امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
۹:۴۶:۲۲ - دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صائب، نقطه اتصال دو شهر اصفهان و تبريز
شهردار اصفهان: صائبیه باید به یکی از مکان های ثابت گردشگری اصفهان تبدیل شود
شهردار اصفهان در ششمین همایش بزرگداشت صائب تبریزی گفت: اساتید دانشگاه دو شهر اصفهان و تبریز، شعرا و نمایندگان مدیریت شهری دو شهر، در این رویداد حضور دارند و این اتفاق خجسته ای در راستای تعاملات گردشگری این دو شهر است.  

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت‌الله نوروزی اظهار کرد: در سفری که در جریان رویداد تبریز ۲۰۱۸ به این شهر داشتم تفاهم‌نامه‌ای میان دو شهر اصفهان و تبریز منعقد و مقرر شد تعاملات فرهنگی و گردشگری بین دو شهر افزایش یافته و این دو شهر رویدادهای مشترکی در زمینه گردشگری برگزار کنند که مراسم بزرگداشت صائب تبریزی یکی از این رویدادها و در راستای این تفاهم نامه است.

وی افزود: صائب نه تنها در زمان خود با اشعارش به جامعه امید بخشید بلکه امشب نیز نقطه اتصال شهر تبریز و اصفهان شده است، دو شهری که در روزگاری پایتخت سرزمین ایران بوده‌اند، دو شهری که هر دو در تاریخ بشریت درخشیده‌اند و تاریخ و فرهنگ بسیاری را به خود اختصاص داده‌اند و در زمینه گردشگری نیز ظرفیت های مشترک زیادی دارند.

شهردار اصفهان گفت: صائبیه به مکانی تبدیل خواهد شد تا هر کسی به اصفهان بیاید اینجا را زیارت کند، می‌خواهیم هر کسی به اصفهان می‌آید صائب را به عنوان یکی از مردان بزرگ تاریخ بشریت زیارت کند و این شدنی است، این موضوع برای مردم و فرهیختگان، یک حق بوده و برای شهرداری یک وظیفه است.

وی تصریح کرد: اصفهان این ظرفیت را دارد که هر شب و هر روز نشاط اجتماعی داشته باشد و از بزرگان آن تقدیر و تجلیل شود.

نوروزی ابراز داشت: شهر اصفهان، امروز مصیبت‌زده است، زاینده‌رود آن خشک شده است، همه در تلاش‌اند تا شاهد جاری شدن زاینده‌رود در این شهر باشیم اما اکنون که این وضعیت تغییر پیدا نکرده است بگذاریم تا شهر با رعایت همه جوانب برای مردم، شهری زیست‌پذیر و شاداب باشد. صائبیه باید به مکانی تبدیل شود که هر کس به اصفهان می آید، به این مکان هم سر بزند و این مکان باید به یکی از مکان های ثابت گردشگری اصفهان تبدیل شود.

وی با بیان اینکه مردم بیش از همیشه محتاج خدمت هستند و جامعه بیش از همیشه به تلاش ما نیازمند است و وحدت، ابزار این موضوع است، تصریح کرد: باید به گونه‌ای تلاش کنیم که کلان‌شهر اصفهان به جایگاه واقعی خود برسد، باید فرصت‌ها را غنیمت بشماریم و هیچ‌کس به هیچ دلیلی نباید مانع رشد و پیشرفت این شهر و توسعه نشاط در آن شود.

تأثیر حضور صائب در اصفهان در جایگاه ادبی او معاون فرهنگی شهرداری تبریز در ادامه این مراسم با بیان اینکه من حامل سلام مردم آذربایجان به اصفهان هستم، گفت: از مزیت شهرهای تمدن ساز حضور متفکران و شاعران بزرگ در آن ها است؛ اصفهان و تبریز دو شهر تمدن سازی هستند که از این زمینه برخوردارند.

حجت الاسلام حمیدی، تصریح کرد: ما در تبریز آماده برگزاری کنگره بزرگداشت صائب در تبریز هستیم و در این راستا از اصفهان تقاضای کمک و همراهی داریم.

معاون فرهنگی شهرداری تبریز صائب را ستاره مشترک اصفهان و تبریز دانست، افزود: اگر صائب در هجرتش به اصفهان نمی آمد شاید این مسیر را طی نمی کرد و بدون شک اصفهان حضور او در اصفهان، در جایگاه ادبی این شاعر اثرگذار بوده است.

در این برنامه همچنین از تعدادی از شاعران پیشکسوت تجلیل شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب