امروز دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
۲۰:۳۸:۳۰ - سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون وزير دادگستري، شهردار و رييس شوراي شهر امضا كردند؛
تفاهم نامه ای برای ایجاد خانه ها و کلینیک های حقوق شهروندی در اصفهان
تفاهم نامه همکاری در زمینه بسط و توسعه حقوق شهروندی، تاسیس و راه اندازی خانه حقوق و کلینیک های حقوق شهروندی بین معاونت حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری، شهرداری اصفهان و شورای اسلامی شهر به امضا رسید.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، شهردار اصفهان در دیدار با معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری گفت: بسط و توسعه حقوق شهروندی از برنامه های اصلی و اساسی شهرداری اصفهان است چراکه معتقدیم حفظ حقوق شهروندی باید معیار همه فعالیت ها باشد تا شاهد حفظ کرامت انسانی در شهرها باشیم.

قدرت الله نوروزی با اشاره به طرح تاسیس خانه حقوق و کلینیک های حقوق شهروندی در اصفهان و بر اساس این تفاهم نامه تاکید کرد: حمایت دستگاه قضایی به منظور استقرار و تثبیت کلینیک های حقوق شهروندی و سایر فعالیت های شهرداری در این زمینه، عاملی اساسی برای تحقق این مهم است.

وی ادامه داد: کلینیک های حقوق شهروندی وظیفه آموزش و ترویج اخلاق و حقوق شهروندی، معاضدت حقوقی، مشاوره حقوقی، روانشناختی و مددکاری اجتماعی را بر عهده دارند که این اقدام با حضور یک حقوقدان (وکیل دادگستری)، یک روانشناس و یک مددکار اجتماعی در فرهنگسراهای مناطق ۱۵ گانه انجام خواهد شد.

آمادگی شورا برای همکاری با نهادها در راستای حفظ منافع شهروندان

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این دیدار گفت: با توجه به پیشینه حق مداری در تعالیم دینی و فرهنگی ما و سایر جوامع اسلامی از جمله سیره پیامبر اکرم (ص) و حضرت امیرالمؤمنین علی (ع)، شهرهای اسلامی باید پرچمدار حمایت و ترویج حقوق بشر و شهروندی باشند.

فتح الله معین تصریح کرد: شورای اسلامی شهر اصفهان در جهت حفظ حقوق و منافع شهروندان آماده همکاری با نهادهایی همچون وزارت دادگستری است.

پیش بینی برنامه های علمی در زمینه حقوق شهروندی 

محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری نیز  با اشاره به این که شهردار اصفهان یک حقوقدان است، اظهار کرد: این موضوع نوید بخش تبدیل اصفهان به الگوی سایر شهرها در بهبود و ترویج حقوق شهروندی است.

وی بیان کرد: در قالب تفاهم نامه همکاری در زمینه بسط و توسعه حقوق شهروندی می توان  برنامه های علمی و عملیاتی راهبردی را با شهرداری اصفهان اجرا کرد. همچنین در مقوله های مختلف از جمله حقوق کودک، حقوق زنان و غیره با همکاری وزارت دادگستری  گام های موثری برداشته خواهد شد.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری در زمینه بسط و توسعه حقوق شهروندی میان معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری، شهردار اصفهان و رییس شورای اسلامی شهر اصفهان منعقد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب