امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
۱۲:۰۵:۵۹ - شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اثرات گناه‏ بر عمر انسان
سرمایه گستران – بر طبق روایتی از امام جعفر صادق (ع) دو عامل گناه و نیکوکاری در کاهش و افزایش عمر آدمی تاثیر بسزایی خواهند داشت.

بر طبق روایتی از امام جعفر صادق (ع) دو عامل گناه و نیکوکاری در کاهش و افزایش عمر آدمی تاثیر بسزایی خواهند داشت. ایشان در ضمن این روایت می ‏فرمایند:

منْ یَمُوتُ بِالذُّنوبِ أَکْثَرُ مِمَّنْ یَمُوتُ بِالآجالِ وَ مَنْ یَعِیشُ بِالإِحْسانِ أَکْثَرُ مِمَّنْ یَعِیشُ بِالأَعمارِ (۱)

«آنها که بر اثر گناه می ‏میرند از آنها که با مرگ طبیعى از دنیا می روند بیشترند، و آنها که بر اثر نیکوکارى عمر می کنند از آنها که با عمر طبیعى زندگى می ‏نمایند زیادترند!»

شرح کوتاه:‏

امروزه ثابت شده است که منشاء بخش قابل توجهى از بیماری ‏هاى جسمى، عوامل روحى و معنوى هستند و یکى از مهم‏ترین این عوامل فشارهاى شدیدى است که از ناحیه وجدان (به سبب انجام گناه) بر روح آدمى وارد می شود. انسان گناهکار در دادگاه وجدان محاکمه شده، با مجازات ‏هاى دردناک معنوى مواجه می گردد و عکس‏ العمل آن در جسم و جان و حتى مرگ و میرها آشکار می ‏گردد. به عکس، افراد نیکوکار از درونِ وجدان خود تشویق می ‏شوند و همین تشویق معنوى نیرو و نشاط تازه ‏اى به آن ها می بخشد، در حالی که به طول عمر آن ها نیز افزوده می شود. نتیجه آنکه؛ گناه عمر آدمی را کوتاه، و کار حسنه و نیک آن را طولانى می سازد.

منبع: (۱) امالی طوسی، ص: ۳۰۵

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب