امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
18:55:21 - جمعه 19 جولای 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار اصفهان:
تولید انرژی پاک زمینه همکاری مشترک اصفهان و شهر پچ را فراهم می کند
شهردار اصفهان با اشاره به پیشرفت های اصفهان در زمینه تولید انرژی از پسماند، گفت: حوزه تولید انرژی پاک می تواند یکی از زمینه های همکاری متقابل اصفهان و شهر پچ باشد.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در دیدار با هیئت مجارستانی با اشاره به اینکه شهر اصفهان مرکز گردشگری ایران به شمار می رود و به دلیل سابقه تاریخی و فرهنگی مورد بازدید گردشگران بسیاری قرار می گیرد، اظهار کرد: میراث تاریخی شهر اصفهان به دلیل انتخاب این شهر به عنوان پایتخت ایران در سه دوره تاریخی بوده است.

وی ادامه داد: رابطه علمی بین ایران و مجارستان همواره مستحکم بوده است به طوریکه حدود ۴ هزار ایرانی در مجارستان تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند.

شهردار اصفهان افزود: اصفهان شهری دانشگاهی است و در همین راستا ۵ دانشگاه مادر ایران در اصفهان قرار گرفته است.

وی در مورد حضور رئیس یکی از شرکت های مهم نیروگاهی پچ در شهر اصفهان که در زمینه تولید انرژی های پاک از پسماند موفق عمل کرده است اظهار کرد: اصفهان برای تبدیل پسماند به انرژی به دنبال دریافت ایده های نو است و در این زمینه هم توانسته ایم به پیشرفت هایی دست پیدا کنیم.

نوروزی با بیان اینکه حوزه انرژی های پاک می تواند یکی از زمینه های همکاری متقابل اصفهان و شهر پچ باشد، اظهار کرد: این نشست می تواند زمینه ارتباطات و تعامل سازنده میان اصفهان و مجارستان را فراهم کند.

زمینه خواهرخواندگی اصفهان با یکی از شهرهای مجارستان فراهم شود

ژولت پاوا، شهردار پچ نیز در این دیدار با اشاره به اینکه پچ یکی از شهرهای بزرگ کشور مجارستان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت به شمار می رود، اظهار کرد: این شهر یکی از شهرهای تاریخی است چراکه قدمت آن به حدود دو هزار سال قبل بازمی گردد.

وی بیان کرد: امیدوارم زمینه خواهرخواندگی اصفهان با یکی از شهرهای مجارستان فراهم شود چراکه به عنوان شهردار پچ توسعه روابط میان ایران و مجارستان را یکی از وظایف خود می دانم.

شهردار پچ افزود: ایرانی های زیادی در شهر پچ تحصیل می کنند به طوریکه حدود ۶۰۰ نفر از دانشجویان این شهر، ایرانی و در دانشکده های پزشکی مشغول تحصیل هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب