امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
7:59:43 - پنج‌شنبه 26 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار اصفهان :
ساماندهی واحدهای صنفی ضروری است
استانداری اصفهان گفت :استقرار واحدهای تجاری استان از بُعد تعداد، محل استقرار و نوع واحد وضعیت قابل قبولی ندارند و باید ساماندهی واحدهای صنفی در دستور کار قرار گیرد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه ی ساماندهی واحدهای صنفی استان؛ اظهارداشت: براساس برخی آمار در دنیا به ازای هر ۴۰۰ نفر یک واحد صنفی، در ایران به ازای هر ۴۰ نفر یک واحد و در اصفهان به ازای هر ۲۰ نفر یک واحد صنفی فعالیت می کنند.
استانداراصفهان با بیان اینکه تعدد واحدهای صنفی مشکلاتی را در زمینه ی افزایش قیمت کالاها، تعطیلی واحدهای صنفی و تورم ایجاد می کند، افزود: تعدد واحدهای صنفی و افزایش رقابت این واحدها باعث ارائه ی اجناس بی کیفیت در بازار خواهد شد.
زرگرپور اظهارداشت: این موضوع از ابعاد مختلف مورد بررسی قرارگرفته است و آنچه باید مورد توجه قرا گیرد این است که استقرار واحدهای تجاری چه از بعد تعداد و محل استقرار و چه از نظر نوع واحد در اصفهان و شهرهای بزرگ استان وضعیت قابل قبولی ندارند و ساماندهی این واحدهای صنفی ضروری است.
استانداراصفهان با اشاره به اینکه در طرح های تفضیلی و شهرسازی محدودیتی در خصوص واحدهای صنفی ایجاد نشده است؛ افزود: باید در ۱۰ شهر بزرگ استان با اولویت اصفهان سرانه ی تجاری مشخص شود و اگر این میزان از سرانه ی استاندارد بالاتر است هرگونه تبدیل به تجاری متوقف و یا جایگزین شود.
رسول زرگرپور با تاکید بر اینکه باید بر اساس نوع شغل متراژ واحدها مشخص شود، افزود: در کمیسیون ماده ۵ و کمیسیون ماده ۱۰۰ و شورای شهرسازی باید اصلاحیه ها صورت گیرد و نوع واحدهای تجاری در خیابان های جدید و محدودیت های لازم؛ چارچوب ها و ضوابط مشخص شود.
زرگرپور با اشاره به اینکه قانونگذار ضوابط مربوط به محدودیت فاصله و تعداد واحدهای تجاری را حذف کرده است، افزود: در قانون استقرار واحدهای صنفی متناسب با نیاز درج شده است که این بند باید اجرایی شود و پیگیری های لازم صورت گیرد تا در کمترین زمان ممکن آیین نامه اعلام و به فرمانداران برای کنترل در شهرستان ها ابلاغ شود و در این راستا باید کمیسیون نظارت وظایف قانونی خود را جدی تر به انجام رساند.
استانداراصفهان افزود: اتاق اصناف باید ساماندهی واحدهای صنفی را در دستور کار قرار دهد و آمار واقعی مربوط به پروانه های کسب و کار را مشخص نماید تا وضعیت مشخص شود.
گفتنی است در این جلسه شهرداری اصفهان طرح ساماندهی استقرار واحدهای صنفی را برای تصویب ارائه نمود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب