امروز جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
۱۱:۵۵:۵۷ - چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خوداتکایی مددجویان اصفهانی با حمایت شغلی کمیته امداد
مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد اصفهان با رسیدن به درآمد ماهیانه ۷۵۰ هزار تومان از دریافت مستمری و با رسیدن به درآمد ۹۳۰ هزارتومانی به‌طور کامل از حمایت این نهاد خارج می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان نتایج طرح‌های اشتغال و خودکفایی این نهاد در سال ۹۶ را تشریح کرد.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل ازروابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان، حمیدرضا شیران، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان بابیان اینکه در سال ۹۶ هفت هزار و ۵۱ طرح اشتغال و خودکفایی توسط مددجویان این نهاد انجام شد، گفت: این طرح‌ها در حوزه‌های دام‌پروری، کشاورزی، صنایع‌دستی، خدمات و مشاغل خانگی در حال اجرا هستند.

شیران با تأکید بر نظارت کامل و دقیق در تمام مراحل اجرای این طرح‌ها از سوی کمیته امداد گفت: تاکنون از ۴۰ هزار و ۶۹۱ طرحی که در چند سال اخیر در چرخه نظارت این نهاد قرار دارند، ۳۸ هزار و ۵۴۵ طرح موفق و در حال فعالیت هستند که نشانگر پایداری ۹۵ درصدی شغل‌های ایجادشده در استان اصفهان است.

وی بابیان اینکه هدف نهایی از اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی، توانمندی اقتصادی و ذهنی مددجویان تحت حمایت برای شروع و ادامه یک زندگی پایدار و جدید است، گفت: خدمات کمیته امداد به مجریان این طرح‌ها تا زمان رسیدن به درآمد ماهیانه برابر با دوسوم حداقل حقوق مصوب وزارت کار ادامه می‌یابد و در این سطح درآمدی مستمری مددجو قطع می‌شود ولی به شکل تک یا چند خدمتی حمایت از این مددجویان تا رسیدن به سطح درآمدی پایدار ادامه می‌یابد.

شیران بابیان اینکه در سال ۹۶ مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان با رسیدن به درآمد ماهانه ۷۵۰ هزار تومان از شمول دریافت مستمری و با عبور درآمد آن‌ها از ۹۳۰ هزار تومان به‌طور کامل از چرخه حمایت این نهاد خارج می‌شدند، گفت: بر این اساس یک هزار و ۲۳ خانوار از چرخه حمایت این نهاد به‌طور کامل خارج شدند و ۵۶۲ خانوار نیز با ارائه یک یا چند خدمت بدون دریافت مستمری کماکان از سوی این نهاد حمایت می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان ضمن ابراز خرسندی نسبت به موفقیت قابل‌قبول اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی مددجویان این نهاد گفت: استان اصفهان از ظرفیت‌های خوبی درزمینهٔ صنایع‌دستی، گردشگری و صنعت برخوردار است و باهمت و تلاش مضاعف در سال ۹۷ ان شاء الله شاهد توانمندی و خودکفایی شمار بیشتری از نیازمندان باشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب