مدیرکل بهزیستی استان اصفهان از اجرای طرح مانا در پیشگیری از اعتیاد در اصفهان از ابتدای تیرماه تا پایان شهریورماه در اصفهان خبر دادوگفت:طرح ماتا به منظور پیشگیری از اعتیاد برای نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ ساله برای نخستین بار در اصفهان اجرا می شود.

وی بیان داشت: این کلاس‌ها با گروه‌های ۱۵ تا ۲۰ نفره ویژه نوجوانان، هفته‌ای ۲ جلسه تشکیل می‌شود و ۱۳۰ تسهیل‌گر که همگی آموزش دیده هستند در این طرح  مشغول به فعالیت هستند.

فرشاد افزود: برای اثر بخشی بیشتر طرح ها و برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید  از پتانسیل نوجوانان برای ایجاد نشاط و مشارکت اجتماعی بهره مند شویم.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: حساس‌سازی به موضوع اعتیاد در جامعه امری بسیار مهم است چرا که  اگر خانواده نگرانی و دغدغه اعتیاد فرزندان و آسیب‌های اجتماعی آن ها را  داشته باشند، تمایل بیشتری به  آموزش و رفتار درست و صحیح با نوجوانان خواهند داشت.

وی بیان کرد: ۱۸ دستگاه دخیل در کارگروه اعتیاد استان  اصفهان وجود دارد که هر کدام با توجه به وظایف‌ خود و با دستور العمل ستاد مبارزه با مواد مخدر در این زمینه خدمت‌رسانی می‌کنند.

فرشاد ادامه داد: در سال گذشته ۵۰ هزار نفر از خدمات ترک اعتیاد مراکز تحت پوشش بهزیستی استان اصفهان بهره مند شدند که ۸۰۰ نفر آنها  زنان بودند.

راه اندازی مرکز توانمندسازی ویژه زنان معتاد در اصفهان

مرضیه فرشاد گفت: مرکز توانمندسازی ویژه زنان معتاد در اصفهان راه اندازی شده است زنان معتاد بهبود یافته به مدت ۳ ماه دراین مرکز باشند و از طریق  مددکاران بهزیستی و توانمندی خود بهبود یابند.

فرشاد افزود: زنان معتاد بهبود یافته به مدت ۳ ماه  دراین مرکز حضور می یابند و از خدمات این مرکز بهر مند می شوند که البته این زمان نیز قابل تمدید است.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: در سال گذشته ۵۷ مرکز سرپایی درمان اعتیاد به ۱۵ هزار نفر معتاد در استان اصفهان خدمات ارائه دادند و ۲۴ هزار معتاد نیز به ۷۴ کمپ  مراجعه کردند.