امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
۲۰:۵۶:۱۰ - چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان :
اجرای طرح ۱۴۵۲ در ۱۵۰ بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان استان اصفهان
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: طرح بشارت ۱۴۵۲ با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه در سراسر استان و در در ۱۵۰ بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان استان اصفهان اجرا می شود.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، یحیی قاسمی اظهار داشت: براساس ابلاغ امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و همچنین در راستای اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم امسال طرح ملی بشارت ۱۴۵۲ با هدف حفظ جزء ۳۰ قرآن با همکاری ادارات اوقاف و امور خیریه در سراسر استان اصفهان اجرا می شود.

وی در ادامه افزود: این طرح توسط ۲۵ اداره اوقاف در ۱۵۰ بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان استان با همکاری و مشارکت ۳۰۰ مربی قرآن کریم اجرا می شود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در همین راستا نیز جلساتی با حوزه مقاومت بسیج، سپاه پاسداران، ارتش، اداره آموزش و پرورش، حوزه های علمیه و… برگزار شد.

یحیی قاسمی در ادامه بیان کرد: افرادی که قصد شرکت در این طرح را دارند می توانند به سایت بشارت مراجعه کنند و یا با دانلود اپلیکشن بشارت در این طرح ثبت نام و از مزایای آن بهرمند شوند.

***برای بیش از ۱۸ میلیون متر مربع از موقوفات استان اصفهان سند مالکیت اخذ شد

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: از اول سال جاری تاکنون ۶۳۳ سند مالکیت برای بیش از ۱۸ میلیون متر مربع از موقوفات استان اصفهان اخذ شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمود نصر اصفهانی اظهار داشت: در راستای صیانت و حراست از حقوق موقوفات و همچنین اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش از سال جاری تاکنون با پیگیری هایی که توسط کارشناسان معاونت حقوقی و ثبتی ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر استان به عمل آمده ۶۳۳ سند مالکیت برای ۲۱۴۴ رقبه از رقبات موقوفات استان صادر شده است.

وی در ادامه افزود: کاربری این رقبات مسکونی، تجاری، مزروعی، خدماتی و… با نیاتی همچون مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و… هستند که مساحت کل این موقوفاتی که برای آنان سند مالکیت اخذ شده ۱۸ میلیون و ۹ هزار و ۴۴۴ متر مربع است.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه اضافه کرد: بزرگترین موقوفاتی که امسال برای آنان سند مالکیت اخذ شده موقوفه فاطمه النساء تیران و کرون با مساحت ۷ میلیون متر مربع و موقوفه علی اکبر خان شهرستان برخوار با مساحت ۱۷۰ هکتار هستند که با صادر شدن سند مالکیت برای موقوفه فاطمه النساء ۶۶۷ رقبه این موقوفه نیز سند دار شدند.

حجت الاسلام و المسلمین محمود نصر اصفهانی ادامه داد: بیشترین سند مالکیت نیز در شهرستان خور و بیابانک اخذ شده که در این راستا ۱۴۲ سند تک برگ برای موقوفات این شهرستان صادر شده است.

وی در ادامه به اجرای تفاهم نامه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان در طول سال جاری اشاره کرد و گفت: در این راستا نیز با پیگیری های به عمل آمده برای ۷ پلاک از موقوفات استان به مساحت ۷ میلیون ۸۸۹ هزار و ۸۹۲ متر مربع سند مالکیت به نام موقوفات صادر شده است.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه خاطر نشان شد: در قالب تفاهم نامه اداره کل اوقاف استان با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز تاکنون ۹۰۰ پرونده تشکیل شده که با پیگیری های انجام شده ۲۹۰ رقبه در قالب این تفاهم سنددار شده اند.

***کمک تیران و کرونی‌ها به بقاع متبرکه ۴۰ درصد افزایش یافته است

سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان تیران و کرون گفت: کمک‌های تیرانی و کرونی‌ها به بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان ۴۰ درصد افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، اکبر صادقی اظهار کرد: کمک‌های مردمی به بقاع متبرکه در شهرستان تیران و کرون نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است که آمار قابل توجهی است.
وی افزود: کمک‌های تیران و کرونی‌ها به بقاع متبرکه و امامزادگان عظیم الشان شهرستان هفت میلیارد ریال بوده است که این کمک‌ها برای توسعه بقاع متبرکه هزینه می‌شود.
سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان تیران و کرون تصریح کرد: کمک‌های مردمی در راستای بهسازی کاشی‌کاری، سنگ‌فرش صحن‌ها، سرویس بهداشتی و زیبا سازی بقاع متبرکه شهرستان هزینه می‌شود.
اکبر صادقی اضافه کرد: سه مرکز قرآنی در بقاع متبرکه شهرستان راه‌اندازی شده است که بیش از ۴۵۰ نفر در این بقاع در قالب طرح ملی تربیت حافظان قران کریم مشغول آموزش قرآن در رشته های مختلف هستند.

***نشست تخصصی آمرین به معروف و ناهیان از منکر و وقف در نجف آباد برگزار شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد گفت: باهدف ترویج فرهنگ وقف نشست تخصصی آمرین به معروف و ناهیان از منکر و وقف در نجف آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین روح الله بیدرام اظهار داشت: در خصوص معرفی معروفات جامعه و نقش آنها در راستای کاهش آسیب های اجتماعی؛ خصوصا وقف و کارکردهای آن در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی  و همچنین ترویج و توسعه آن نشست تخصصی آمرین به معروف و ناهیان از منکر و وقف در نجف آباد برگزار شد.

وی در ادامه داد: این نشست تخصصی با حضور ۶۰ نفر از آمرین به معروف و ناهیان از منکر شهرستان از ساعت  ۷ تا ۱۰  صبح روز یکشنبه ۱۱ آذر ماه در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان نجف آباد برگزار شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب