خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۱/۱۷ ۲۰:۲۷
شناسه خبر : 23531

 برگزاری دومین “هفته فیلم انقلاب اسلامی” در سالن سعدی

سرمایه گستران -برنامه هفته فیلم انقلاب اسلامی با اکران هشت فیلم همراه با نقد و بررسی آثار از ۱۹ تا ۲۵ فروردین در سالن سعدی برگزار می شود. ...

رئیس دفتر تخصصی سینما با بیان این خبر گفت: هفته فیلم انقلاب اسلامی همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی و نامگذاری این روز به نام روز “هنر انقلاب اسلامی” از سوی خانه انقلاب اسلامی و ولایت، دفتر تخصصی سینما وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و حوزه هنری استان اصفهان برگزار می شود.

مصطفی حیدری اظهار داشت: این برنامه از روز یکشنبه ۱۹ فروردین با اکران فیلم مستند «رزم آرا یک دوسویه مسکوت» به کارگردانی احسان عمادی آغاز می شود و تا ۲۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

وی افزود: فیلم های بزم رزم به کارگردانی سیدوحید حسینی، ترور سرچشمه به کارگردانی محمدحسین مهدویان، ادوارد به کارگردانی محمدباقر شاهین و زنانی با گوشواره های باروتی به کارگردانی رضا فرهمند از ۲۰ تا ۲۳ فروردین از ساعت ۱۷ در سالن سعدی به نمایش در می آید که بعد از پخش هر یک از این فیلم ها با حضور کارشناسان مربوطه، جلسات نقد و بررسی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: فیلم های “به وقت شام” به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا ۲۴ فروردین ماه و لاتاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان ۲۵ فروردین ماه در سانس ساعت ۱۰ صبح ویژه فعالان فرهنگی و شرکت کنندگان در جلسات به صورت ویژه در سینما چهارباغ و سینما فلسطین اکران خواهد شد.

رئیس دفتر تخصصی سینما تصریح کرد: پویانمایی “فیلشاه” به کارگردانی هادی محمدیان نیز روز شنبه ۲۵ فروردین در سینما چهارباغ ساعت ۱۰ صبح پخش می شود.

حیدری خاطرنشان کرد : علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از برنامه های هفته فیلم انقلاب اسلامی به کانال تلگرامی @irfilmweek  مراجعه و یا با شماره تلفن  ۳۳۳۸۷۵۳۶ تماس حاصل کنند.