امروز پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
۱۴:۱۵:۳۹ - چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان مطرح کرد:
لزوم ارتقا مهارت رانندگی در برف و باران/ نهادینه کردن فرهنگ استفاده از زنجیرچرخ در برف
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان بر لزوم ارتقا مهارت رانندگی دربرف و باران تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان، فرزاد دادخواه اظهار کرد: آسیب شناسی مشکلات  ترافیکی ناشی از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی استان اصفهان ما را در مدیریت بهتر هرگونه بحران یاری خواهد کرد.
وی افزود: یکی از مشکلات عمده ما در زمان بارش برف و باران  به ویژه در محورهای پرتردد، عدم مهارت کافی رانندگان برای رانندگی در این شرایط است که بعضا باعث بروز ترافیک و تصادف می شود.
دادخواه افزود: رانندگان زمانی که در برف و کولاک گرفتار می شوند و امکان حرکت ندارند باید خودرو خود را متوقف کرده و سامانه ۱۴۱ تماس حاصل کنند و مطمئن باشند که راهداران در سریع ترین زمان ممکن به کمک آنان خواهند شتافت.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل و جاده ای استان اصفهان تصریح کرد:  نبستن زنجیرچرخ یا نا آشنا بودن با نحوه استفاده از زنجیر چرخ در زمان بارش برف و کولاک خطربزرگی را متوجه جان راننده و سرنشینان خودرو می کند .
وی با اشاره به اطلاع رسانی های مکرر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان در رابطه با استفاده از زنجیرچرخ به هنگام بارش برف گفت: متاسفانه تعداد بسیار کمی به این توصیه ها توجه کردند.
دادخواه خاطرنشان کرد: سفر به مراکز تفریحی همچون پیست اسکی بدون همراه داشتن زنجیرچرخ، لباس گرم کافی و مواد غذایی سبک و انرژی زا و تنها با یک تیوپ یکی از معضلاتی است که هرساله راهداران با آن مواجه هستند.
معاون راهداری ادراه کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان ادامه داد: توقف در نقاط ناایمن کنار جاده ها برای عکاسی یا برف بازی، انجام رفتارهای پرخطر ترافیکی، بی حوصلگی و آرامش نداشتن به هنگام رانندگی باعث بروز مشکلاتی برای راننده و دیگر شهروندان خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به پیش رو بودن بارش های برف در هفته آینده اظهار کرد: اکیپ های راهداری پس از انجام عملیات برف روبی سطح  جاده ها، عملیات برفی روبی ازشانه و حاشیه راه ها را نیز در دستور کار قرار می دهند تا ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی استان اصفهان افزایش یابد.
دادخواه از مردم خواست پیش از انجام هرگونه سفر با سامانه  ۱۴۱ اطلاع حاصل کرده و سپس برای سفر خود تصمیم گیری کنند.
معاون راهداری استان اصفهان گفت: رعایت نکات ایمنی،سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی توصیه هایی برای تمام فصول است که با رعایت آن حوادث رانندگی کاهش یا از شدت آنها کاسته می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب