امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
۱۳:۲۲:۴۱ - دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان خبر داد:
ارائه آموزش های مهارتی به  بیش از ۶۰۰ نفر از معلولان در هفت ماهه سال جاری
آرش اخوان مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان ضمن گرامیداشت ۱۲ آذر به عنوان روز جهانی معلولان از ارائه ۶۹۱ نفر دوره آموزش مهارتی به معلولان در هفت ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، آرش اخوان مدیر کل استان در تکمیل این خبر بیان داشت: در راستای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و با هدف ارائه خدمات آموزشی و مناسب سازی فضاهای عمومی برای استفاده از جامعه هدف تفاهم نامه ای فیمابین سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور وسازمان بهزیستی  با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای سهولت دسترسی معلولان و جانبازان به امکانات و فضاهای فیزیکی ساختمان های اداری و آموزشی و ارائه آموزش های مهارتی به جامعه هدف منعقد گردیده است.

وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور خود را مکلف می داند که راسا یا با جلب مشارکت بخش غیردولتی اقدام به پذیرش کارآموزان دارای معلولیت نماید و از طریق مناسب سازی و توسعه مراکز موجود و یا تاسیس آموزشگاه ها و مراکز آموزشی نسبت به ارتقای مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای افراد دارای معلولیت اقدام کند و به ارائه حمایت‌ها لازم و تامین تجهیزات تخصصی مهارت آموزی متناسب با شرایط کارآموزان دارای معلولیت کمک هزینه این افراد را پرداخت نماید.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: باتوجه به اینکه در حوزه اشتغال نیازسنجی شغلی بر نیازسنجی آموزشی اولویت دارد توانمندسازی و ارائه آموزش ها باید بر اساس نیازسنجی شغلی صورت پذیرد.

اخوان اظهار داشت: برای ارائه آموزش های مهارتی متناسب با جامعه هدف بهزیستی، این اداره کل آماری از افراد تحت پوشش خود را تهیه و با توجه به علاقه مندی، شرایط، توانایی های جسمی و ذهنی هر فرد و نیاز بازارکار، نیازسنجی شغلی با همکاری ارگان های مربوطه برای این افراد انجام می دهد. سپس با توجه به نیازسنجی شغلی صورت گرفته، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان آموزش های مهارتی مورد نیاز افراد را ارائه خواهد داد و کارگاه های مورد نیاز آنان تهیه و تجهیز می شوند.

وی در این راستا آموزش مهارتی ارائه شده به معلولان در حرفه های صنایع دستی، هنر وخدمات (قالیبافی- خیاطی – آشپزی- کامپیوتر و صنایع غذایی) را در۷ ماهه سال ۹۷، تعداد ۶۹۱ نفر-دوره معادل ۱۲۰ هزار و ۸۰۶ نفر – ساعت عنوان نمود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب