امروز یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
20:06:35 - سه‌شنبه 1 اکتبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان :
برگزاری ۱۴۲۲ برنامه فرهنگی در سال گذشته در اصفهان
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ازبرگزاری ۱۴۲۲ برنامه فرهنگی در اصفهان در سال گذشته خبر داد.

محمد عیدی افزود: یک‌هزار و ۴۲۲ عنوان برنامه فرهنگی در شهراصفهان در سال گذشته برگزار شده است.
وی اظهارداشت: ۱۵ هزار برنامه در مناطق پانزده گانه شهرداری اصفهان اجرا گردیده که برنامه‌های مناسبتی شامل عید نوروز، هفته اصفهان، ماه مبارک رمضان، دهه ولایت و کرامت، اوغات فراقت، بازگشایی مدارس، روز ایثار اصفهان، شب یلدا ودهه فجر اجرا شده است.

وی ادامه داد: برنامه‌هایی همچون روز جمال زاده، جایزه امیر قلی امینی، هفته آب و… از برنامه‌های سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در سال ۹۸ است.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان گفت: همچنین ۴۹۱ عنوان برنامه از ابتدای سال تا کنون توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اجرا شده است.

وی افزود: امسال ۲۴ بخش شامل یک‌هزار برنامه در فروردین ماه ، ۴۸ برنامه در اردیبهشت ماه ، ۷۶ برنامه درخرداد ماه ، ۱۶۰ برنامه در مرداد ماه و ۹۰ برنامه در شهریورماه اجرا شده است.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: همچنین در نوروز ۶۶برنامه، در هفته اصفهان ۲۷۰ عنوان برنامه، ۴۹ برنامه با عنوان همدلی با ایران، ۱۰۹ عنوان برنامه برای ماه رمضان،۶۳ برنامه دهه کرامت ، ۶۴۸ برنامه اوقات فراغت، ۵ عنوان در دهه ولایت با بنیاد غدیر برگزار کردیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در بخش فرهنگی نیز بیان داشت: باید خلاقیت فرهنگی را تقویت و انگیزه ایجاد کنیم تا شهروندان به فرایند تولید فرهنگ ورود پیدا کنند.

عیدی افزود:در سال گذشته میلادی، درآمد آلمان از اقتصاد فرهنگ ۶۶ میلیارد یورو بود و در این حوزه توانست برای ۹۸۰ هزار نفر اشتغال‌زایی کند، این در حالی که کل درآمد صنعت خودرو آلمان ۵۵ میلیارد یورو بوده است.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: استفاده از ظرفیت‌های بومی و فرهنگی می‌تواند باعث ارتقا جایگاه شهر اصفهان در جهان شده و این زمینه را فراهم کند تا ارزش‌های ایران اسلامی به دیگر نقاط جهان صادر شود.
معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در خصوص برگزاری روز اصفهان، گفت: تفاوت روز اصفهان امسال با سال گذشته این است که امسال این رویداد فرهنگی از ۲۵ آبان ماه آغاز و تا یکم آذر ماه ادامه می یابد.

مرتضی رشیدی نیز در این نشست در خصوص برگزاری روز اصفهان، اظهار کرد: سال گذشته برای نخستین بار روز اصفهان در تاریخ یکم آذر ماه برگزار شد. تفاوت روز اصفهان امسال با سال گذشته این است که امسال این رویداد فرهنگی از ۲۵ آبان ماه آغاز و تا یکم آذر ماه ادامه می یابد.

مرتضی رشیدی در رابطه با اجرای برنامه ها به مناسبت “روز اصفهان”، گفت: توجه به فرهنگ و خرده فرهنگ‌های شهری از فعالیت‌های این روز است. همچنین فضاهای گردشگری و فرهنگ اصفهان مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی افزود: فعالیت‌های شهروندان به برگزاری هرچه بهتر این رویداد کمک می‌کند. تلاش شده تمام سلایق شهروندان مورد توجه قرار گیرد و برنامه‌ها به گونه‌ای اجرا شود که تمام مناطق شهر را پوشش دهد.

دبیر برگزاری روز اصفهان گفت: تا کنون ۱۰۰ عنوان برنامه از ۱۳ اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، برنامه‌های به دبیرخانه ارسال شده است.

رشیدی اعلام کرد: فراخوانی به تمام سمن‌ها، نهادها و ارگان‌های فرهنگی ارسال شده که در این برنامه شرکت کنند. تا کنون نزدیک به ۱۰ جلسه برگزار شده و امیدواریم تا اول آبان ماه نیز بسته برنامه‌های مختلف روز اصفهان ارائه شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب