امروز یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
17:12:01 - دوشنبه 19 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسئول آموزش گروه فرهنگی تبلیغی شکوه علم خبر داد:
برگزاری جشن بزرگ غدیر در مسجد جامع اصفهان/ ارائه ۲۰ سخنرانی  به زبان انگیسی درباره تشیع
مسئول آموزش گروه فرهنگی تبلیغی شکوه علم با اشاره به برگزاری جشن بزرگ عید غدیر در مسجد جامع اصفهان گفت: در این مراسم ۲۰ سخنرانی به زبان انگلیسی برای گردشگران ایرانی و خارجی ارائه می‌شود.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، احمد مشکاتی در گفت‌وگویی، اظهار داشت: جشن بزرگ عید غدیر در مسجد جامع اصفهان صبح روز سه‌شنبه از ساعت ۸ تا ۱۲ صبح برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این جشن علاوه بر برنامه‌های مختلف، ۲۰ سخنرانی به زبان انگلیسی برای گردشگران ارائه می ‌شود، بیان داشت: موضوعات این سخنرانی‌ها در ارتباط با مباحث شیعه شناسی مانند امامت و ولایت است و در برخی سخنرانی‌ها نیز به موضوع غدیر پرداخته شده است.

مسئول آموزش گروه فرهنگی تبلیغی شکوه علم وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان  نتاکید کرد: همچنین در بخشی از این سخنرانی‌ها آیاتی در ارتباط با غدیر قرائت خواهد شد و در ارتباط با این آیات به زبان انگلیسی برای مخاطبان توضیح داده می‌شود.

وی با اشاره به کتب مورد استفاده برای نگارش این سخنرانی‌ها بیان داشت: کتاب «Philosophy of Islam» نوشته شهید دکتر بهشتی و«Imamate and Leadership» از حجت الاسلام موسوی لاری از کتاب‌های مورد استفاده برای ارائه سخنرانی‌هاست اما منبع اصلی و پایه برای مطالب مورد ارائه در این مراسم، کتاب شیعه در اسلام (Shia) از علامه طباطبایی بوده است.

مشکات با اشاره به اینکه مخاطب این سخنرانی‌ها گردشگران خارجی و عموم مردم هستند، گفت: مدت زمان هر سخنرانی ۵  تا ۱۰ دقیقه خواهد بود، ارائه این سخنرانی‌ها به زبان انگلیسی خواهد بود و در صورتی نیاز به ترجمه این مطلب حس شود در بخش‌هایی کوتاه در مدت زمان یک دقیقه در ارتباط با محتوای سخنرانی به زبان فارسی توضیح داده شود.

وی با اشاره به برخی عناوین سخنرانی‌ها گفت: بررسی آیات قرآن مربوط به ولایت امیرالمومنین (ع)، بررسی اجمالی معنای شیعه، خلافت علی ابن ابی طالب (ع ) و ماجرای غدیر،  فلسفه و تفکر فلسفی نزد شیعه، نگرش شیعه به عرفان،اهمیت و کیفیت اندیشه ورزی نزد شیعه، علم امام و نگاه شیعه به انجام جهان از جمله مباحث مطرح در این سخنرانی هاست.

مسئول آموزش گروه فرهنگی تبلیغی شکوه علم  در ارتباط با نحوه سطح‌بندی مطالب سخنرانی‌ها به نحوی که برای عموم مردم از ایرانی و یا گردشگر خارجی مسلمان و غیرمسلمان قابل فهم باشد، تاکید کرد: سخنرانی‌هایی که مربوط به بیان واقعه غدیر و امامت است برای گردشگران ایرانی و یا خارجی مسلمان به یقین قابل درک‌تر خواهد بود  و دیگر مطالب مرتبط با اسلام شناسی و شیعه شناسی برای عموم گردشگران قابل درک است.

وی ادامه داد: برای ایجاد تعادل میان این سخنرانی‌ها تعداد آنها را افزایش داده و زمان کوتاه‌تری برای آنها در نظر گرفتیم ضمن اینکه سخنرانی‌ها به شکل یک در میان تخصصی و عمومی خواهد بود تا همه شرکت‌کنندگان در این جشن بزرگ بتوانند از این مطالب بهره کافی را ببرند.

مشکات با اشاره به اینکه بخشی برای سؤالات احتمالی مخاطبان درنظر گرفته شده است، گفت: تعدادی از افراد مبلغ و روحانی که سابقه چندساله در صحبت و تبادل نظر با گردشگران دارند در این جشن برای پاسخ به مخاطبان حضور دارند.

وی با تاکید بر رونمایی از بنر غدیر در این مراسم ابراز داشت: در این بنر کل جریان غدیر ترجمه و با جزئیات توضیح داده شده است و سه زباندان متبحر مرکز در ارتباط با این بنر توضیح خواهند داد.

مسئول آموزش گروه فرهنگی تبلیغی شکوه علم  با اشاره به این نکته که تورهای گردشگری به طور معمول از چند نقطه شاخص گردشگری اصفهان از جمله مساجد و بناهای تاریخی میدان نقش جهان و مسجد جامع حتما بازدید می کنند، ابراز داشت: بر این اساس با توجه به حضور حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ گردشگر در طول روزهای مختلف در مسجد جامع اصفهان پیش بینی ما این است که پذیرای تعداد بیشتری گردشگر در روز عید غدیر باشیم.

وی با اشاره به اینکه از عموم مردم نیز برای حضور در این جشن دعوت شده است، بیان داشت: روز دوشنبه و چهارشنبه نیز برنامه اهدای گل به گردشگران در مسجد جامع به مناسبت عید غدیر را داریم و اگر موقعیت مناسب فراهم باشد در ارتباط با مباحث شیعه شناسی نیز با گردشگران به صحبت و گفت و گو خواهند نشست.

مشکات با بیان اینکه این جشن از سوی گروه فرهنگی تبلیغی شکوه علم که زیر نظر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان فعالیت دارد، برگزار شده است، گفت: برای ملزومات جشن از ظرفیت خیران استفاده کردیم اما به طور کلی تمام عوامل برگزاری این جشن تنها با عشق به ولایت و برای رضای خداوند در این امر خیر سهیم شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب