امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۱۹:۳۴:۰۲ - جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در دیدار استاندار اصفهان یا شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان :
 در مدیریت شهری این دوره شاهد حاکمیت فکرهای توسعه یافته هستیم
استاندار اصفهان در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان گفت: خوشبختانه دیدگاه ها، ایده های کارشناسی و فکرهای توسعه یافته و بلندی در مدیریت شهری این دوره وجود دارد که باعث فعال شدن ظرفیت ها و عملکرد مناسب شده است.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، دکتر مهرعلیزاده در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان اظهار داشت: عملکرد خوب نشانه مدیریت خوب است و فکرهای توسعه یافته و بلند این خروجی را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان تسلط بالایی در حوزه مدیریت شهری، اقتصاد، برنامه ریزی، ایده پردازی و سیاست دارند، اظهار کرد: در هر بخشی اعضای شورای شهر با ایده و فکرهای خوب، موضوعات شهری را رصد می‌کنند و همین تفاوت باعث انتخاب آن ها از بین هزاران کاندیدای شورای شهر شد.

وی افزود: مشکلی که در بخش تخصصی فعالیتهای ادارات و سازمان‌های کشور وجود دارد این است که ایدهها در بدنه کارشناسی شکل‌ میگیرد، بررسی می‌شود و برای تایید نهایی به مدیر ارجاع داده میشود که ممکن است در این مرحله متوقف شود، در حالی است که یک مدیر خود باید ایده‌ پرداز باشد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات پیش روی شهرداری‌ها در خصوص تامین بودجه و همچنین بدهیهای بالای شهرداری تصریح کرد: در این میان باید توجه داشت که نمی‌توان در فقر_بودجهای زندگی کرد و شهرداری باید فعالیت‌های خود را در راستای ایجاد درآمدهای پایدار شهری ادامه دهد.

استاندار اصفهان با اشاره به لزوم بهبود شرایط محور تشریفاتی اصفهان گفت: بهره برداری از این پروژه‌  می‌تواند درآمدهای میلیاردی برای شهر اصفهان داشته باشد و برای اجرای این طرح استانداری اصفهان هرگونه همکاری را خواهد داشت.

وی در خصوص بهره برداری از خط دو مترو اصفهان اظهار کرد: دولت و شهرداری نمی‌تواند مانند ۱۷ سال گذشته که دوران پر پولی بود برای این پروژه سرمایهگذاری کند. از این رو پیشنهاد می‌شود بهره برداری از ۲۴ کیلومتر بعدی مترو به چند قسمت تقسیم و هر قسمت به یک بخش خصوصی واگذار شود تا این پروژه در حداقل زمان به بهره برداری برسد.

وی همچنین در پاسخ به تعدادی از اعضای شورای شهر در خصوص زاینده_رود اضافه کرد: ۸۰ درصد از برنامه‌ کاری من رسیدگی به موضوع آب است. ایده پردازی می‌کنم و با فشار و لابی این ایدهها را در شورای عالی امنیت، شورای عالی آب و … مطرح کرده و تا جایی که ممکن است برای اجرای آن پیگیری خواهم کرد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: شرایط امروز حوضه آبریز زاینده رود حاصل ۵۰ سال خوش خیالی، بی‌خیالی و خوش خرجی بدون آینده نگری بوده و اکنون دیگر نمی‌توان با عصای موسی رودخانه را پر آب کرد.

وی با بیان اینکه تبدیل چهارباغ به عنوان محور فرهنگی شهر اصفهان که در اولویت برنامه‌های فرهنگی شورای شهر اصفهان قرار گرفته است، کار بسیار بزرگی است، تصریح کرد: باید توجه داشت که در این محور فاخرترین تئاتر شهر کشور ایجاد شود و در این زمینه به عنوان نفر اول استان هر نوع همکاری را خواهم داشت.

**شهردار اصفهان: درختان کهنسال، هویت باغ شهر اصفهان است

شهردار اصفهان به لزوم بازنگری در طرح تفصیلی شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: برای این امر ضروری است اداره کل راه‌ و شهرسازی هر چه زودتر بازنگری این طرح را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان،  قدرت‌الله نوروزی در دیدار تیم مدیریت شهری با استاندار اصفهان با اشاره به اینکه برگزاری جلسات متوالی تیم مدیریت شهری با استاندار در پیشبرد امور و بهبود فعالیت های شهرداری تأثیر بسزایی دارد، اظهار کرد: بدون شک مدیریت شهری برای حل مشکلات در بخش‌هایی مانند مترو، برخی پروژه های نیمه تمام مانند سالن اجلاس، کمیسیون ماده ۵ و حلقه چهارم ترافیکی به حمایت و دیدگاه های مدیریت کلان استان نیاز دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پنج هزار هکتار فضای سبز در شهر اصفهان وجود دارد که سه هزار هکتار آن در اختیار شهرداری است، اضافه کرد: باید توجه داشت که بخشی از فضای سبز شهر اصفهان به ویژه درختان کهنسال هویت باغ شهر اصفهان است و پژمرده شدن آنها بسیار برای آینده اصفهان خطرناک است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه ضروری است که فضای سبز اصفهان پس از تامین آب شرب در اولویت تخصیص آب قرار گیرد، گفت: در این راستا شهرداری اصفهان دغدغه زیادی در زمینه صرفه جویی در مصرف آب دارد و همکاری های لازم را خواهد داشت.

**تصمیمات نهایی را برای ساماندهی محور تشریفاتی اصفهان در دستور کار قرار دهید

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ساماندهی گذر تشریفاتی اصفهان در محور فرودگاه اصفهان امری ضروری است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، امیر احمد زندآور در دیدار تیم مدیریت شهری و شورا با استاندار اصفهان با اشاره به لزوم ساماندهی گذر تشریفاتی در مسیر فرودگاه اصفهان اظهار کرد: این محور دارای ۱۱ کیلومتر است که بخشی از آن در حریم شهرداری اصفهان و بخشی خارج از این حریم است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی محور تشریفاتی اصفهان می‌تواند پتانسیل خوبی برای شهر اصفهان ایجاد کند، افزود: از این رو ضروری است که هر چه زودتر با همکاری اداره کل راه‌و شهرسازی و شهرداری این محور ساماندهی شود.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه شهرداری اصفهان در بودجه مصوب سال جاری بودجه مورد نیاز برای ساماندهی گذر تشریفاتی اصفهان را پیشنهاد داده است، گفت: مطالعات این طرح نیز انجام شده و ضروری است که عرض این مسیر به ۵۰۰ تا ۶۰۰ متر افزایش یابد.

وی تصریح کرد: از استاندار اصفهان درخواست داریم که تصمیمات نهایی را برای این محور در دستور کار قرار دهند تا هر چه زودتر بهره برداری شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب