امروز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
21:36:19 - چهارشنبه 9 اکتبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمرکز ناجا بر پیشگیری از جرم /راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی در اصفهان
فرمانده انتظامی استان گفت : امروز تمرکز نیروی انتظامی بر پیشگیری از جرایم است و این نیرو از اولین دستگاه هایی بود که ساختار پلیس پیشگیری را ایجاد کرد.

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان، سردار “مهدی معصوم بیگی” در جلسه ای که صبح امروز با استاندار این استان داشت گفت: نیروی انتظامی به دلیل اینکه ارتباطی وسیع و گسترده با مردم دارد نیازهای مردم را در حوزه نظم عمومی، سریع تر تشخیص و در صدد ایجاد راه حل و رفع مشکلات مردمی است .
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی پیشتار و پیشران امنیت است و ارتباط مردمی گسترده ای دارد افزود: تمرکز پلیس بر پیشگیری از جرم است و اولین دستگاهی که با ایجاد پلیس پیشگیری ،حوزه پیشگری را در نظم عمومی دنبال کرد نیروی انتظامی بود و دیگر دستگاه های امنیت ساز بعد از پلیس به این موضوع پرداختند .
این مقام انتظامی ادامه داد: در حوزه فضای مجازی با ایجاد ساختارپلیس فتا از سازمان های پیشتاز بوده ایم و امروز پلیس فتای اصفهان در پیشگیری از آسیب ها و رصد جرم و برخورد با مجرمان مجازی ممتاز است .
سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه معاونت اجتماعی پلیس در حوزه اجتماعی تر شدن و مردمی شدن پلیس فعالیت می کند و کارکنان این حوزه با آموزش های لازم زمینه تعامل ۲ سویه و ارتباط مردمی با پلیس را فراهم می کنند بیان داشت: همچنین درآینده ای نزدیک پلیس امنیت اقتصادی در استان اصفهان و چندین استان دیگر کشور راه اندازی می شود که این مورد از تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) نیز است .
وی تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی امنیت لازم برای فعالیت های اقتصادی را از مرزها ، گمرک تا شهرها فراهم می کند و با افرادی که در نظر داشته باشند حوزه اقتصاد را برهم بزنند برخورد می شود.
معصوم بیگی با اشاره به استفاده پلیس از فناوری های جدید در ماموریت ها اظهار داشت: در حوزه ترافیکی ، قبوض کاغذی در حال حذف است ، تمام وضعیت خودروهای متخلف در اختیار افسران نیروی انتظامی قرار دارد ، آزمایشگاه فناوری فارنتیک ، داده ها را تحلیل و در اختیار پلیس قرار می دهد و بخش عمده ای از موضوع ها قبل از حادث شدن تشخیص و اقدامات پیشگیرانه لازم انجام می شود.
این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر حرفه ای گرایی پلیس و اینکه در بخش آموزش تمرکز ویژه ای در تخصص گرایی وجود دارد اظهار داشت : شرایط خدمت در نیروی انتظامی به گونه ای است که انسان های دین مدار، امانتدار، با تقوی ،حلال زاده و پاک می توانند فعالیت کنند و کار در نیروی انتظامی در میدان مین تعریف شده است که آموزش در این حوزه ها نیز در حال انجام است .
فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان ضمن تقدیر از استاندار و اعضای شورای تامین استان اصفهان که منسجم وکارآمد در حفظ امنیت تلاش می کنند خاطرنشان کرد:پلیس استان اصفهان طبق آمار ارائه شده از ناجا توانسته در ۶ ماهه ابتدای امسال در زمینه رضایتمندی مردمی شاهد افزایش ۴ درصدی باشد و همچنین رضایتمندی مردمی از پلیس در مقایسه با دیگر دستگاه های امنیت ساز در بالاترین سطح قرار دارد.

***اصناف درخط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن قرار دارند/ تامین امنیت بازار بزرگ اصفهان با تجهیزات و فناوری های هوشمند
فرمانده انتظامی استان نقش کسبه، بازاریان و فعالان اقتصادی در حوزه خصوصی را نقش محوری و مهم عنوان کرد و گفت: امروز اصناف در خط مقدم جهاد، ایثار و مقابله جدی با جنگ اقتصادی دشمن قرار دارند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار” مهدی معصوم بیگی” در همایش “پلیس و اصناف” گفت: هرچند امروز شاهد نوسانات اقتصادی در بازار هستیم اما مردم ما ثابت قدم و استوار پای ارزش های انقلاب ایستاده اند و دلیل آن هم این است که مردم خود انقلاب را ایجاد کردند و بنابر این در استمرار و حیات آن هم نقش اول و محوری را برعهده دارند.
وی افزود: امروز معادلات سیاسی و امنیتی و تنش های اقتصادی به گونه ای است که بایستی التهابات غیر قابل تصوری رقم بخورد اما می بنیم که با نجابت مردم بحمد الله یک آرامش و ثبات کاملی در کشور برقرار است، علت آن هم این است که در نظام اسلامی بین حاکمیت و مردم و بین کارگزاران و مجریان نظام هیچ گونه فاصله ای وجود ندارد و نباید باشد چون نظام ما یک نظام مردم پایه است.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: معادلات جهانی به گونه ای بود که اگر فشارها علیه ایران شدت پیدا کند نظام جمهوری اسلامی ایران دچار تزلزل خواهد شد اما می بینیم که به فضل خدا و به برکت خون شهدا و تلاش دستگاه های امنیت ساز به پرچمداری نیروی انتظامی، امنیت کشور در اوج و قله خود قرار دارد.
سردار معصوم بیگی سپس، نقش کسبه، بازاریان و فعالان اقتصادی در حوزه خصوصی را به ویژه در شرایط امروز نقش محوری و مهم عنوان کرد و اظهار داشت: امروز اصناف در خط مقدم مقاومت، جهاد، ایثار و مقابله با جنگ اقتصادی دشمن قرار دارند.
وی افزود: شما مسئولان و اتحادیه های اصناف ، پیشانی و پیش ران مقابله با ترفند های اقتصادی دشمن هستید. امروز درایت، درستی، تدبیر و موقعیت سنجی شما باعث شده که اقتصاد جامعه در یک شرایط آرامی قرار بگیرد، هرچند تلاطماتی نیز وجود داشته اما با مدیریت خوب شما این تلاطمات به حداقل رسیده که لازم می دانم صمیمانه از شما تقدیر و تشکر کنم.
سردار معصوم بیگی تصریح کرد: امروز ارزش تدبیر و نجابت شما بازاریان بیشتر از سلاحی است که در خط مقدم جبهه بکار گرفته می شود.
فرمانده انتظامی استان برقراری امنیت و مقابله با نا امنی در بازار را هدف مشترک نیروی انتظامی و مسئولان اتحادیه های اصناف ذکر کرد و گفت: ممکن است به لحاظ نوع نگاه تفاوت های جزئی وجود داشته باشد اما نکته اساسی این است که هم اصناف خواستار امنیت در بازار هستند و هم نیروی انتظامی به لحاظ وظیفه ذاتی خود اجازه نا امنی در بازار را به هیچ کس نمی دهد.
سردار معصوم بیگی به شعار ” پلیس هوشمند، امین مردم” که برای هفته ناجا انتخاب شده اشاره کرد و گفت: پلیس اصفهان در راستای تحقق این شعار از تجهیزات و فناوری های هوشمند برای امنیت بازار استفاده می کند تا بتواند بهتر از همیشه در خدمت مردم و بازاریان عزیز باشد.
فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: علی رغم اینکه تجهیز صنوف به دوربین های مداربسته و پایش تصویری نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده اما کماکان می طلبد که این بخش تقویت شود.
وی دلیل اصرار نیروی انتظامی بر مجهز شدن صنوف به سیستم پایش تصویری را نوعی سرمایه گذاری برای خود اصناف عنوان کرد و اظهار داشت: این کار علاوه بر اینکه نوعی پیشگیری وضعی مؤثر است قدرت کشف پلیس را نیز افزایش می دهد به طوری که اگر احیاناً سرقتی رخ داد پلیس می تواند با استفاده از این ابزار مجرمان را سریع تر شناسایی و با آنان برخورد کند و بنابر این خواسته ما از اصناف این است که نسبت به مجهز کردن واحدهای خود به سیستم پایش تصویری، اهتمام بیشتری داشته باشند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین از راه اندازی میز خدمت در اتاق اصناف خبر داد و گفت: به منظور خدمت رسانی بیشتر به مردم کارشناسان اداره اماکن پلیس امنیت عمومی در این مکان حاضر شده و به درخواست ها و مشکلات اتحادیه های صنوف رسیدگی خواهند کرد.
این مقام انتظامی در پایان بر آموزش مسئولان اتحادیه های اصناف در خصوص آشنایی با آسیب ها و تهدیدات به ویژه آسیب های فضای مجازی اعلام آمادگی کرد و اظهار داشت: پلیس فتای استان اصفهان آمادگی دارد دوره های آموزشی را درهر سطحی برای صنوف و اتحادیه های اصناف برگزار کند تا در دام کلاهبرداران فضای مجازی و فیشنگ ها نیافتند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب