، همکاری با اتحادیه کفش و برون سپاری بخشی ار آموزش ها با مشارکت بخش غیردولتی ارائه داد.

درادامه آیت اله طباطبائی نژاد ضمن تبریک هفته مهارت بیان داشت: یکی از راههای تحقق اقتصادمقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است آموزش های فنی وحرفه ای است که جوانان باید فراگیرند .

نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه اصفهان تصریح کرد: جامعه ما همانگونه که به پزشک و مهندس احتیاج دارد به خیاط و قالی باف ومشاغل دیگر نیز نیاز دارد وآموزش و بکارگیری افراد در مشاغل مختلف از بزرگترین خدمات درجامعه است.

وی افزود: دانش و علم مهم و مطلوب است ولی جوانان باید همراه علم، فن و مهارت را هم بیاموزند و در این راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در هر کشور آموزشهایی را برنامه ریزی کند که برای آنها مشاغل وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب