امروز سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
8:36:02 - یکشنبه 5 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار اصفهان:
ارتقای کیفیت زندگی در شهر با کمک معلمان انجام می گیرد
شهردار اصفهان گفت: وجود معلم همانند بارش بارانی است که بر کویر خشک و تفتیده اندیشه بشری می بارد و انسان که بهترین مخلوق بشری هستند را هدایت می کند.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در آیین گرامیداشت مقام معلم در جمع فرهنگیان و مدیران شهری، اظهار کرد: معلم همانند بارش بارانی است که بر کویر خشک و تفتیده اندیشه بشری می بارد و انسان که بهترین مخلوق بشری است را هدایت می کند و به همین دلیل است که او را از جمله کسانی می دانند که شغل انبیا دارد.

وی با بیان اینکه معلمی عشق، ایثار، فداکاری و هدایتگری است، افزود: بنابراین احترام به معلم احترام به همه چیز است زیرا این معلم است که می تواند جامعه ای را نجات دهد و اگر وجود نداشت، آموختنی هم در کار نبود.

شهردار اصفهان گفت: امیدوارم با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر که در مصوبه ای اقدامات خوبی برای حمایت از آموزش و پرورش و معلمین اختصاص داده اند، بتوانیم تعامل بهتری با آموزش و پرورش داشته و خدمات بهتری ارائه دهیم. اگر این تعامل میان آموزش و پرورش و شهرداری وجود داشته باشد رضایتمندی مردم حاصل می شود.

وی با بیان اینکه معلمان می توانند در زیست پذیری شهر و بهبود کیفیت خدمات شهر، کمک های زیادی انجام دهند، اضافه کرد: بهترین یاران برای بهبود وضعیت شهر معلمان هستند، زمانی که شهری با جمعیتی بالغ بر دو میلیون نفر، با مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار هکتار و با محیطی بالغ بر ۴۵ میلیون مترمربع برای تمیز کردن و با وجود ۸ هزار و ۲۰۰ هزار کیلومتر خیابان و ۳ هزار و ۷۰۰ هکتار فضای سبز بخواهد محیطی برای زندگی سالم شود باید همه کمک کنند.

نوروزی تاکید کرد: روزانه هزار تن زباله باید از این شهر بیرون برود. اگر همه به این نتیجه برسیم که به دانش آموزان و خانواده ها تفهیم کنیم که این زباله در خانه تفکیک شود این خود یک اقدام محیط زیستی است اما اگر چنین نشود هزار تن زباله باید به محلی رفته، هر بخشی از آن تفکیک شود و در کمال تاسف ۵۰۰ تن آن دفن شود که این زنگ خطری برای شهر است.

وی گفت: سال گذشته به خاطر حفظ هویت این شهر، برای آبیاری درختان، ۳۳ هزار تانکر آب خریداری و همچنین تصفیه خانه پساب احداث کردیم. در حالیکه می توانیم با مصرف بهینه و اقدامات صحیح بخشی از این مشکل را حل کنیم. اگر بخواهیم کیفیت خدمات را افزایش داده، شهر را زیست پذیر کرده و از آلودگی نجات دهیم، همچنین ترافیک را کاهش و امید را افزایش دهیم نیاز به کمک معلمان برای آموزش صحیح به دانش آموزان داریم.

شهردار اصفهان ادامه داد: معلمان می توانند به دانش آموزان نحوه اداره ارزان شهر، راه ها و فرهنگ کاهش آلودگی هوا و نحوه کمک به کارگران برای حفظ و نگهداری این شهر تمیز را آموزش دهند.

در آیین گرامیداشت مقام معلم مطرح شد؛

شهر زنده و پویا در گرو توجه به معلمان است

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر ما خواهان شهری زنده و پویا بوده و خواهان بالا رفتن سطح فرهنگ و ادب و اخلاق بین مردم شهر هستیم راهی جز یاری گرفتن از معلمان نداریم.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علیرضا نصر در آیین گرامیداشت مقام معلم در حضور فرهنگیان و مدیران شهری اظهار کرد: در سال هایی که در آموزش و پرورش بودم همواره یکی از آرزوهایمان این بود که برای یک مرتبه هم که شده مدیر یا سازمانی به غیر از مدیر و سازمان آموزش و پرورش برای معلمان مراسم برگزار کند. این آرزویی بود که سال گذشته و امسال برآورده شد و معلمان مورد تکریم شهردار و اعضای شورای شهر قرار گرفتند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان دلیل توسعه یافتگی کشورهای توسعه یافته را توجه به معلمان ذکر کرد و افزود: امیدواریم تکریم و توجه به معلمان در  ایران نیز بیشتر اتفاق بیفتد و با پذیرفتن نقش معلمان به عنوان موتور محرک جامعه راه را برای توسعه ایران باز کنیم.

اقدام شهردار اصفهان در تکریم از معلمان شایسته تقدیر است

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز ضمن گرامیداشت روز معلم اظهار کرد: اقدام ارزشمند شهردار اصفهان در تکریم معلم، احترام به مقام والای او، احترام به آموزش و پرورش و احترام به علم است. من به نمایندگی از ۵۳ هزار فرهنگی شاغل و ۶۰ هزار فرهنگی بازنشسته استان از شهردار اصفهان و اعضای شورای شهر که در برپایی این مراسم نقش داشتند تشکر می کنم.

محمد اعتدادی تصریح کرد: اعتبارات آموزش و پرورش اعتبارات ملی است اما اتفاق جالب در استان اصفهان حضور دکتر رضایی استاندار اصفهان به صورت تمام قد در میدان آموزش و پرورش است. استاندار اصفهان به خوبی پیگیر مطالبات فرهنگیان بوده و مکاتبات زیادی نیز با مسئولین دولتی داشته است.

در پایان این مراسم شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان و مدیران شهری از معلمان و فرهنگیان حاضر در مراسم تجلیل کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب