امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
15:51:24 - پنج‌شنبه 9 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار اصفهان با اشاره به حادثه آتش سوزی بازار تبریز:
همکاری کسبه و مغازه داران برای تامین ایمنی بازار بزرگ اصفهان ضروری است/ لزوم آموزش تاب آوری شهری از سوی سازمان آتش نشانی به عموم مردم
شهردار اصفهان با اشاره به آتش سوزی بازار سنتی تبریز، همکاری کسبه و مغازه داران برای تامین ایمنی بازار بزرگ اصفهان را ضروری دانست و گفت: مدیر عامل سازمان آتش نشانی اصفهان باید با توجه به حادثه تبریز و برای پیشگیری از وقوع چنین حوادثی در اصفهان، آموزش تاب آوری شهری را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی با حضور در برنامه زنده رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» ضمن تبریک حلول ماه رمضان، با اشاره به برنامه های شهرداری اصفهان در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: به مناسبت این ماه برنامه های متنوع آموزشی، فرهنگی و ورزشی مانند مسابقات ورزشی «جام مولای عرشیان» و «بانوی قدسیان» برگزار می شود که چندین برنامه ورزشی هم برای معلولان تدارک دیده شده است.

وی افزود: سلسله نشست های چهلچراغ از اول ماه مبارک رمضان آغاز شده و در حوزه تربیتی، اخلاقی و رفتارهای اجتماعی آموزش هایی را به شهروندان ارائه خواهد کرد که با اجرای این برنامه ها فضایی شاد و معنوی در ماه رمضان در شهر اصفهان حاکم می شود.

شهردار اصفهان گفت: معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان نیز از مدت ها قبل اقدام به شست و شوی شهر، غبارروبی و نظافت مکان هایی که مورد استفاده عموم مردم در این ماه به ویژه در شب های قدر است، کرده است؛ نصب بنر مناسبتی در ماه رمضان هم از دیگر اقدامات در این حوزه است.

وی با بیان اینکه به مناسبت روز کارگر، شهرداری اصفهان برنامه هایی در ۵ شب برای کارگران و خانواده آنها برگزار کرد، اظهار کرد: ما امسال کار جدیدی را در شهرداری انجام دادیم تا کارگرانی که بیشترین زحمت را می کشند از امکانات تفریحی شهر بهره مند شوند.

احداث جاده فرزانگان عبور خودروهای سنگین از شهر را کاهش می دهد

نوروزی در مورد تردد شبانه تانکرهای سوخت رسان از روی پل امام خمینی که مورد انتقاد یکی از شهروندان بود، تصریح کرد: طراحی اینگونه پل ها به گونه ای پیش بینی شده که ورود این وسایل آسیبی به پل وارد نکند اما استفاده زیاد سبب آسیب به پل می شود از همین رو با احداث جاده فرزانگان، خودروهای سنگین وارد برخی جاده های شهر نمی شوند. از سوی دیگر احداث حلقه حفاظتی از شهر در برابر ترددهای غیرایمن حفاظت می کند تا اجازه ورود خودروهای سنگین به شهر داده نشود.

وی در مورد خرابی پل مکانیزه بزرگراه شهید چمران نیز اظهار کرد: نگهداری این پل ها در گذشته با بخش خصوصی بود اما به دلیل موفقیت نه چندان زیاد این بخش در نگهداری، مجددا کار به شهرداری بازگردانده شد و اکنون درصدد رفع مشکلات ایجاد شده در برخی پل های مکانیزه شهر هستیم اما متاسفانه به دلیل تحریم، تامین برخی قطعات این پل ها به مشکل برخورده است.

شهردار اصفهان در مورد کارت های منزلت که به بازنشستگان و برخی اقشار دیگر داده شده بود نیز گفت: این کارت پیش تر برای استفاده از اتوبوس های شهری و مراکز تفریحی زیرنظر شهرداری بین این گروه ها توزیع شده بود اما اکنون برای هوشمندسازی و جایگزینی کارت های جدید این سامانه موقتا متوقف شده است.

وی با بیان اینکه ما در این سامانه به دنبال تغییر هستیم تا کارت های هوشمند تا حدود دو ماه آینده در اختیار شهروندان قرار گیرد، تصریح کرد: با این اقدام کارت های قدیمی از رده خارج می شود و کارت های جدید برای گروه هایی که قبلا کارت منزلت را در اختیار داشتند و برای عموم مردم قابل استفاده است.

دریافت مجوز فروش ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای اتوبوسرانی

نوروزی در مورد فروش اوراق مشارکت از سوی شهرداری در سال جدید هم که مورد سوال یکی از شهروندان بود، اظهار کرد: در سال ۹۶، مجوز فروش ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط دوم مترو گرفتیم و اولین شهرداری بودیم که توانستیم اوراق را به فروش برسانیم و از همین منبع اقدامات خوبی در خط دو انجام دادیم و چندین ایستگاه را در زیرزمین ساختیم.

وی با بیان اینکه به دلیل ساخت ایستگاه های مترو در خط ۲ با شیوه جدید و از دو جبهه، برای ساخت ایستگاه های مترو از سمت غرب شهر هم به دنبال مجوز فروش اوراق مشارکت بودیم، تصریح کرد: در همین راستا سال گذشته مجوز فروش ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر اوراق مشارکت گرفتیم که به دلیل دریافت موافقت در ۲۸ اسفندماه و روزهای پایانی سال ۹۷، بخش کمی از اوراق به فروش رفت و در حال حاضر به دنبال دریافت مجوزهای فروش مابقی اوراق هستیم. برای بخش اتوبوسرانی هم مجوز فروش ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت دریافت کردیم.

نوروزی با اشاره به سد معبر برخی مغازه ها در سطح شهر و برخورد قانونی شهرداری در این زمینه، تصریح کرد: وظیفه شهرداری رفع سد معبر است اما مغازه داران هم باید همکاری کنند تا حق شهروندی ضایع نشود. با توجه به اینکه آتش سوزی مهیبی در بازار تبریز رخ داد، لزوم همکاری کسبه بازار اصفهان برای رعایت قوانین بیش از پیش احساس می شود.

چالش امدادرسانی در بازار اصفهان

وی ادامه داد: بازار اصفهان نیز توسط یونسکو ثبت جهانی شده و نیاز به پاسداری دارد و اگر حادثه ای رخ دهد وضعیت به گونه ای نیست که امدادرسانی در آن آسان باشد. از مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان هم می خواهم در خصوص تاب آوری شهری و مسائلی که در خصوص حوادث رخ می دهد، توضیح دهند چراکه با توجه به حادثه تبریز احساس می کنم که باید به مردم آموزش و اطلاع بیشتری دهیم.

شهردار اصفهان تصریح کرد: آسفالت خیابان رزمندگان به دلیل حفاری دستگاه های خدمات رسان دچار آسیب هایی شده است که باید بازسازی با رعایت همه شرایط فنی صورت گیرد چراکه این آسیب ها نه تنها برای شهروندان بلکه برای اتوبوس های شهری هم خسارت زاست.

کمک ۱۰ میلیارد تومانی شهرداری به اتوبوس های بخش خصوصی

وی در مورد وضعیت مالی و کمک های شهرداری به بخش خصوصی فعال در اتوبوسرانی نیز گفت: ما امسال با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان بیشترین کمک را به اتوبوس های بخش خصوصی کردیم. یکی دیگر از اقدامات ما برای بخش خصوصی کاهش ۲۰ درصدی تراکنش ها بود. به طوریکه قبلا با پرداخت پول از سوی مسافر ۷۰ درصد از آن ۴۸ ساعت بعد به حساب بخش خصوصی وازیر می شد اما امسال این میزان را به ۱۰ درصد کاهش دادیم و ۵ درصد هم برای هزینه اصفهان کارت در حساب شهرداری باقی می ماند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب