امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
۱۳:۳۲:۵۱ - دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان:
۸۰ ایده و طرح به ایده کاپ درآمدهای شهری اصفهان راه یافت
مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان گفت: ۸۰ ایده و طرح به ایده کاپ شهر اصفهان با موضوع درآمدهای شهری، راه یافت.   

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمدحسین قورچانی با اشاره به برگزاری ایده کاپ شهر اصفهان با موضوع درآمد شهری اظهار کرد: برای استفاده از ایده و طرح ها دو رویکرد داریم که در رویکرد اول سامانه نظام پیشنهادها، ایده ها را به کمیته های مختلف معرفی می کند و در رویکرد دوم با برگزاری جشنواره های ایده کاپ، از ایده های مرتبط استفاده می شود.

وی در خصوص تفاوت ایده و طرح گفت: ایده جنبه طرح وار ذهنی دارد اما طرح به محصول خروجی رسیده است.

مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان با بیان اینکه هدف از برگزاری ایده کاپ با موضوع درآمد شهری، استفاده از طرح ها و ایده های شهروندان در اداره ارزان شهر و استفاده بیشتر از منابع درآمدهای پایداراست، گفت:‌ دغدغه کنونی شهرها اداره ارزان است که با ایده پردازی می توان به آن دست یافت.

وی با اشاره به محورهای برگزاری جشنواره ایده کاپ، افزود: راهکارهای نوین و خلاقانه جهت وصول عوارض و بهای خدمات شهرداری و افزایش مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض، بهره برداری از ظرفیت های قانونی در اختیار شهرداری در راستای درآمدزایی پایدار با محوریت مشارکت، معرفی مشوق های جدید در اختیار شهرداری برای جذب سرمایه گذاری و راهکارهای مولدسازی دارایی های موجود و در اختیار شهرداری اعم از اماکن تاریخی، اداری و تجاری، از جمله محورهایی است که ایده پردازان در جشنواره ایده کاپ درآمد شهری در خصوص آن ایده های خود را ارائه کرده اند.

قورچانی در ادامه از محورهای بخش طرح نام برد و گفت: معرفی منابع درآمدی جدید با رویکرد درآمد پایدار، مشارکت و بهره برداری اقتصادی از فضاهای مختلف شهری، ارائه طرح در راستای بهره برداری موقت از فضاها و مکان های بلااستفاده در اختیار شهروندان در محیط شهری، راهکارهای نوین جمع آوری و صحت سنجی اطلاعات ملکی شهر اصفهان و ارائه راهکار جهت جذب خیران در تامین مالی پروژه های شهری از محورهایی است که در زمینه ارائه طرح می توان از آن ها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ ایده و طرح به مرحله داوری اولیه رسیده است، بیان کرد: پس از داوری هفت ایده برتر به جشنواره ایده کاپ راه یافته و برترین ها می توانند به مدت دو دقیقه طرح خود را معرفی کنند.

مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه داور به همراه دو نفر از افراد آگاه به مسائل شهری، آثار را ارزیابی خواهند کرد، گفت: سعی شده در انتخاب داوران از افرادی که آگاهی کامل نسبت به مسائل شهری دارند استفاده شود، از این رو مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری و یکی از اساتید دانشگاهی به عنوان داور در این برنامه حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: این جشنواره با همکاری، معاونت مالی اقتصادی شهرداری اصفهان، سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی و مدیریت خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان، سه شنبه ۱۳ آذرماه ساعت ۹ صبح در سالن کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب