امروز دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
۱۱:۵۸:۵۷ - پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار اصفهان:
رسیدن آب به تالاب گاوخونی مشکلات غرب تا شرق اصفهان را حل می کند
شهردار اصفهان گفت: جریان آب زاینده رود تا تالاب گاوخونی می تواند مشکلات غرب تا شرق اصفهان را حل کند.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت ‌الله نوروزی در همایش “شوراهای اسلامی بخش مرکزی اصفهان”، با بیان اینکه تلاش همه مسئولان در استان اصفهان به رفع مشکلات زاینده رود معطوف شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه بزرگترین مشکل غرب و شرق اصفهان خشکی رودخانه زاینده رود است، انتظار داریم این مسئله به راه حل برسد.

وی ادامه داد: مسئله زاینده رود باید به اولویت همه مدیران تبدیل شود، همانگونه که در راستای رفع این مشکل، جلساتی از سوی مسئولان استان با مشاوران رهبر معظم انقلاب، معاونان رئیس جمهور و رئیس جمهور برگزار شده است.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه همچنین مسئولان اصفهانی از طریق ارسال نامه به رهبر معظم انقلاب به دنبال رفع مشکلات حوزه زاینده رود بوده اند، تصریح کرد: اگر آب به تالاب گاوخونی برسد، همه مشکلات ناشی از کمبود آب از غرب تا شرق برطرف می شود.

وی با بیان اینکه تامین آب مورد نیاز سه هزار و ۷۰۰ هکتار فضای سبز اصفهان و روستاهای پایین دست اصفهان مانند هرند، اژیه و جرقویه از دیگر مزایای جاری شدن آب در بستر زاینده رود است، اظهار کرد: با گردش آب در ۲۳ کیلومتر از شهر، مشکلات ناشی از نبود آب برطرف نمی شود.

نوروزی ادامه داد: اگر آب به تالاب گاوخونی برسد، بیماری هایی که اکنون بروز کرده است، درمان می شود چراکه اکنون بزرگترین خطری که اصفهان و شعاع  ۳۰ کیلومتری شهر را در تهدید قرار داده، معضل آب است.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از بروز فرونشست زمین در اصفهان باید سفره های آب زیرزمینی با جریان آب تغذیه شود که این مهم تنها با جریان آب در زاینده رود محقق می شود.

شهردار اصفهان به اهمیت جاری بودن آب در زاینده رود برای حفظ آثار تاریخی شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: جریان دائمی آب در زاینده رود می تواند کشاورزان شرق و غرب اصفهان را به حقوق خود برساند.

وی با بیان اینکه شوراهای بخش مرکزی، غرب و شرق اصفهان باید فقط از روش های قانونی به دنبال احقاق حقوق زاینده رود و کشاورزان باشند و از راه های دیگر استفاده نکنند، گفت: وظیفه اعضای شوراها هدایت افکار عمومی است که باید به درستی انجام شود.

نوروزی افزود: مردم شرق اصفهان همواره برای انقلاب و نظام اسلامی فداکاری کرده اند و نیاز است از امکانات ملی بهره بیشتری ببرند. کمک و یاری مردم روستاهای ایران به ویژه شرق اصفهان به نظام جمهوری اسلامی، نشان از اعتماد آنها به این نظام دارد.

وی اظهار کرد: الگوی کشت در شرق اصفهان با توجه به شرایط کم آبی باید تغییر کند که برای این تحول می توان از توان علمی و تجربی اساتید دانشگاهی بهره مند شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب