امروز جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
۲۰:۳۳:۱۷ - سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مهمترین کار فرهنگی فعالیت قرآنی است
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: همنشینی، قرائت، حفظ، تدبر و عمل به قرآن کریم انسان را به نهایت تکامل و سعادت می رساند.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار با اعضاء ستاد برگزاری مرحله کشوری چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان اصفهان اظهار داشت: توجه ویژه مقام معظم رهبری(دامت برکات) به مسابقات قرآن کریم و همچنین برگزاری جلسات قرآنی باعث شده است تا فرهنگ قرانی بیش از پیش در بین مردم و مسئولان ترویج پیدا کند و مورد توجه همه شیعیان جهان نیز قرار بگیرد.

وی ادامه داد: یکی از این برکات را می توان تربیت حافظان و قاریان مطرح و برجسته ای در سطح بین المللی دانست که این امر موجب شده است تا ایرانیان و شیعیان بتوانند در مسابقات مختلف بین المللی موفق به کسب رتبه های برتر قرآنی شوند.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: قرائت قرآن کریم از فضائل بسیار پسندیده محسوب می شود اما باید توجه داشت که حفظ قرآن کریم و عمل به آن از افضلترین فضائل است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در ادامه به موثر بودن فعالیت قرانی اداره اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و خاطر نشان شد: باتوجه به اجرای برنامه های قرانی درخور توجه و همچنین باکیفیتی که توسط اداره اوقاف برگزار شدند باعث شد تا این سازمان بتواند به عنوان یک محور اصلی در برگزاری و همچنین اجرای برنامه های قران در کشور و حتی در سطح جهان شناخته شود.

وی در ادامه یادآور شد: مهمترین کار فرهنگی فعالیت قرآنی است همچنین بالاترین عبادتی که فرد می تواند به آن اهتمام داشته باشد برپا داشتن نماز و قرائت و حفظ قرآن کریم است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در ادامه اضافه کرد: قران انسان ساز است و باعث می شود همنشینی، قرائت، حفظ، تدبر و عمل به قرآن کریم انسان را به نهایت تکامل و سعادت می رساند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در ادامه بیان کرد: قرآن کریم برای عمل انسان ها به آن است و هرگونه قدمی که در راه قرآن برداشته شود نه تنها باعث کشب ثواب می شود بلکه باعث رشد و تعالی انسان نیز می شود.

وی گفت: یکی از مهمترین تفاوت های کتاب قران با بقیه کتاب ها این است که مولف این کتاب الهی جاودانه است و خداوند به عنوان مخلوق آن زنده است و راه سعادت و کمال را به انسان ها در تمام ادوار نشان می دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: در خانه ای که قران تلاوت شود آن خانه و اهالی آن همچون نوری تابان در آسمان هفتم می درخشند آنچنان که ستارگان در آسمان برای ما می درخشند قرائت کلام خدا در روی زمین نیز آنچنان نوری را در زمین منتشر می کند که در آسمان ها این نور می درخشد زیرا که کلام خداوند متعال قرائت می شود.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در ادامه خاطر نشان شد: آنکه قران دارد همه چیز دارد و آن کسی که قران ندارد هیچ چیزی ندارد و قرآن بزرگترین گنجینه برای انسان ها محسوب می شود و فردی که با قرآن باشد از همه چیز و همه کس بی نیاز می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    WP HTTP Error: cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب