امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۹:۰۷:۴۴ - چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در میز توسعه صادرات طلا و جواهر استان اصفهان  مطرح شد؛
مهمترین مساله تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر، محاسبه مالیات بر ارزش افزوده بر اصل طلاست
سرمایه گستران -نخستین جلسه میزهای توسعه صادرات ویژه طلا به میزبانی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا،جواهرات و سنگ های قیمتی استان و کمیته فلزات گرانبهای کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

اسرافیل احمدیه رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان اصفهان در این جلسه گفت:شش گروه کالایی شامل شیرینی جات سنتی ،طلاو جواهر،گلاب ،فرش ماشینی ، نساجی و روغن صنعتی در قالب میزهای توسعه صادرات از سوی سازمان توسعه تجارت ایران به استان اصفهان واگذار  شده است .

وی تصریح کرد:مسایل و مشکلات بخش طلا و جواهرات بویژه در بخش صادرات پس از بررسی و ارایه راهکار به وزارت صنعت،معدن و تجارت ارجاع داده می شود.

مهمترین مساله تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا  محاسبه مالیات بر ارزش افزوده بر اصل طلاست

محسن طلایی مینایی رییس انجمن تولیدکنندگان وصادرکنندگان طلاجواهر،نقره وسنگ های قیمتی استان اصفهان در این جلسه گفت: مهمترین مساله تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا  محاسبه مالیات بر ارزش افزوده بر اصل طلاست.

وی تصریح کرد:تولیدکنندگان،صادرکنندگان و فعالان این بخش خواستار محاسبه مالیات از اجرت ساخت طلا هستند و آماده پرداخت این مالیات اند.

وی افزود:ورود شمش بدون حقوق و عوارش گمرکی (برای صادرکنندگان)،اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای تولیدکنندگان ،ورود مصنوعات خارجی با کنترل مراجع قانونی،کمک در جهت کاهش هزینه های تولید (بیمه، واردات دستگاها و لوازم یدکی تولید، مواد اولیه شیمیایی)،کمک در جهت صادرات طلای ساخته (مشکل در صادرات با توجه به نرخ ارز )،حضور نماینده انجمن در جلسات تخصصی (گمرک، اداره امور مالیاتی، بانک مرکزی) از خواست های فعالان این بخش است .

وی اضافه کرد:یکی از شروط تبادلات تجاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس تهاتر کالا با کالاست و با تسهیل شرایط از سوی دولت می توان طلای ساخته شده ایران را با طلای ساخته شده این کشورها مبادله کرد.

در سال ۹۶ ،۲۳ درصد درامد مالیاتی استان تحقق پیدا نکرد

مراد امیری مدیر کل مالیاتی استان اصفهان در این جلسه گفت:در سال ۹۶ بیش از ۲۳ درصد درامد مالیاتی استان به دلیل افزایش صادرات تحقق پیدا نکرد.

وی تصریح کرد:استان اصفهان پس از تهران با ۲۰۰ میلیارد تومان استرداد مالیاتی به مودیان رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به مسایل واحدهای تولیدی و صادرکنندگان طلا و جواهرات گفت:پرونده های مالیاتی تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر به صورت ویژه پیگیری می شود  تا فعالان این بخش در شرایط مناسب به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با تاکید بر اینکه فرار مالیاتی در استان اصفهان به نقطه صفر نزدیک می شود، افزود:با بررسی  ۹۵ واحد تولیدی بزرگ استان ، فروش واحدهای تولیدی استان نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است .

ورود موقت طلا با مجوز بانک  مرکزی با هدف صادرات هیچ منعی ندارد

اصغر خودسیانی مدیر گمرگ فرودگاه اصفهان در این جلسه گفت:ورود موقت طلا با مجوز بانک  مرکزی با هدف صادرات هیچ منعی ندارد.

وی افزود:برای آزمایش شمش طلا توسط سازمان استاندارد  در گمرک  هیچ  شمشی برای یک ساعت هم  بلوکه نمی شود .

وی حضور نماینده بانک مرکزی در میز طلا را مهم و اثرگذار دانست و گفت:همه تصمیمات مربوط به  طلا بر اساس بخش نامه های بانک مرکزی انجام می گردد.

بورکراسی ورود موقت طلا برای تولید و صادرات پیچیده شده است

 لشگری  تولیدکننده و صارکننده طلای استان اصفهان در این جلسه گفت:فرایند ورود موقت طلا که سال های گذشته به آسانی انجام می گردید امروز به بورکراسی و موانع بسیاری روبرو شده است و تولیدکننده و صادرکننده را بی انگیزه کرده است .

وی اضافه کرد:برای ورود موقت طلا با هدف صادرات طلای ساخته شده علاوه بر آزمایش های استاندارد باید ضمانت نامه بانکی یا وثیقه قرار داد که این خود مانعی پیش روی صادرات طلای کشور است .

وی با انتقاد از دریافت عوارض مالیات بر ارزش افزوده شمش طلا با هدف ورود موقت و صادرات  گفت:تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا با این شرایط نمی توانند فعالیت کنند .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب