امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
۹:۴۱:۳۹ - شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در گفتگو با معاونت برنامه ریزی و تحقیقات برق منطقه ای اصفهان عنوان شد
۱۲۵ مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در سال ۹۷ در اصفهان به بهره برداری میرسد
۱۴ نیروگاه مقیاس کوچک به ظرفیت ۱۲۵مگاوات در حوزه تحت مدیریت شرکت برق منطقه ای اصفهان در سال جاری به بهره برداری میرسد.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان مهندس محمدحسین روحانی معاون برنامه ریزی و تحقیقات این شرکت در این باره گفت: بر اساس دستور العمل توسعه مولدهای مقیاس کوچک عملا احداث این نیروگاهها از سال ۱۳۸۸ در دستور کار شرکت قرارگرفت .

وی افزود:  از آن زمان تاکنون بیش از ۱۰۰ مگاوات ظرفیت این نیروگاهها به بهره برداری رسیده است و در سال جاری نیز با توجه به رشد فزاینده مصرف برق و محدودیت در احداث ایستگاهها و خطوط جدید با سرعت بیشتری ادامه میابد .

مهندس روحانی گفت: در حال حاضر ۱۸ نیروگاه در نقاط مختلف استان مشغول به کار است و در حدود ۱۴ نیروگاه جدید در سالجاری به بهره برداری خواهند رسید.

وی مزایای نیروگاه ها  مقیاس کوچک را افزایش  حدود ۱۰ درصدی راندمان این نیروگاهها نسبت به نیروگاه های بخار و نیروگاههای گازی موجود، کاهش تلفات مربوط به انتقال توان از نیروگاههای بزرگ تا محل مصرف ، افزایش ظرفیت ایستگاهها و خطوط  موجود جهت استفاده برای افزایش مصرف در پیک بار و ایجاد اشتغال و کار آفرینی در بخش خصوصی برشمرد.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق منطقه ای اصفهان گفت  انرژی لازم جهت تولید این نیروگاهها گاز طبیعی گاز طبیعی عنوان کرد و گفت: این سوخت از طرف شرکت های گاز استان تامین می گردد .

وی اذعان داشت: جهت افزایش راندمان این نیروگاهها میتوان گرمای ایجاد شده در دودکشهای این نیروگاهها را استحصال نمود. و از گرمای حاصل در ساختمان ها مسکونی جهت گرمایش یا بعضا سرمایش استفاده نمود ویا درواحدهای صنعتی در بخش زنجیره تولید استفاده نمود.

مهندس روحانی اضافه کرد: قرارداد خرید تضمینی این نیروگاهها توسط شرکت برق منطقه ای تنظیم وبر مبنای این قرارداد با تامین گاز مورد نیاز ، برق تولیدی نیروگاه به مدت ۵ سال خریداری میگردد.

وی در پایان تاکید کرد : در این قرارداد قیمت خرید برق از این نیروگاهها با توجه به میزان تورم و سایر مشخصات نیروگاه نظیر میزان راندمان تعیین و همه ماهه محاسبه و پرداخت میگردد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب