خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۸/۱۵ ۰۹:۵۸
شناسه خبر : 25763

بیش از ۳۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه وقف در سراسر استان اصفهان اجرا می شود/تشکیل شورای عالی فرهنگ با موضوع فرهنگ وقف در خوانسار

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: همزمان با دهه وقف ۳۶۹ برنامه فرهنگی در سراسر استان اجرا می شود و کلنگ ۱۴ پروژه عمرانی نیز زده و یا به بهره برداری می رسند. ...

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان اظهار داشت: براساس هماهنگی های به عمل آمده و همچنین ابلاغ برنامه های دهه وقف مطابق با روز شمار دهه وقف با هدف ترویج فرهنگ غنی وقف و همچنین اطلاع رسانی در ارتباط با دستاوردهای ادارات اوقاف و امور خیریه همزمان با دهه وقف ۳۶۹ برنامه فرهنگی در سراسر استان اجرا می شود.

وی در ادامه افزود: این برنامه ها شامل؛ برپایی ۶۰ ایستگاه همه واقف باشیم در ۲۵ شهرستان استان که این ایستگاه ها در جوار حرم مطهر ۵۳ بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان و همچنین در ۷ اداره اوقاف و امور خیریه برپا می شوند همچنین ۱۶ نمایشگاه با موضوع سلسله مباحث نمایشگاهی در جوار حرم مطهر امامزادگان شاخص استان و همچنین در مصلی بزرگ اصفهان برپا می شود در راستای استفاده از ظرفیت اصناف مختلف نیز ۵۰ نشست تخصصی با صنف های مختلف در سراسر استان با رویکرد ایجاد وقف های مشارکتی براساس نیازهای روز شهرستان برگزار می شود در ۲۸ مدرسه استان نیز زنگ وقف به صدا در می آید، ۴۵ خیمه معرفت نیز در جوار امامزادگان برپا می شود یک مسابقه پیامکی نیز توسط رادیو به صورت روزانه در دهه وقف با موضوع وقف برگزار می شود، ۱۶ جلسه شورای اداری نیز در سراسر استان با محوریت موضوع وقف برگزار می شود ۱۹ دیدار با فرمانداران برنامه ریزی و برگزار می شود همچنین ۲۶ جلسه با نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در سراسر استان برگزار می شود با ۲۴ خانواده شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم نیز برگزار می شود در ۲۴ شهرستان نیز سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه نیز توسط رئوسای ادارات اوقاف و امور خیریه اجرا می شود و ۱۸ نشست خبری نیز با اصحاب رسانه در استان برگزار می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: همچنین ۱۴ پروژه عمرانی نیز در این دهه کلنگ آنان زده می شود و یا به بهره داری می رسند و ۳ مسابقه ورزشی نیز در رشته های مختلف در این دهه با حضور کارکنان ادارات اوقاف و امور خیریه و اصحاب وقف برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان در ادامه اضافه کرد: در راستای اجرای این برنامه ها در دهه وقف ۲۱ مبلغ اعزامی از شهر مقدس قم، ۳۴۹ مبلغ بومی و همچنین ۱۳۲ مبلغ مستقر در بقاع متبرکه و امامزادگان سراسر استان با ادارات اوقاف و امور خیریه همکاری و مشارکت دارند.

وی در ادامه یادآور شد: دهه وقف از ۱۵ آبان ماه آغاز می شود و ۲۵ آبان ماه نیز ادامه دارد.

**تشکیل شورای عالی فرهنگ با موضوع فرهنگ وقف در خوانسار

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار گفت: به مناسبت دهه وقف شورای عالی فرهنگ شهرستان خوانسار با موضوع فرهنگ وقف تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حسن عمادی اظهار داشت: براساس هماهنگی های به عمل آمده با هدف ترویج فرهنگ غنی وقف در شهرستان خوانسار و همچنین اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در ارتباط با این سنت حسنه و به مناسبت دهه وقف شورای عالی فرهنگ شهرستان خوانسار با موضوع فرهنگ وقف تشکیل شد.

وی در ادامه افزود: این در جلسه که روز یکشنبه ۱۳ آبان ماه در محل دفتر امام جمعه شهر خوانسار برگزار شد نماینده ولی فقیه در شهرستان و فرماندار نیز حضور داشتند و مقرر شد تا در دهه وقف در راستای اجرای برنامه های مختلف جهت آشنایی هرچه بیشتر مردم با فرهنگ غنی وقف دستگاه فرهنگی شهرستان با اداره اوقاف و امور خیریه همکاری و تعامل ویژه داشته باشند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار ادامه داد: همچنین در این شورا بر استفاده از ظرفیت های رسانه ها و علما نیز در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف نیز تاکید شد.