امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
۹:۰۵:۱۹ - دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بسته خبری انتظامی استان اصفهان طی ۲۴ ساعت اخیر؛
دستگیری ۱۳ شرور قانونشکن در عملیات پلیس اصفهان/دختر ۱۵ ساله اصفهانی قربانی تخطی از سرعت مطمئنه/توقیف پارچه های قاچاق در اصفهان/دستگیری سارق اینترنتی در خمینی شهر
مأموران پلیس امنیت عمومی استان در یک عملیات ضربتی ۱۳ شرور قانون شکن که اقدامات شرارت آمیز آنها ،باعث سلب آسایش شهروندان شده بود، را دستگیر کردند.

به گزارش سرمایه گستران از پایگاه اطلاع رسانی پلیس اصفهان،سرهنگ “محمد حسن اسماعیلی” سرپرست پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اعلام این مطلب اظهار داشت: مأموران این پلیس در راستای برخورد با هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت و نظم عمومی در پی کسب خبری مبنی بر اقدامات شرارت آمیز یکی از اراذل اوباش که دارای سوابق متعدد کیفری بود ، موضوع دستگیری وی را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران پس از انجام تحقیقات علمی و تخصصی سرانجام مخفیگاه متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات ضربتی وی را به همراه ۱۲ نفر از افراد شرور دیگر دستگیر کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در این عملیات یک قبضه کلت کمری به همراه تعدادی تیر جنگی و چندین قبضه سلاح سرد و چاقوهای نامتعارف کشف شد.

سرهنگ اسماعیلی با بیان اینکه افراد شرور به همراه سلاح های کشف شده از آن ها جهت اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل شدند گفت: پلیس با تمام توان در راستای تامین نظم، امنیت و آرامش شهروندان تلاش کرده و به هیچ فردی اجازه نخواهد داد با اقدامات غیر قانونی و خلاف خود، موجبات برهم زدن نظم عمومی و آسایش مردم را فراهم کند.

**کشف ۱۰۴ عدد ماکروفر قاچاق در اصفهان

گروه استان‌ها_اصفهان_ فرمانده انتظامی شهرستان “فلاورجان” از کشف تعداد ۱۰۴ عدد ماکروفر خارجی به ارزش ۳ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال در بازرسی از یک کامیونت فوتون خبر داد.

سرهنگ “حسن نیکبخت” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان “فلاورجان” مطلع شدند یک قاچاقچی حرفه‌ای در حال انتقال یک محموله کالای قاچاق از جنوب کشور به استان اصفهان است که وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه ماموران کامیونت حامل محموله قاچاق را در یکی از ورودی‌های شهرستان “فلاورجان” شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه متوقف کردند، ادامه داد: در بازرسی از این خودرو تعداد ۱۰۴ عدد ماکروفر خارجی فاقد مدارک گمرکی کشف شد که خودرو و محموله توقیف شد.

این مقام انتظامی از دستگیری یک نفر در این رابطه خبر داد و در ادامه افزود: ارزش محموله کشف‌ شده توسط کارشناسان ۳ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال اعلام‌ شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان در پایان از تحویل متهم به مراجع قضائی خبر داد و خاطرنشان کرد: کالای قاچاق زمینه رکود اقتصادی و تورم در کشور را فراهم می‌کند که از عموم مردم تقاضا می‌شود هرگونه اخبار مربوطه را به پلیس اطلاع دهند.

**تخمه آفتابگردان قاچاق هم در اصفهان توقیف شد

گروه استان‌ها_اصفهان_ فرمانده انتظامی شهرستان “شهرضا” از کشف یک محموله تخمه آفتابگردان خارجی قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

 

سرهنگ “محمدحسین بابا کلانی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: مأموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید “امامی” شهرستان “شهرضا” حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این کامیون۲۲ تن و۵۰۰ کیلوگرم تخمه آفتابگردان خارجی فاقد مدارک معتبر گمرکی کشف شد.

سرهنگ بابا کلانی بیان داشت: ارزش محموله کشف‌ شده توسط کارشناسان ۳ میلیارد۵۰۰ میلیون ریال اعلام‌ شده و راننده خودرو نیز دستگیر شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا در پایان خاطرنشان کرد: قاچاق کالا به تولیدات داخلی کشور ضربه مستقیم می‌زند که از تمام مردم تقاضا می‌شود هرگونه اخبار در خصوص کالای قاچاق را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.#

**دختر ۱۵ ساله اصفهانی قربانی تخطی از سرعت مطمئنه

گروه استان‌ها_اصفهان_ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از تصادف یک سواری پراید با پژو و مرگ دختری ۱۵ ساله و مجروح شدن ۲ نفر خبر داد.

سرهنگ “رضا رضایی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان از تصادف یک سواری پراید با پژو در زیرگذر “لاله –چمران” مطلع و به محل اعزام شدند.

وی افزود: متأسفانه در اثر این حادثه رانندگی سرنشین سواری پژو که دختری ۱۵ ساله بود در دم فوت و راننده پژو و کودکی ۶ ساله نیز از سرنشینان این خودرو مجروح شدند.

سرهنگ رضایی بیان داشت: علت وقوع این حادثه رانندگی توسط کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی تخطی از سرعت مطمئنه توسط راننده پراید اعلام‌ شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: بی‌شک تخطی از سرعت مطمئنه یکی از مهم‌ترین علل وقوع حوادث رانندگی است که در قانون نیز به راننده تکلیف شده است تا در تقاطع‌هایی که فاقد چراغ راهنمایی و تابلوی ایست یا مأمور راهنمایی است و در سرپیچ، جاده‌های تنگ و تپه و به‌طورکلی در محیط‌هایی که موانعی در مسیر حرکت آن‌ها وجود دارد و همچنین هنگام بارندگی، در برف و باران یا مه و کولاک، از سرعت وسیله نقلیه خود تا حدی که برای جلوگیری از تصادف ضرورت دارد بکاهند.

**توقیف پارچه های قاچاق در اصفهان

گروه استان ها _ اصفهان _ کارآگاهان پلیس آگاهی استان در عملیاتی ویژه محموله پارچه خارجی قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال را توقیف کردند.

سرهنگ” سعید سلیمیان” رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس در ادامه برنامه های مقابله ای خود، در پی کسب خبری مبنی بر تخلیه بار پارچه قاچاق در یکی از باربری های شهر اصفهان، رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع با هماهنگی مقام قضائی به همراه بازرسان اتاق اصناف از باربری مذکور بازرسی به عمل آوردند که در نتیجه این عملیات ۲۴ عدل پارچه خارجی قاچاق کشف شد.

سرهنگ سلیمیان تصریح کرد: ارزش محموله مکشوفه توسط کارشناسان مربوطه ۲ میلیارد ریال برآورد شده که در این رابطه یک نفر دستگیر و همراه پرونده برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان با هشدار به متصدیان باربری ها و انبارهای تخلیه بار گفت: طرح بازدید و نظارت بر این واحدها در دستور کار ویژه پلیس آگاهی استان قرار دارد و تیم های ویژه ای به این منظور نیز تشکیل شده است.

این مقام انتظامی افزود: به همه متصدیان انبارهای تخلیه بار و باربری ها توصیه می کنیم از اصالت کالاهای ورودی به انبار خود اطلاع پیدا کرده و از عدم قاچاق بودن آنها اطمینان حاصل کنند چراکه در صورت کشف هر نوع کالای قاچاق با آنان برابر قانون برخورد می شود.#

 

**همراه بانک های جعلی تهدیدی برای کاربران گوشی های هوشمند

گروه استان ها_اصفهان_ پلیس فتای استان در خصوص برداشت غیر مجاز از حساب با استفاده از همراه بانک های جعلی به شهروندان هشدار داد و از آنها خواست تا توصیه های پلیس را به منظور جلوگیری از کلاهبرداری سودجویان جدی بگیرند.

از آنجایی‌که کسب منافع مالی از مهم‌ترین اهداف سودجویان سایبری می‌باشد لذا، طراحی اپلیکیشن‌های جعلی همراه بانک، بیش‌ از پیش صورت گرفته و با ارسال پیغام‌هایی مبنی بر به‌ روزرسانی حساب بانکی، افزودن قابلیت‌های دریافت و پرداخت به اپلیکیشن‌ها، سازگار بودن نسخه جدید با برخی دیگر از برنامه‌ها و‌… به دنبال جلب اعتماد کاربران و در نهایت سرقت رمزهای عبور و اطلاعات بانکی آنان می باشند.

توصیه های امنیتی پلیس فتا استان اصفهان در خصوص استفاده از همراه بانک:

۱-نرم افزار همراه بانک را از روی سایت اختصاصی بانک مربوطه دریافت کنید و از دانلود کردن برنامه‌هایی که در کانال‌ها و گروه‌های مختلف ارائه‌شده و یا لینک‌هایی که فاقد اعتبار لازم می‌باشد خودداری کنید.

۲- به هیچ وجه رمزهای مربوطه شامل: رمز حساب، رمز اول و دوم کارت و رمز ورود به نرم افزار همراه بانک را در اختیار دیگران قرار ندهید و آنها را در فواصل زمانی تغییر دهید.

۳-در صورت مفقود شدن یا سرقت گوشی و یا سیم کارت تلفن همراه، بلافاصله رمز حساب و رمز دوم کارت خود را تغییر دهید.

۴-برای افزایش ضریب امنیت و کارایی سیستم، به صورت دوره‌ای از طریق گزینه بازگشت به تنظیم اولیه، تنظیم برنامه را به حالت اولیه بازگردانید.

۵- پیامهای دریافتی از این سیستم که در منوی صندوق پیام‌های برنامه قرار می گیرند را پس از خواندن، حذف کنید.

۶-پیش از واگذاری گوشی تلفن همراه خود ابتدا گزینه بازگشت به تنظیم های اولیه را انتخاب و برنامه را از روی گوشی حذف کنید.

۷-پیش از واگذاری سیم کارت، چنانچه سیم کارت دیگری را جایگزین نمی‌ کنید لازم است حساب‌ها و سرویس‌های یکطرفه درخواستی خود را حذف کنید.

گردآوری توسط کارشناس اجتماعی پلیس فتای اصفهان

**دستگیری سارق اینترنتی در خمینی شهر

گروه استان ها- اصفهان_ فردی که به صورت اینترنتی مبلغ ۲۶ میلیون ریال از حساب یکی از شهروندان سرقت کرده بود در عملیات مأموران پلیس فتای شهرستان خمینی شهر دستگیر شد.

سرهنگ “علی جعفری نژاد” فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مبلغ ۲۶ میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب بانکی وی سرقت شده ، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: سرانجام با انجام اقدامات علمی و پلیسی انجام شده عامل اصلی برداشت غیر مجاز از حساب بانکی فرد شاکی شناسایی و طی عملیاتی با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد.

سرهنگ جعفری نژاد بیان داشت: متهم با کمین در مقابل عابر بانک ،فرد کهنسالی را شناسایی و به قصد کمک، کارت عابربانک او را در اختیار گرفته و پس از به دست آوردن رمز دوم و شماره کارت عابر بانک در فرصتی مناسب به صورت اینترنتی اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب وی کرده بود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را سودجویی عنوان کرد گفت: به شهروندان توصیه می کنیم از در اختیار قرار دادن کارت اعتباری خود به افراد غیر جداً پرهیز کنند، رمز هایی را انتخاب کنند که غیرقابل حدس زدن باشد و همچنین به هیچ عنوان رمز را بر روی کارت خود یادداشت نکنند.

**توصیه ها و هشدارهای پلیسی به زائران بیت الله الحرام

گروه اجتماعی _ به زائران بیت الله الحرام توصیه می شود در حفظ و نگهداری گذرنامه خود کوشا بوده و هرگز آن را در محلی که باعث مخدوش شدن می شود نگهداری نکنند.

* به تمامی زائران و دست اندرکاران حج توصیه می کنیم حتماً قبل از اخذ ویزا و خروج از کشور نسبت به بررسی وضعیت گذرنامه و خروج خود اقدام نمایند.

* توصیه می شود زائران گرامی در حفظ و نگهداری گذرنامه خود کوشا بوده و هرگز آن را در محلی که باعث مخدوش شدن می شود نگهداری نکنند و همچنین از قرار دادن گذرنامه ها در نزدیکی میدان های مغناطیسی از قبیل گوشی تلفن همراه به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به چیپ الکترونیکی گذرنامه خود داری کنند.

* تاکید می شود زائران محترم در هنگام خروج از گیت گذرنامه در مبادی خروجی مرزهای کشور ، نسبت به ممهور نمودن مهر خروج در گذرنامه خود توسط افسر پلیس گیت مرزی اقدام نمایند. عدم اقدام به این امر سهواً و یا تعمداً تبعات و پیگرد قانونی برای مسافر در برخواهد داشت.

* گذرنامه در طول سفر به عنوان سند هویتی برای مسافر تلقی می شود لذا حفظ و نگهداری از آن از اهمیت بسزایی برخوردار است پس چنانچه در هنگام سفر به هر نحو، گذرنامه مفقود شود فرد مسافر تنها پس از طی مراحل قانونی برای فرد مذکور امکان پذیر خواهد بود.

* زائران در صورت مفقودی و یا جدا شدن از کاروان در حین سفر ، به کنسولگری ایران در عربستان مراجعه کنند.

* توصیه می شود زائران محترم از همراه داشتن داروهایی که برخی کشورهای عربی آن را مواد مخدر تلقی می کنند خودداری کنند.

* تحت هیچ شرایطی گذرنامه خود را در اختیار افراد غیر قرار ندهند.

* در صورت مفقود شدن گذرنامه مراتب را بلافاصله به اداره گذرنامه و در خارج از کشور به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران و مقامات محلی اعلام نمایند.

* گذرنامه را جهت اخذ ویزا و یا ارز و … در اختیار افراد غیر به جز مدیران کاروان حج و زیارت قرار ندهند.

توصیه به مدیران کاروان ها و تور های زیارتی :

* در صفحات و جلد گذرنامه زائران مشخصات اشخاص و یا شماره تلفن های آنان درج شود زیرا این امر باعث خدشه دار شدن گذرنامه و ایجاد مشکل برای زائرین می شود.

* از الصاق و یا کندن برچسب اضافی بر روی گذرنامه زائران خودداری شود.

* از منگنه کردن و یا سوراخ کردن جلد گذرنامه و صفحات آن خود داری شود.

* فیش های عوارض خروج وگذرنامه ها قبل از ورودبه گیت توسط مدیران کاروان حج وزیارت تحویل زائر شود.

* پاسخگویی مسئولین یا مدیران کاروان ها به تأخیر ها و فراهم کردن شرایط مناسب و پذیرایی از زائران در صورت وجود تأخیر پروازها

* به حجاج بازنشسته و شاغل در نیروهای مسلح و همچنین دانشجویان ، طلاب و مشمولین نظام وظیفه توصیه می شود قبل از تحویل گذرنامه به مدیر کاروان وضعیت خروج خود را بررسی و سپس اقدام به تحویل گذرنامه کنند.

* اطلاع رسانی دقیق ورود و خروج پرواز ها به زائران مد نظر قرار گیرد.

تهیه و تنظیم : مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان

ترافیک، معضلات و راهکارها

هرچند سیستم های حمل و نقل زمینی افزایش ارتباطات و انتقال سریعتر کالا و افراد و ایجاد انقلاب عظیم در روابط اجتماعی و اقتصادی و تسریع روند توسعه، نوسازی و مدرن شدن شهرها را در پی داشته ولیکن استفاده از تکنولوژی های مدرن هزینه هایی از جمله افزایش آلودگی زیست محیطی، استرس های راونی شهر نشینی، کاهش کیفیت هوا و بعلاوه مرگ و میرهای ناشی از تصادفات را تحمیل نموده است تا حدی که از میان تمام سیستم هایی که مردم روز به روز با آن سرکار دارند حمل و نقل در راه ها پیچیده ترین و خطرناک ترین آن ها است به گونه ایی که در حال حاضر تصادف رانندگی بعد از قحطی و گرسنگی در آفریقا و بیماری هایی همچون ایدز از مهمترین عوامل مرگ و میر در دنیا محسوب می شود و در کشور ما نیز سالانه افراد بسیاری در تصادفات و سوانح رانندگی کشته و مجروح می شوند.

مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی راه ها به بحران بزرگ توسعه و مشکل عمده و اساسی برای بهداشت عمومی تبدیل شده، سلامت و ایمنی جامعه را به خطر انداخته است. به گونه ای که هزینه های گزاف اجتماعی و اقتصادی تصادفات جاده ای ضمن اینکه آثار کوبنده فیزیکی و روانی بر روی افراد و جوامع داشته عواقب درمانی این وضعیت نیز اینک از جهت امکانات دارو و درمانی که صرف معالجه و بهبود مجروحین و معلولین این تصادفات می شود قابل توجه است به طوریکه در بعضی کشورها تا بیش از ۱۰درصد و در بعضی از کشورهای در حال رشد تا بیش از ۳۵درصد تخت های بیمارستان را این گونه بیماران اشغال می نمایند به عبارت دیگر صدمات ناشی از حوادث رانندگی نه تنها زندگی خصوصی قربانیان را در بر می گیرد بلکه منجر به کاهش بهره وری نیروی کار و افزایش هزینه خدمات بهداشت و درمان و تحمیل بار اضافه بر اعتبارات نیز می شود. لذا با درنظر گرفتن راهکارهای ترافیکی از جمله توسط بسترهای فرهنگی و ایجاد طرح های تشویقی که نیاز به همکاری مردم جامعه را نیز دارد می توان این آمار و ارقام را کاهش داد.

اداره فرهنگ ترافیک پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان

 

خطاهائی در رانندگی، که می توانند به قیمت زندگی یک انسان تمام شوند!

گروه اجتماعی_رانندگی دراز مدت ، خصوصاً در شب و با سرعت یکسان و در طول راهی طولانی سبب خواب آلودگی و خستگی مفرط می شود که این خود ، مقدمه ای برای حوادث بسیار ناگوار است.

۱-عدم رعایت فاصله طولی

خطر: کاهش زمان ترمزگیری

روش صحیح :

برای رعایت یک فاصله مناسب، وقتی خودروی جلویی از کنار یک درخت یا مثلاً یک علامت رانندگی می گذرد، آن را به عنوان نقطه مرجع در نظر بگیرید، با خود بشمارید هزار و صد و یک ، هزار و صدو دو… اگر شما قبل از رسیدن به این نقطه زمان کافی را برای شمردن این دو عدد داشتید (به اندازه دو ثانیه) و هنوز به این نقطه نرسیده اید فاصله مناسب را رعایت کرده اید و اگر نقطه مرجع را رد کرده اید، یعنی به خودروی جلویی خیلی نزدیک شده اید.

۲-عدم رعایت حق تقدم عابر در خطوط مختص عابرین پیاده

خطر: برخورد با عابرانی که مطمئن هستند در این خطوط حق تقدم با آن ها است

روش درست: احترام به حق تقدم عابر پیاده. وقتی خود شما عابر پیاده باشید قبل از عبور از خیابان مطمئن هستید که رانندگان شما را دیده اند و سرعت خود را کم کرده اند.

۳-خواب آلودگی در طول رانندگی

رانندگی دراز مدت ، خصوصاً در شب و با سرعت یکسان و در طول راهی طولانی سبب خواب آلودگی و خستگی مفرط می شود که این خود ، مقدمه ای برای وقوع حوادث بسیار ناگوار است. چند توصیه برای جلوگیری از وقوع این حوادث عبارتند از:

۱٫قبل از رانندگی غذای سنگین صرف نکنید.

۲٫لباس راحت بپوشید.

۳٫با چشم های خود آینه و مسیر حرکت خود را کنترل کنید.

۴٫به تابلوها و علایم طول مسیر با دقت نگاه کنید.

۵٫هر ساعت یک بار پس از ایستادن، قهوه و چایی مصرف کنید.

۶٫سعی کنید در طول روز مسافت طولانی را رانندگی نکنید.

۷٫دمای هوای داخل خودرو را تنظیم کنید.

۴-عدم استفاده از راهنما در تغییر مسیر و لاین حرکت

خطر: برخورد با خودروها و عابرانی که نمی دانند شما می خواهید دور بزنید تغییر مسیر داده یا سبقت بگیرید.

روش درست: همیشه قبل از زمان کافی از تغییر مسیر خود راهنما بزنید (راهنما زدن به راننده حق تقدم نداده و همچنین حق تقدم را از کسی سلب نمی کند) و همیشه قانون اصلی ایمنی را به خاطر داشته باشید: نگاه کردن، راهنما زدن، حرکت کردن.

نویسنده : سرهنگ رضا رضائی – رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب