خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۱۱/۳۰ ۲۱:۳۱
شناسه خبر : 23309

راه اندازی سایت مخابراتی اختصاصی شرکت گاز استان اصفهان در کوه پنجه

منطقه کوه پنجه واقع در ۵۰ کیلومتری جنوب غربی اصفهان با داشتن ارتفاع ۲۴۴۴ متر از سطح دریا دارای موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی جهت برقراری ارتباطات رادیویی و بی سیمی بین شهرهای نجف آباد، فولادشهر، فلاورجان، تیران، قهدریجان، گلدشت، بهاران. . . می باشد، از اینرو سازمان های زیادی، تجهیزات مخابراتی و ارتباطی خود را در این منطقه نصب و راه اندازی کرده اند . ...

به گزارش سرمایه گستران و به نقل ازروابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، مدیرعامل این شرکت، در خصوص راه اندازی سایت مخابراتی گاز اصفهان در منطقه کوه پنجه، گفت: برای راه اندازی این سایت ابتدا مجوز زمین از اداره منابع طبیعی (به مساحت ۱۰۰مترمربع) جهت نصب دکل و مهارهای مربوطه اخذ شد و پس از بازدیدهای میدانی و امکان سنجی فنی (شامل تعیین مکان و محاسبه ارتفاع دکل، نوع آنتن، فونداسیون مناسب،‌ پیکربندی تکرارکننده‌) در فاز اجرایی تجهیزات لازم از مسیر صعب العبور کوهستانی به منطقه حمل شد.

سید مصطفی علوی، با اشاره به اینکه، سایت مخابراتی کوه پنجه با ارتفاع دکل ۲۱ متر به عنوان سومین سایت اختصاصی شرکت گاز استان اصفهان (بعد از نطنزکوه و شهرضا) راه اندازی و به بهره برداری رسید گفت: اختصاصی بودن سایت و اعمال هرگونه تغییرات و نصب تجهیزات جدید بدون نیاز به مجوز و هماهنگی با توجه به وضعیت قبلی،فراهم سازی زیر ساخت لازم جهت گسترش ارتباطات وایرلس دیتا، حذف نویزها و پارازیت های محیطی القایی، افزایش نواحی تحت پوشش از مهمترین مزایای این سایت اختصاصی است.

وی، بیان داشت: قبل از اجرای سایت اختصاصی، امکان پوشش مخابراتی تا محدوده شهرستان های فلاورجان و نجف آباد میسر بود و خوشبختانه پس از راه اندازی این سایت افزایش پوشش مخابراتی تا شهرستان مبارکه و شهرهایی نظیر؛ فولادشهر، شهر ابریشم، عسگران، کلیشاد، ایمان شهر، گلدشت، قهدریجان، بهاران و پیربکران نیز امکان پذیر شده است.