امروز یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
17:05:30 - دوشنبه 19 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید تسمه تیر ورق در ذوب آهن اصفهان
ذوب آهن برای تنوع بخشی به سبد محصولات خود و تضمین ایمنی سازه های فولادی کشور، تسمه تیرورق تولید کرد .

به گزارش سرمایه گستران از ذوب آهن اصفهان، مهندس یوسف زاده مدیر مهندسی نورد در گفتگو با خبرنگار ما و با اعلام خبر فوق، گفت: تسمه تولید شده در نورد ۶۵۰ ذوب آهن اصفهان در سازه هایی کاربرد دارد که از تیرورق استفاده می شود.

وی تولید محصول جدید را در راستای تضمین ایمنی اینگونه سازه ها ارزیابی کرد و افزود: برای استفاده از تیرورق که به روش جوشکاری ورق انجام می شود دو مشکل عمده وجود داردکه ایمنی سازه ها را به مخاطره می اندازد :

  1.  برشکاری ورقهای عریض به اندازه های موردنظر که در برش ورق سطح کناری ورق  ضمن ناهموار بودن حاوی زائده های برش میباشد که عمدتا برطرف نمیشوند

  2.  مشکل دوم نیز به جوشکاری غیر پیوسته و قطع و وصلهای مکرر بر روی ورق های برش خورده مربوط است ،که این دو عامل باعث می شود سطح ایمنی سازه نسبت به استفاده از تسمه به یک سوم کاهش یابد .

مهندس یوسف زاده با بیان اینکه طراحی فنی و اجرایی مورد نیاز برای تولید این محصول در نورد ۶۵۰ توسط کارکنان این مدیریت انجام شد اظهار داشت : ذوب آهن قبلا برای ساخت هادی های  قفسه ها ، تسمه تولید می کرد  اما برای تولید مورد نیاز تیرورق لازم بود تولید این محصولات با دقت و تلرانس بسیار محدود صورت گیرد و با بررسی های انجام شده طراحی تولید تسمه برای مصارف تیر ورق در دستور کار قرار گرفت و به همت همکاران، این پروژه به نتیجه رسید .

مدیر مهندسی نورد استفاده از تیر ورق در سازه های صنعتی را غیر قابل اجتناب دانست و خاطرنشان کرد: ذوب آهن اصفهان با تولید تیرآهن های بال پهن تا سطح H300  نیاز این سازه ها را برطرف کرده است اما در سازه هایی که بیشتر از این سطح باشد و یا در سازه هایی که مخروطی شکل باشند ناگزیر هستیم از تیرورق استفاده کنیم.

وی ایمنی در ساختمان های مسکونی و صنعتی را نقطه ثقل امنیت عمومی دانست و گفت : ذوب آهن اصفهان در راستای مسئولیت های اجتماعی خود و برای تضمین ایمنی و امنیت سازه ها، این نوع تسمه ها رامطابق با ابعاد و اندازه لازم و بدون نیاز به برشکاری  با کیفیت بالا و مطابق استانداردهای شناخته شده تولید می کند .

مدیر مهندسی نورد ادامه داد : در دنیا استفاده از تیرورق بر اساس استانداردهای خاص و مطابق مقررات نظام مهندسی ساختمان انجام می شود تا آرامش خاطر جامعه تامین گردد.

مهندس یوسف زاده ، مصارف سالیانه این تسمه ها را در کشور حدود ۲۰۰ هزار تن برآورد کرد و تاکید کرد : مهندسی نورد آمادگی دارد انواع تسمه های مورد نیاز مشتری را بر اساس  سفارش تولید و تحویل نماید .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب