تیتر دودسته‌بندی نشدهشهر و جامعهعناوین اخبار

خدمات به شهروندان باید به هنگام باشد

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در این آئین ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه هواپیمایی، شهادت سردار سلیمانی و جان باختگان مراسم تشییع این شهید در کرمان، اظهار کرد: مصیبت های وارده روزهای گذشته ملت ایران را اندوهگین و خسارات سنگینی را به بار آورد، سردار سلیمانی چهره برجسته نظامی، انسانی توانمند، شایسته و مردمی بود که باعث شد در مراسم تشییع ایشان در کرمان تعدادی از شهروندان کشورمان جان خودشان را از دست بدهند. همچنین در حادثه هواپیمایی که آنگونه سقوط کرد جان انسان های شایسته، نخبه و صاحب فضل کشورمان گرفته شد که همه این موارد غم بسیار بزرگ و مصیبت دردناکی است و امیدوارم با تدابیر شایسته دیگر به هیچ عنوان شاهد رخ دادن چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.
وی از برگزاری برنامه گرامیداشت به مناسبت جان باختگان حادثه هواپیمایی تهران توسط شهرداری اصفهان خبر داد و تصریح کرد: لازم است برنامه ای برای جانباختگان این حادثه برگزار شود تا ضمن ابراز همدردی با بازماندگان، اندکی از غم و غصه ناشی از این اتفاق کاسته شود.
لوازم شادمانی توسط شهرداری فراهم شود
شهردار اصفهان با بیان اینکه مدیریت شهری ضامن توسعه و نظم در شهرهاست، افزود: توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ابزار مشترکی به نام نظم دارد، اگرچه دایره نظم آنقدر وسیع است که تعریف واحد برای آن کار مشکلی است؛ در مسیر توسعه زیرساخت ها در صورتیکه این نظم برقرار نباشد توسعه به انحراف کشیده می شود بنابراین نظم مسئله ای بسیار مهم است.
وی با اشاره به لزوم برقراری نظم در مباحث مختلف، تاکید کرد: فلسفه تشکیل حکومت ها ایجاد نظم است زیرا تا این موضوع برقرار نباشد ایجاد آسایش و آرامش معنایی ندارد. نظم علاوه بر اینکه بسترساز توسعه است، زمینه ای برای ایجاد شادی به شمار می رود و در صورتیکه وجود نداشته باشد باعث ایجاد غم و اندوهناکی میان مردم می شود.
نوروزی گفت: با توجه به گرفتاری های متعدد شهروندان در بخش های مختلف لازم است شهروندان از وضعیت منفعل بودن خارج و در گرداب غم و غصه اسیر نشوند، بنابراین باید زیرساخت ها، راهکارها و لوازم شادمانی توسط شهرداری فراهم شود، امروزه الگوی جوانان تغییر کرده و دیگر خانواده ها مانند سابق الگوی آنها نیستند زیرا تحت تاثیر فضاهای دیگری قرار گرفته اند، در این میان جامعه نقش کلیدی داشته و اگر شهروندان به شهر خوش بین نباشند کار برای همه سخت می شود.
وی با بیان اینکه نظم باید در شعار و عمل محور توسعه قرار بگیرد، اضافه کرد: نظم محور اصلی توسعه و بهترین وسیله برای تقویت امید و ایجاد شادابی است. لازم است با زمان سنجی حرکت ها را متناسب با زمان کنیم تا ارائه خدمات به موقع باشد زیرا در این صورت است که خدمات اثر دارد، خدمات اگر به هنگام نباشد خود از عوامل اخلال در نظم می شود.
شهردار اصفهان تصریح کرد: نباید شهرداری ها صرفا به عنوان یک سازمان دیده شوند باید قبول کنیم شهرداری، یک نهاد اجتماعی است، در صورتیکه دایره وسیع این نهاد اجتماعی را به درستی متوجه شدیم آنگاه جایگاه نهاد مهمی مانند شهرداری را درک کرده و در این مسئولیت سنگین بهتر عمل می کنیم.
تجهیزات زیرساختی ترافیکی در شهر برای برقراری آسایش عمومی است
وی با بیان اینکه در بخش های علمی، اجتماعی و سایر بخش ها همه روزه اتفاقات جدیدی در حال رخ دادن است، گفت: شهرها جهانی می شوند و جهانی شدن شهرها بر همه افکار غلبه می کند بنابراین کنترل شهرها با نگاه عقب مانده معنایی ندارد.
نوروزی جمعیت شهرنشین دنیا را بر اساس آمارهای جهانی تا سال ۲۰۵۰ حدود ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ذکر کرد و افزود: این موضوع موجب گسترش فقر، نابرابری، فرسایش خاک، تخریب محیط زیست، رشد نابرابری، آلودگی محیط زیست و ناامنی اجتماعی می شود، البته کشورهای پیشرفته با چاره اندیشی شهرها را هوشمند می ‌کنند و بر مشکلاتی که قاتل انسان ها می شود، فائق می آیند تا ایمنی را افزایش دهند.
وی گفت: شهرداری اصفهان نیز باید در این مسیر گام‌ های بیشتری بردارد و البته اگر امروز برای بهره برداری رسمی از سامانه‌های هوشمند و تجهیزات زیرساختی ترافیکی شهر گرد هم آمده ‌ایم تا از این تکنولوژی‌ های نوین در شهر رونمایی کنیم، برای برقراری نظم و آسایش عمومی است.
شهردار اصفهان با اشاره به تعامل خوب شهرداری و پلیس راهور،‌ گفت: لازم است وحدت، انسجام و همدلی برای هموار کردن زندگی بهتر شهروندان ایجاد شود.
تداوم حمایت های شورای شهر اصفهان از اقدامات ترافیکی شهرداری
در ادامه این مراسم، علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه با پتانسیل و توانمندی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و راهور به دستاوردهای خوبی در عرصه کنترل ترافیک شهر اصفهان دست خواهیم یافت، اظهار کرد: شورای شهر اصفهان برای تداوم این اقدامات حمایت خود را خواهد داشت و در تصویب بودجه این پروژه ها مدنظر است. امیدواریم نتایج این کمک ها با درایت شهرداری اصفهان به رقم خوردن موفقیت های بزرگ در شهر منجر شود.
اختصاص بودجه ویژه به بخش های تاکسیرانی و اتوبوسرانی اصفهان
همچنین در ادامه، امیر احمدزندآور، رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی به هوشمند شدن شهرها کمک می کند، اظهار کرد: از همین رو در بودجه سال آینده شهر اصفهان به امر حمل و نقل توجه ویژه ای شده است.
وی ادامه داد: باید در حوزه زیرساخت های حمل و نقلی اقدامات بیشتری صورت گیرد چراکه برای داشتن شهری هوشمند نیاز به تجهیزات و زمینه های به روز و پیشرفته داریم.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه از سال ۹۴ در شهرداری اصفهان سامانه های هوشمند مورد بهره برداری و استفاده قرار گرفته است، افزود: تلاش مدیریت شهری همچنان در این جهت ادامه دارد و ما در نظر داریم زیرساخت های ترافیکی در اصفهان گسترش داشته باشد.
وی به نیازمندی شهر اصفهان در بخش اتوبوسرانی و تاکسیرانی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر فصل تدوین بودجه به شمار می رود، اعتبارات خاصی هم برای این بخش ها در نظر گرفته می شود تا مردم تنفس آسان تری در شهر داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا