امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
9:44:51 - دوشنبه 2 جولای 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هم اندیشی صیانت از شریان های حیاتی در شرکت گاز استان اصفهان
به گزارش سرمایه گستران و به نقل از  روابط عمومی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان،در نشست هم اندیشی صیت از شریان های حیاتی که با حضور؛ مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان، تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی، نمایندگانی از شرکت های خدماتی، آب، برق و مخابرات و شهرداران مناطق اصفهان و حومه و دیگر […]

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از  روابط عمومی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان،در نشست هم اندیشی صیت از شریان های حیاتی که با حضور؛ مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان، تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی، نمایندگانی از شرکت های خدماتی، آب، برق و مخابرات و شهرداران مناطق اصفهان و حومه و دیگر دستگاه های اجرایی و همچنین مسئوولین گاز برگزار شد گفت: این حق مردم است که از خدمات به نحو ایمن بهره مند شوند و سلامت شهر نباید بواسطه ی صدمه به شریان های حیاتی دچار خدشه گردد.

سید مصطفی علوی، ضمن تشکر از حضور نمایندگان شرکت های خدماتی و شهرداری های اصفهان و حومه با اشاره به  اینکه جریان گاز با فشار ۲۵۰ و ۶۰ پوند در زیر شهرها و تا درب منازل از یک سو باعث رفاه و آسایش شهروندان و از سویی دیگر عامل نگرانی آنها نسبت به احتمال وقوع انفجار به هنگام نشت گاز و آتش‌سوزی‌های گسترده در زمان حفاری ها و زلزله می‌باشد گفت: با تشکیل این هم اندیشی با شهرداران ۱۵ گانه اصفهان،معاونت عمرانی شهرداری، مدیریت بحران استان و نماینده فرمانداری استان درصدد برآمدیم این مشکلات را به حداقل ممکن برسانیم.

مهندس علوی، افزود: با گسترش شبکه‌های خدمات‌رسانی، توجه مسئولین و شرکت های صاحب شریان‌های حیاتی به ایمن‌سازی شبکه و تأسیسات خود در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله و عوامل انسانی مانند حفاری بسیارضروری به نظر می رسد.

وی، با اشاره به اینکه سهم گاز در سبد انرژی استان بیش از ۷۰درصد می باشد افزود: تامین این حجم انرژ ی و ارائه خدمات مستلزم همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه های خدمات رسان با این شرکت است.

مدیرعامل شرکت گاز استان، با تاکید بر مصرف بهینه گاز طبیعی، تصریح کرد: تمامی سازمان ها و ادارات به ویژه ادارات دولتی می بایست در راستای مصرف بهینه گاز طبیعی که یک سرمایه ملی برای همگان است تلاش نمایند.

مهندس علوی، خاطر نشان ساخت: حفظ و ایمن سازی شریان های گاز به دلیل ماهیت خطر سازی که دارند و از طرفی در شرایط کنونی جایگزین کردن سوخت دوم به سختی امکان پذیرمی باشد، از اهمیت بالایی برخوردارند.

مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، ادامه داد: در حال حاضر شرکت های  خدمت رسان  صاحب شریان های حیاتی برای توسعه شبکه های زیرزمینی یا تعمیرات مورد نظر پس از مکاتبه با فرمانداری شهر خود و تشکیل کمسیون حفاری با حضور نمایندگان همه سازمان های زیربط تصمیم گیری و پس از صدور مجوز انجام کار، شروع به عملیات گود برداری و تخریب می کنند و در این کمسیون معمولاً نمایندگان سایر شرکت های صاحب شریان، جهت اعلام دقیق نقشه شبکه های مدفون خود حضور دارند اما می بینیم که همواره آسیب رسانی به خطوط وجود دارد واین نگرانی کماکان باقی است.

وی، افزود: می توان ایستگاه های تقلیل فشار و حفاظت از زنگ و برخی دیگر از تاسیسات مربوطه را با فنس و دیوار محصور و برای آنها مراقب گمارد اما شبکه های مدفون زیرمینی داخل شهرها و روستا علی رغم علائمی که نصب شده و مسیر خطوط تاحدودی مشخص گردیده بعضاً در عملیات های مختلف حفاری سایر سازمان های صاحب شریان دچار آسیب وخسارت می شوند.

وی، بیان داشت: در حال حاضر بیش از ۲۶هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح استان توزیع شده است این شبکه ها با اینکه زیرساخت مهم و استراتژیک استان به شمار می رود.اما یک خطر بالقوه برای شهر نیز به شمار می رود که این باید ایمنی آن به درستی مدیریت و کنترل شود.

مهندس علوی، ضمن تشکر از همکاری شهرداری های ۱۷گانه اصفهان، از آنها  خواست در خصوص صدور مجوز به شرکتهای خدمات رسان حساسیت و نظارت بیشتری داشته باشند و قبل از صدور مجوز تخریب ساختمان، نسبت به اطلاع رسانی به شرکت گاز استان اصفهان در خصوص جمع آوری علمک ها اقدام نمایند تا از بروز هر گونه نشت گاز و انفجار احتمالی پیشگیری گردد.

وی، با اشاره به موضوع شیرهای گاز پیاده رو و همکاری شهرداری در خصوص جمع آوری این زایده های بالقوه خطر از سطح شهر گفت: در حال حاضر حدود ۳هزار مورد از این شیرها در کوچه و خیابان های سطح شهر وجود دارد که ما می خواهیم تا قبل از شروع فصول سرد سال جمع آوری و پاک سازی کنیم.

وی، از شهرداری خواست کماکان این همکاری ها برقرار باشد.

جمع آوری علمک های رها شده و شیرهای پیادرو گاز با قدرت و سرعت ادامه یابد

در این نشست، هم اندیشی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان، نیز اظهارداشت: یکی از اهداف مهم شهرداری اصفهان ایجاد شهر ایمن، شهر الکترونیک و شهر هوشمند با محور توسعه پایدار می باشد ویکی از مولفه هایی مورد تاکید و توجه در این راستا،مسئله ایمنی است.

منصور شیشه فروش از شرکت گاز استان اصفهان برای برگزاری مانور بزرگ مقابله با آتش سوزی و انفجار، امداد رسانی فعال در بحران زلزله کرمانشاه و سقوط هواپیما در استان کهکیلویه و بویر احمد تشکر نمود و تاکید کرد: رعایت حریم تمامی خطوط زیر زمینی و هماهنگی برای حفاری ایمن توسط تمامی دستگاه ها ضروری است.

شیشه فروش، با اشاره به اینکه گاز به عنوان یکی از مهمترین منابع ملی و محور های توسعه اگر ایمن نباشد جان انسان ها را تهدید می کند افزود: ایمن سازی شریان های حیاتی به ویژه در زمینه گاز موضوعی است که از نظر مدیریت شهری نیز همواره مورد تاکید می باشد.

وی تصریح کرد: طرح جمع آوری علمک های رها شده و شیرهای پیاده رو گاز که سلامت و امنیت شهر را تهدید می کنند باید با قدرت و سرعت ادامه یابد و مدیریت استان و شهرداری ها آماده هر گونه همکاری و تعامل با شرکت گاز استان در این راستا می باشند.

مدیرکل بحران استانداری اصفهان این نشست هم اندیشی را فصل الخطابی برای شرکت ها و نهادهای خدماتی مرتبط با شرکت گاز اعلام کرد و گفت: تمامی دستگاه های اجرایی موظف می باشند قبل از اجرای هر گونه پروژه عمرانی که به گونه ای با شریان های حیاتی شهر مرتبط می باشد با دستگاه صاحب شریان هماهنگی های لازم را داشته باشند.

وی، با تاکید بر نظارت اصولی و دقیق برکار پیمانکاران اجرای پروژه ها، پیشنهاد داد برای فرهنگ سازی مقابله با تهدیدات شریان های حیاتی شهر و راه های مقابله با این تهدیدات در چند منطقه شهر مانورهای میدانی برگزار گردد.

لازم به ذکر است، در این نشست هم اندیشی مقرر گردید ؛ شرکت گاز استان اصفهان، در خصوص اجرای نشت یابی دوره ای و رفع نشت های احتمالی در اسرع وقت و با سرعت و فوریت اقدام نماید و شهرداری ها نیز با رفع نشتی های درجه یک و اولویت دار همکاری فرمایند لذا در این خصوص، هماهنگی با کشیک حفاری شهرداری ها کفایت می کند.

همچنین، نظر به اهمیت سرعت عمل برای جمع آوری نقاط آسیب پذیر شبکه گاز از جمله شیرهای پیاده رو و رفع شرایط اضطراری، شهرداری ها در خصوص فوریت اعطای مجوز حفاری برای صیانت از جان شهروندان مساعدت نمایند.

مقررشد؛ تمامی پیمانکاران سازمان های خدمات رسان، بایستی آموزش های مرتبط با ایمنی حفاری و گودبرداری را از مراجع ذیصلاح نظیر اداره کار طی نموده و شرکت گاز استان اصفهان نیز آماده ارایه آموزش های ایمنی گاز و حوادث می باشد.

شهرداری ها و سایر سازمان های خدمات رسان در خصوص گزارش علمک بلااستفاده و نا ایمن، پست های برق، انشعابات آب و کابل های مخابراتی آسیب دیده از طریق مراکز امداد اقدام نمایند تا رسیدگی به آن با فوریت بیشتری انجام گردد.

همچنین، شهرداری ها قبل از صدور مجوز تخریب ساختمان نسبت به اطلاع رسانی به شرکت گاز استان اصفهان در خصوص جمع آوری علمک اقدام نمایند تا از بروز نشت گاز و انفجار پیشگیری گردد.

مرکز امداد ۱۹۴ شرکت گاز استان اصفهان، در تمامی ساعات شبانه روز آمادگی ارائه خدمات مطلوب و به موقع به شهروندان و سایر سازمان های خدمات رسان داشته باشد.

با توجه به توسعه ساختمان های اداری در کلیه سازمان ها و نهادهای دولتی و نظامی و انتظامی، مقرر شد شرکت گاز استان با هماهنگی سازمان نظام مهندسی، نسبت به بررسی و رفع مشکلات شبکه داخلی گاز تمامی سازمان ها اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم رفع در زمان مشخص، شرکت گاز نسبت به قطع گاز آنها اقدام نماید.

هماهنگی و تسریع در رسیدگی پیامهای اضطراری مترو توسط شرکت گاز و تمامی سازمان های خدمت رسان، تسریع در تهیه نقشه های GIS برای تشخیص تاسیسات زیر زمینی ، برگزاری مانورهای منطقه ای با مدیریت بحران شهرداری و اجرای تفاهم نامه بازرسی موتورخانه ها توسط نظام مهندسی از دیگر مصوباتی بود که در این نشست هم اندیشی تصویب گردید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب